کد خبر: 10294 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۲۳ - یکشنبه ۲۵ آبا ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

آموزش بیش از ۲ هزار داوطلب مددکار توسط جمعیت هلال‌‌ احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌ احمر از آموزش گسترده بالغ بر ۲ هزار داوطلب مددکار توسط جمعیت هلال احمر خبر داد.
خبرگزاری فارس: آموزش بیش از ۲ هزار داوطلب مددکار توسط جمعیت هلال‌‌ احمر

فرحناز رافع رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به آموزش داوطلبان مددکار این سازمان تصریح کرد: جمعیت هلال احمر از زمستان امسال برای نخستین‌بار بالغ بر 2 هزار داوطلب مددکار را برای انجام مأموریت آموزش خواهد داد.

وی ادامه داد: این مددکاران متخصص هم در حوادث ایفای نقش خواهند کرد و هم در مواقع عادی در پروژه‌های محرومیت‌زدایی مشارکت می‌کنند.13920729000072_PhotoA

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: بنا داریم افراد نیازمند را شناسایی کنیم و کسانی که در روستاها و مناطق کم برخوردار زندگی می‌کنند توسط مددکاران شناسنامه‌دار مورد مددکاری قرار گیرند.

رافع افزایش شیب شناسایی افراد نیازمند را از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر برشمرد و گفت: ما اعتقاد داریم باید کرامت انسان‌ها حفظ شود بنابراین ما باید به سمت افراد نیازمند حرکت کنیم نه اینکه آنها به سمت ما بیایند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در مواقعی که بحران و حادثه وجود ندارد مددکاران آموزش دیده مداخلات اجتماعی مانند کمک‌های معیشتی و هزینه‌های تحصیلی انجام می‌دهند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: این مددکاران شناسنامه‌دار علاوه بر حضور در هنگام حوادث و سوانح حمایت‌های روانی، تاب‌آوری زنان، کودکان و سالمندان و همچنین بازتوانی افراد پیش از حادثه، حین حادثه و پس از حادثه را انجام خواهند داد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " آموزش بیش از ۲ هزار داوطلب مددکار توسط جمعیت هلال‌‌ احمر " ارسال شده است.

  1. مددکار گفت:

    متاسفانه هنوز مددکاری اجتماعی به عنوان یک حرفه و علم شناخته نمیشه و هنوز نگاه خیریه و داوطلبانه حاکم هست

ارسال نظر


آخرین موضوعات