کد خبر: 10095 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۲۵ - دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

زنانه شدن و رشد زندگی مجردی در سالمندان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنانه شدن سالمندی در کشور را یکی از مسائل مهم در بروز پدیده سالمندی عنوان کرد و گفت: در آینده جامعه با پدیده زنان سالمند روبه‌روست.
علی ربیعی در نخستین جلسه شورای ملی سالمندان که صبح امروز برگزار شد، با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید بر سیاست‌های رفاه اجتماعی تاکید دارد، اظهار کرد: مسائل اجتماعی با سیاست‌های رفاهی ارتباط مستقیم دارد و تدوین سیاست‌های رفاه اجتماعی از جمله سیاست‌های دولت یازدهم است.

وی بروز پدیده سالمندی را یکی از مسائل مهم کشور دانست و گفت: نتایج برنامه‌ها و شورای عالی سالمندان به شورای عالی رفاه منعکس خواهد شد.5214084278511408427851_7173

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: رسیدگی به مسائل کودکان، مسائل سالمندی، کاهش فقر، ناباروری‌ها و درمان از مولفه‌های اصلی سیاست‌های رفاهی دولت است. مطالعات نشان می‌دهد با پدیده سالمندی در آینده روبه‌رو هستیم و مقام معظم رهبری نیز این موضوع رادر قالب سیاست‌های ابلاغی جمعیت مورد اشاره قرار داده‌اند.

درصد زنان سالمند بی‌سواد بیش از مردان است
ربیعی با اشاره به وجود شش میلیون سالمند در کشور اظهار کرد: باید برای موضوع سالمندی مطالعات گسترده‌ای آغاز شود. در این حوزه ما با پدیده‌های جدیدی و رشد زندگی مجردی روبه‌رو هستیم.

وی همچنین زنانه شدن سالمندی در کشور را یکی از مسائل مهم در بروز پدیده سالمندی دانست و گفت: در آینده جامعه با پدیده زنان سالمند مواجه خواهد بود. درصد زنان سالمند بی‌سواد بیش از مردان است و پدیده زنان سالمند در استان‌های محروم بیشتر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تغییر سبک زندگی در کشور گفت: باید برای حل مسائل سالمندی آمادگی نهادی، ساختاری و فرهنگی لازم را پیدا کنیم.

ربیعی در پایان اظهار کرد: دبیرخانه شورای ملی سالمندی به طور جدی فعال می‌شود و طرح‌های مطالعاتی لازم را برای تدوین سند راهبردی سالمندی به انجام می‌رساند.

آسیب‌های سالمندی زنان بی‌رحمانه‌تر و خشن‌تر بروز می‌کند
وی با بیان اینکه باید تصمیمات مربوط به سالمندان در برنامه ششم گنجانده شود، گفت: نمی‌توان سند راهبردی نوشت که مباحث برنامه ششم در آن دیده نشده باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: سالمندی در آینده بیشتر خواهد شد و مطمئنا با سالمندی امروز متفاوت خواهد بود. انتظار سالمندان آینده از زندگی بالاتر است. در واقع سالمند آینده متوقع‌تر و ناامیدتر است. علاوه بر این آسیب‌های سالمندی زنان بی‌رحمانه‌تر و خشن‌تر بروز می‌کند.

ربیعی افزود: همچنین به علت تغییر سبک زندگی امکان اجتماع بین نسلی در درون خانواده‌ها کاسته شده و در آینده سالمندانی خواهیم داشت که دولت مکلف نگهداری از آنها خواهد شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات