کد خبر: 10513 | تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹:۱۵ - دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

برای نخستین بار در کشور: افتتاح دو مرکز درمان کودکان معتاد زیر 18 سال

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار در کشور دو مرکز درمان کودکان معتاد زیر 18 سال در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، محمدرضا سراوانی صبح امروز در مراسم افتتاح دو مرکز درمان کودکان معتاد زیر 18 سال که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد، گفت: در کل کشور تاکنون مرکزی برای ترک اعتیاد کودکان نداشتیم که با توجه به احساس نیاز طرح آن از سوی بهزیستی و تصویب آن توسط سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر این مرکز تجهیز و آماده بهره‌برداری شد.

وی افزود: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرا می‌شود به گونه‌ای که سم‌زدایی در بیمارستان انجام و سپس کودک وارد مرکز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این مرکز تمام خدمات مددکاری برای کودکان انجام می‌شود و در صورتی که خانواده صلاحیت نگهداری از این کودکان را داشته باشند، کودکان به خانواده تحویل داده می‌شوند.

سراوانی خاطرنشان کرد: در غیر این صورت کودکان تحویل واحد امور اجتماعی شده تا به مراکز کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست منتقل شوند.

وی با اشاره به اینکه عمده مصرف این کودکان شیشه و کریستال بوده است، گفت: ظرفیت پذیرش هر مرکز برای 20 تا 30 نفر است و در حال حاضر 10 نفر در این مرکز تحت درمان قرار دارند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " برای نخستین بار در کشور: افتتاح دو مرکز درمان کودکان معتاد زیر 18 سال " ارسال شده است.

  1. مددکار اجتماعی از شیراز :

    اقدامی بسیار پسندیده.

    امیدوارم ادامه پیدا کنه این روند.

ارسال نظر


آخرین موضوعات