کد خبر: 10114 | تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲:۱۲ - سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

فرار از مسئولیت و ازدواج سپید

گفتگوهای ما را در باب ازدواج سپید در ایسکاپلاس خوانده اید, این رسانه قصد دارد تا نقطه نظرات کارشناسان در باب این آسیب اجتماعی را پیش روی شما قرار دهد. این بار به سراغ دکتر سیدحسن موسوی چلک, استاد دانشگاه و رئیس انجمن مددکاران اجتماعی رفته ایم و با او درباره ی دلایل افزایش ازدواج سپید سخن گفته ایم, این مددکار افزایش طلاق در کشور یکی از دلایل رو آوردن به ازدواج سپید میان جوانان می داند و دراینباره به ایسکانیوز گفت: میانگین طلاق در کشور روندی مثبت دارد و رو به افزایش است، زمانی که جوانان چنین شرایطی را می بینند طبیعتا رغبتی به ازدواج نشان نمی دهند.

موسوی چلک در ادامه افزود: گرایش جوانان به ازدواج سپید دلایل متعددی دارد، بخشی از آن شرایط اقتصادی و بخش دیگر فرار از مسئولیت است. البته آمار ازدواج سپید در ایران نگران کننده نیست اما مسئله ای که در این میان قابل تامل است نوع فرهنگ و مذهب دینی کشور ما است که ماجرا را نگران کننده می کند، چرا که این نوع ازدواج ها با فرهنگ ما مغایرت دارد و برای خانواده ها قابل پذیرش نیست.5e19f59c-4369-4a45-b152-36ebf16b6b76-300x193

این مددکار رسانه های خارجی را در این امر بی تاثیر نداست و درایباره گفت: طبیعتا ماهواره گرایش افراد را به ازدواج سپید تشدید می کند. ما نباید تک بعدی به مسائل نگاه کنیم و فقط بگوییم همه چیز منشا اقتصادی دارد، درست است بخشی از این ماجرا برمی گردد به وضعیت بد اقتصادی اما رسانه های خارجی و زیر بار نرفتن مسئولیت از دیگر دلایل است که حالا شاهد عوارضش هستیم.او همچنین رغبت مردان را در ازدواج سپید بیشتر دانست و دراینباره گفت: مردان به ازدواج سپید بیشتر تمایل دارند تا دختران چرا که می خواهند از زیر بار مسئولیت فرار کنند و دراین میان بیشترین آسیب را زنان می بینند زیرا در کشور ما حساسیت ها بر جنس مونث به مراتب بیشتر از جنس مذکر است .

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات