کد خبر: 10170 | تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴:۴۳ - سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

شاخص‌های سلامت خانواده‌ها در وضعیت خوبی قرار ندارند

سید حسن موسوی چلک رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس اظهار داشت:خانواده یکی از نهاد های مهم در جامعه است که باید توجه ویژه‌ای به آن صورت گیرد.

وی افزود:امروز بیش از گذشته خانواده نیازمند توجه است چرا که شاخص های سلامت خانواده نشان از وضعیت خوب خانواده نیست.images

موسوی چلک خاطر نشان کرد: افزایش طلاق، کاهش ازدواج، جشن طلاق، شیوع انواع خانواده‌هایی که با مبانی دینی و فرهنگی جامعه سازگار نیست ازجمله ازدواج سفید، تاثیر پذیری خانواده از رسانه‌ها، شیوع خشونت، کاهش زمان گفتگو به عبارت بهتر ضعف فرهنگ گفتگو در میان اعضای خانواده و موارد دیگر نشان از ضعف کارکردهای خانواده سالم دارد.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ادامه داد:پایبندی به باور های دینی،داشتن صداقت، اعتماد متقابل، احترام متقابل،رعایت حقوق هر یک از اعضای خانواده، احساس تعلق به خانواده، محبت بین اعضای خانواده حسن خلق و نظم درامور مربوط به خانه و خانواده می‌تواند در تحکیم بنیان خانواده تاثیر گذار باشد.

وی در پایان با بیان این نکته که خانواده بدون مسئولیت پذیری متقابل تحکیم نمی‌شود، بیان داشت: هر یک از ما به عنوان عضوی از خانواده لازم است تلاش کنیم تا خانواده‌ای شاد داشته باشیم لذا ضروری است تا مهارت شاد زیستن را بیاموزیم و مشکلات زندگی که هریک از ما به نوعی درگیر آن هستیم بر سر زندگی و خانواده ما سایه سنگین نیندازد. لذا هر خانواده‌ای از خود می‌تواند شروع کننده این زندگی شاد و لذت بخش باشد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات