کد خبر: 10037 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۷ - یکشنبه ۳۰ شهر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

یوزارسیف متکدیان رشت از خانواده خود اطلاعی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، تکدی‌گری همواره از معضلات اجتماعی جامعه است که جمع‌آوری آنها از سطح شهر نیاز به همت زیاد دارد.

رشت از جمله شهرهایی است که متکدیان زیادی را در خود جای داده به طوری که در بیشتر چهارراه‌ها زنان و کودکان و مردان اقدام به تکدی‌گری به اشکال مختلف می‌کنند.

جمع‌آوری 70 متکدی از خیابان‌های رشت

موسس موسسه آرامش دوگیتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان در این شهر اظهار کرد: در مدت سه ماه گذشته تعداد 70 متکدی از خیابان‌های شهر رشت جمع‌آوری شده است.

جواد اسماعیل‌پور اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان رشت را با عنوان «محض رضای خدا کمک نکنید» اعلام کرد و افزود: متکدیان جمع‌آوری شده دارای آسیب اعتیاد هستند اما مشکل فقر ندارند.

اسماعیل‌پور با تاکید بر ساماندهی متکدیان شهر رشت، بیان کرد: متکدیان زن و کودک نیازمند توجه ویژه هستند.

طراح طرح «محض رضای خدا کمک نکنید» در رشت از کاهش متکدیان در شهر رشت خبر داد و تصریح کرد: کودکان کار همچنان در قالب فروش گل، دستمال کاغذی و ادعیه در سطح خیابان‌های شهر رشت وجود دارند.13910221000007_PhotoA

وی با بیان اینکه بیشتر کودکان فروشنده خیابانی دارای خانواده هستند، گفت: خانواده‌ها کودکان را اجبار به تکدی‌گری در خیابان می‌کنند.

اسماعیل‌پور متولی ساماندهی کودکان در خیابان‌ها را بهزیستی دانست و یادآور شد: اورژانس 123 بهزیستی از توانمندی بالایی در زمینه جمع‌آوری کودکان خیابانی برخوردار است.

موسس موسسه آرامش دوگیتی با اشاره به آمار 27 نفری کودکان خیابانی شهر رشت توسط بهزیستی، اظهار کرد: تعداد کودکان خیابانی شهر رشت بیشتر از آمار مذکور است.

وی وجود کودکان خیابانی را سبب اخلال در جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر رشت عنوان کرد و افزود: منع قانونی نگه‌داری کودکان زیر 18 سال در سامانکده شهرداری رشت از جمله مشکلات است.

اسماعیل‌پور به جمع‌آوری چهار متکدی بیماری روانی مزمن در شهر رشت اشاره کرد و گفت: متکدیان مذکور در بیمارستان شفا در حال درمان هستند.

طراح طرح «محض رضای خدا کمک نکنید» در رشت دو مورد از متکدیان جمع‌آوری شده را سالمند خواند و بیان کرد: متکدیان مذکور در آسایشگاه معلولان شهر رشت نگه‌داری می‌شوند.

وی با اشاره به جمع‌آوری 18 معتاد متجاهر متکدی در شهر رشت، بیان کرد: معتادان مذکور در مراکز وابسته به بهزیستی بازتوانی شدند و تعدادی به کانون خانواده خود بازگشتند و تعدادی در سامانکده شهرداری رشت اسکان داده شدند.

به گفته اسماعیل‌پور، متکدیان جمع‌آوری شده زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی از خدمات این سازمان‌ها استفاده می‌کنند.

وجود 150 متکدی در شهر رشت

موسس موسسه آرامش دوگیتی از وجود 150 متکدی در سطح شهر رشت خبر داد و تصریح کرد: با توجه به روند جمع‌آوری متکدیان و تعامل دستگاه‌های مختلف نسبت به تغییر وضعیت شهر رشت خوشبین هستیم.

وی ادامه طرح جمع‌آوری متکدیان شهر رشت را نیازمند برنامه‌ریزی دانست و خاطرنشان کرد: انجام فعالیت‌های مددکاری نیاز به زمان دارد و هر پرونده دو روز وقت مددکاران را می‌گیرد.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه یک جوان متکدی 33 ساله پس از جمع‌آوری از سطح خیابان‌های شهر رشت مدت 70 روز در سامانکده نگه‌داری شده است، اظهار کرد: هویت متکدی مذکور نامشخص بود و قدرت سخن گفتن را نداشت.

طراح طرح «محض رضای خدا کمک نکنید» در رشت به هرس ایجاد شده در فرد مذکور اشاره کرد و افزود: متکدی با هماهنگی پلیس آگاهی و حکم دادستانی مدت دو ماه در بیمارستان شفا تحت درمان قرار گرفت و پس از شش بار شوک زبان باز کرده است.

یوزارسیف متکدیان رشت از خانواده خود اطلاعی ندارد

وی متکدی مذکور را دارای چهره‌ای زیبا دانست و گفت: یوزارسیف متکدیان رشت به دلیل فراموشی اطلاعی از خانواده خود ندارد.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه متکدی مذکور به زبان فارسی سخن می‌گوید، تصریح کرد: پروسه مددکاری متکدی مذکور در حال انجام است.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930626001653#sthash.GwewegcE.dpuf

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات