کد خبر: 10553 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۰۱ - شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

دستگیری عاملان حمله به کاروانهای عروسی

اعضای باند ۱۰ نفره سارقان به عنف که با کمین شبانه در مسیر کارناوال‌های عروسی و وارد کردن ضربات چاقو و قمه و زخمی کردن عروس و داماد و همراهان آنها اموالشان را به سرقت می‌بردند، شناسایی و دستگیر شدند.
خبرگزاری فارس: اعضای باند ۱۰ نفره سارقان به عنف که با کمین شبانه در مسیر کارناوال‌های عروسی و وارد کردن ضربات چاقو و قمه و زخمی کردن عروس و داماد و همراهان آنها اموالشان را به سرقت می‌بردند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ گل صباحی، رئیس پلیس اگاهی استان البرز با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه حضوری چهار مرد جوان به پلیس آگاهی و اعلام شکایت مبنی بر اینکه در روز مراسم جشن ازدواجشان از سوی 8 نفر سارق به عنف مورد حمله قرار گرفته و تمامی اموال آنها که شامل بسته های هدیه عروسی و طلاجات بوده است به یغما رفته بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.142685_635163025440889450_l

وی گفت: در بررسی موضوع مشخص شد که در اواسط مهر ماه سال جاری 8 نفر جوان 21 الی 25 ساله سوار بر 4 دستگاه موتورسیکلت با قرار گرفتن در مسیر کاروان های عروسی اقدام به توقف خودروهای عروس و داماد کرده و پس از حمله به عروس و داماد و همراهان آنها و وارد آوردن ضربات شدید قمه و همچنین پنچر کردن ماشین، اموال و کادوهای عروسی را سرقت و متواری می شدند.

سرهنگ گل صباحی اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع، یک تیم از اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با انجام تحقیقات شبانه روزی از محل تالارهایی که مراسم عروسی در تاریخ های مذکور در آنها صورت گرفته بود و بررسی موقعیت جغرافیایی محل سرقت و تجزیه و تحلیل شگرد سارقان احتمال دادند که شخص یا اشخاصی از داخل تالار با سارقان همدست بوده و آدرس حرکت کاروانهای عروسی و تاریخ دقیق آن را به سارقان اطلاع می دهد .

در نهایت ماموران با انجام تحقیقات تکمیلی به فردی به نام «م» که به عنوان کارگر یکی از تالارهای مورد نظر بود مشکوک شده و پس از احضار وی در مواجهه با ماموران ابتدا منکر هرگونه اطلاعاتی از موضوع سرقتهای اخیر از کاروانهای عروسی شد اما در ادامه تحقیقات به ناچار لب به اعتراف گشوده و بیان داشت که با همدستی یکی دیگر از کارگران تالار زمان حرکت خودرویی که کادوهای عروس و داماد را حمل می کرد تلفنی به فردی به نام «پ» اطلاع می دادند.

کارگر تالار در ادامه اعترافاتش گفت: سردسته باند سارقان نیز با سایر همدستانش که در مجموع 8 نفر بودند با 4 دستگاه موتور سیکلت و یک دستگاه خودرو پژو که آنها را اسکورت می کرد پس از ایجاد یک تصادف سوری خودرو عروس و داماد و خودرو حامل کادوها را متوقف و با قمه و شمشیر اقدام به پنچر کردن خودرو ها و زخمی کردن افراد و تخریب خودروی عروس و داماد کرده و کلیه طلاجات و وجه نقد آنها را به سرقت برده و متواری می شدند.

رئیس پلیس آگاهی افزود: با توجه به اعترافات کارگران تالار و تحقیقات پلیسی محل اختفاء متهم اصلی «پ» که از سارقان سابقه دار است وبه اتهام زورگیری4سال در زندان به سر می برده در استان تهران شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و موتور سیکلت وی نیز توقیف شد.

سرهنگ گل صباحی گفت: متهم در تحقیقات اولیه ماموران منکر هرگونه سرقت از کاروان های عروسی شد اما در نهایت در مواجهه حضوری با کارگران تالار لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف به سرقت از کاروانهای عروسی اذعان داشت که به همراه هفت نفر از همدستانش با تشکیل باند سرقت در سه مرحله با حمله به کاروان های عروسی اموال آنها را به سرقت برده اند.

وی بیان داشت: با تلاش ماموران و تعقیب و مراقبت های شبانه روزی آنها 7 نفر دیگر از اعضای باند – که همگی از سارقان و زورگیران سابقه دار بوده یا مراحل محکومیت آنها طی شده یا تحت تعقیب پلیس هستند- در چندین عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

اعضای این باند ده نفره سرقت به عنف و زورگیری در بازجویی های تکمیلی ماموران به 30 فقره سرقت از کارناوال های عروسی اعتراف کردند که ارزش اموال سرقتی یک میلیارد و 500 میلیون ریال تخمین زده شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اعلام اینکه تا کنون 40 نفر از مالباختگان شناسایی شده اند از شهروندان خواست تا اگر با این شیوه مورد سرقت قرار گرفته اند جهت پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات