کد خبر: 10131 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۴ - یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

آمار زن ایزیدی در اسارت داعش؛ پنج‌هزار نفر

پنج دختری که ۲۳ روز در اسارت جریان تروریستی موسوم به “دولت اسلامی” بودند از بیان حوادثی که بر سرشان آمده شرم دارند. آن‌ها گوشه‌ای کز کرده، چادرها را روی صورت‌پائین کشیده و سرهای‌شان را به زیرافکنده‌اند. این پنج خواهر از روستایی در دل کوه‌های سنجار آمده‌اند. سیلان که جوان‌ترین دختر است ۱۰ سال دارد و زهرا مسن‌ترین این دخترها ۲۰ ساله است. این پنج دختر جوان سه هفته در اسارت تروریست‌های “داعش” بوده‌اند.

زهرا می‌گوید: «اوایل ماه اوت جهادی‌ها روستای ما را اشغال کردند.» تروریست‌ها مردم روستا را جمع کرده و به آن‌ها گفته‌اند فقط دو روز فرصت دارند که مسلمان شوند و تهدید کرده‌اند کسانی که مسلمان نشوند به قتل خواهند رسید. زهرا در ادامه می‌گوید تروریست‌ها مردهای روستا را از زنان جدا کرده و زنان را در مدرسه روستا نگهداری می‌کردند. زهرا از آن زمان تاکنون پدرش را ندیده است.n00057120-b
در هفته‌های گذشته حدود ۴۰۰ هزار ایزدی از روستاها و شهرهای خود در شمال عراق آواره شدند. صدها نفر از آن‌ها به قتل رسیدند و آن‌گونه که اکنون مشخص شده پنج‌هزار زن و دختر ایزدی نیز به موصل منتقل شده‌اند.

شمار دختران و زنان ربوده شده از طرف سازمان‌های حقوق بشری، امدادرسان و دیپلمات‌های غربی نیز تایید شده است. گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه قبلا اعلام کرده بود که گروه تروریستی “دولت اسلامی” تعدادی از زنان ایزدی را که پیش از این در شمال عراق ربوده بود، به سوریه منتقل کرده و پس از اجبار به تغییر دین، آن‌ها را به شبه‌نظامیان فروخته است. این سازمان حقوق بشری توضیح داده است که توانسته از ازدواج اجباری ۲۷ زن اطمینان حاصل کند. به گزارش این سازمان، زنان ربوده‌شده در سوریه به عنوان “عروس” به مردان “داعش” فروخته می‌شوند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه فروش زنان ایزدی را تا کنون در حلب٬ رقه و حسکه ثبت کرده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات