کد خبر: 1035 | تاریخ انتشار: ۲۰:۳۲:۱۴ - چهارشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

زن کم توقع، ۱۴ سکه طلا را به خانه ۲۰۰ متری ترجیح داد

زن کم توقع، ۱۴ سکه طلا را به خانه ۲۰۰ متری ترجیح داد
زنی در دادگاه خانواده گفت: شوهرم باید مهریه ام که ۱۴ سکه بهار آزادی است، بپردازد و من خانه ای را که او می خواهد به نامم کند، نمی خواهم؛ شوهرم مدعی است که بیکار است و درآمدی ندارد و می خواهد به جای پرداخت مهریه، خانه ۲۰۰ متری مان را به نامم کند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی شعبه ۲۵۰ این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

 

این زن در برابر قاضی این شعبه با بیان اینکه حدود ۹ سال از زندگی مشترکمان می گذرد، عنوان کرد: مهریه ام ۱۴ سکه بهار آزادی است که شوهرم اصرار دارد به جای آن خانه ۲۰۰ متری که در آن زندگی می کنیم را به من بدهد ولی من تنها ۱۴ سکه طلا می خواهم.

 

وی با بیان اینکه فرزندی نداریم، ادامه داد: شوهرم وضع مالی خوبی دارد و و می تواند مهریه مرا بپردازد بنابر این نباید از پرداختن مهریه امتناع کند.

 

مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به اینکه بیکار هستم، اظهار داشت: همسرم باید مرا درک کند و بداند که من توان مالی برای پرداخت ۱۴ سکه بهار آزادی را ندارم و تنها سرمایه من خانه مسکونی است که در آن زندگی می کنیم.

 

وی افزود: نمی دانم همسرم روی چه حسابی مدعی است که وضع مالی مناسبی دارم، وقتی که بیکار بوده و خرج زندگیمان را خانواده هایمان می دهند؛ در واقع همسرم تنها به گرفتن ۱۴ سکه طلا فکر می کند.

 

مرد بار دیگر در برابر قاضی این شعبه با اشاره به اینکه می خواهم خانه ام را به عنوان مهریه به نام همسرم کنم، عنوان کرد: همسرم باید درکش را بالا برده و بداند که وقتی پولی وجود ندارد یعنی نمی توانم مهریه اش را بپردازم.

 

وی ادامه داد: همسرم باید این موضوع را بفهمد که وقتی می گویم که خانه را به نامش می کنم یعنی می خواهم مهریه اش را بپردازم ولی او این امر را درک نمی کند و تصورش این است که نمی خواهم مهریه اش را بپردازم.

 

زن در دادگاه خانواده گفت: شوهرم باید مهریه ام که ۱۴ سکه بهار آزادی است، بپردازد زیرا خانه ای که او می خواهد به نامم کند را نمی خواهم.

 

قاضی این شعبه بعد از شنیدن اظهارات طرفین، زن و مرد را به مصالحه دعوت کرد و مرد را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد و از زن خواست که خانه را که قیمتی چندین برابر مهریه دارد، از مرد قبول کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات