کد خبر: 10185 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴:۱۳ - جمعه ۲ آبا ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

سرشماری افراد معتاد از طریق مراجعه به درب منازل!

 محسن روشن پژوه مدیر کل پیشگیری ودرمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت : اولین پیمایش جمعیتی ملی خانوار کشور با موضوع مصرف مواد مخدر و روان گردان‌ها توسط سازمان بهزیستی کشور وستاد مبارزه با مواد مخدر در نیمه دوم آبان ماه  اجرایی می شود.


وی با اشاره به اینکه این پروژه درسطح ملی و باهدف دستیابی به آمار دقیق از اعتیاد از طریق پژوهش و  پیمایش در میان خانوارها اجرا خواهد شد تصریح کرد: در این طرح افراد پرسشگر و پژوهشگر تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته و سپس به درب منازل می روند و با ارائه پرسشنامه به خانوارها وتکمیل آن ، نتایج بدست آمده را تحلیل می کنند.

مدیر کل پیشگیری ودرمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با تاکید براینکه مراحل مقدماتی این طرح آغاز شده خاطرنشان کرد : با اجرای این طرح می توان آماری از اعتیاد را در گروه‌های مختلف سنی و جنسی بدست آورد .

این نخستین بار است که یک سازمان در کشور به این نتیجه می رسد که می توان عدد دقیق افراد مصرف کننده مواد مخدر را از طریق خوداظهاری مصرف کنندگان تعیین کرد. با توجه به اینکه جزئیات این طرح هنوز منتشر نشده باید منتظر ماند و دید چگونه فرد معتاد و خانواده اش را مجاب می شود که مصرف کننده مواد بودن را به یک سازمان دولتی گزارش کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات