کد خبر: 10532 | تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴:۳۴ - دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

کم درآمدترین شهر ایران کجاست؟

بر اساس آمار مرکز ایران، تهران به عنوان پردرآمدترین استان و مرکزی به عنوان کم‌درآمدترین استان کشور شناخته شده است.
کم درآمدترین شهر ایران کجاست؟
به گزارش افکارنیوز، بر اساس آخرین آمار مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۲ اعلام شده است، استان تهران با متوسط درآمد ماهیانه حدودا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بیشترین درآمد متوسط ماهیانه و استان مرکزی با درآمد ماهیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، کمترین متوسط درآمد ماهیانه یک خانوار شهری را در سال ۱۳۹۲ به خود اختصاص داده است.

همچنین بر اساس این آمار هزینه زندگی هر خانوار تهرانی ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان است و هر خانوار در استان مرکزی ماهیانه یک میلیون و ۳۸۴ هزار تومان هزینه می‏‌کنند.n00385430-b

متوسط درآمد اظهار شده ماهیانه یک خانوار شهری کشور در سال ۱۳۹۲، حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به سال ۱۳۹۱، ۲۲.۳ درصد افزایش داشته است. ۵۳.۳ درصد این درآمدها از محل درآمدهای متفرقه، ۳۰ درصد از مشاغل مزد و حقوق بگیری و ۱۶.۷ درصد از محل مشاغل آزاد تامین شده است.

بررسی متوسط درآمد سالانه خانوارهای شهری، بر اساس فعالیت اصلی محل کار سرپرست خانوار نشان می‏‌دهد، خانوارهایی که فعالیت اصلی محل کار سرپرست آن‎ها، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» است با درآمد اظهار شده ماهیانه ۳ میلیون و ۱۵۴ هزار تومان در سال، بیشترین درآمد و خانوارهایی که فعالیت اصلی محل کار سرپرست آن‏ها «خانوارهای معمولی دارای مستخدم» است، با درآمد اظهار شده ماهیانه ۹۷۱ هزار تومان کم‎ترین درآمد را در سال ۱۳۹۲ داشته‎اند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات