کد خبر: 10054 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱:۰۷ - دوشنبه ۳۱ شهر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

معیار تاسیس رشته های جدید در دانشگاه یزد نیاز جامعه است

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد اعلام کرد: نیاز جامعه، مهمترین معیار برای راه اندازی رشته های جدید تحصیلی در این واحد دانشگاهی است.
[معیار تاسیس رشته های جدید در دانشگاه یزد نیاز جامعه است]

به گزارش روزشنبه روابط عمومی دانشگاه یزد،’قاسم برید لقمانی’ در این ارتباط افزود: نیاز جامعه معیار اساسی برای اخذ مجوز تاسیس رشته های جدید در دانشگاه تعیین شد .

وی بر نقش محوری دانشگاه در ارتقا دانش، پژوهش و جذب نخبگان تاکید کرد و گفت: در این ارتباط سیاست راهبردی، اخذ مجوز رشته هایی که بیشتر مورد نیاز است و بازار کار بهتری دارد، تعیین شد.81318895-5961577

به گفته این مسئول کاهش و تعدیل ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته هایی که اشباع شده و بازار کار کمتری برای آنها وجود دارد، نیز مد نظر است.

وی اظهار داشت: دانشگاه یزد در دوره جدید مدیریتی خود موفق به اخذ مجوز در رشته های حقوق در مقطع کارشناسی و مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی، مددکاری اجتماعی و مطالعات منطقه ای در دوره کارشناسی ارشد شد.

برید لقمانی یادآور شد: دانشگاه یزد اخذ مجوز دو رشته دکتری عمران، علوم خاک، کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی، جغرافیای سیاسی و کارشناسی تعاون و رفاه اجتماعی را در دست پیگیری دارد.

این مسئول آموزشی در دانشگاه یزد خاطرنشان کرد: با توجه به تقاضای محلی، در نظر است نسبت به ایجاد دانشکده های اقماری در شهرستانهای مهریز، بافق، و ابرکوه اقدام شود و متناسب با ظرفیت منطقه مجوزهای لازم برای رشته های جدید اخذ شود.

وی در ادامه از پیگیری برای راه اندازی مجوز رشته هایی برای پردیس خودگردان دانشگاه یزد که بیشتر مورد نیاز صنعت و ادارههای استان ست،خبر داد.

وی عنوان کرد: تاکنون مجوز رشته های حسابداری، مدیریت صنعتی – تحقیق در عملیات، مدیریت صنعتی – تولید در عملیات، مدیریت بازرگانی با گرایش های مالی، بازاریابی و تحول، تربیت بدنی- رفتار حرکتی و مکانیک – تبدیل انرژی اخذ شده است.

این مسئول از اخذ مجوز و پذیرش دانشجو برای رشته های صنایع – سیستم بهره وری، صنایع- مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی، برق – قدرت، مهندسی معماری، طراحی شهری، برنامه ریزی شهری و غیره خبر داد.

برید لقمانی ابراز امیدواری کرد: با تدابیر مناسبی که اعضای هیات علمی و مسوولان دانشگاه در آموزش و پژوهش دارند، رشته هایی که دانش آموختگان بتوانند نیاز جامعه را برآورده سازند در دانشگاه توسعه یابد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات