کد خبر: 10559 | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲:۱۸ - پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

گزارش نشست تخصصی توانبخشی روانی اجتماعی پس از حوادث و بلایا

اولین نشست تخصصی توانبخشس روانی اجتماعی پس از حوادث و بلایا در سالن دکتر شاملو دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن مددکاران اجتماعی ایران، در این نشست که در روز شنبه ششم دیماه 93 برگزار شد جمع کثیری از مسئولان و کارشناسان این حوزه از جمله رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، رئیس اورژانس کشور، معاون بازسازی سازمان مدیریت بحران، مدیر گروه و اعضای هیات علمی مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و نمایندگانی از سازمان بهزیستی، جمعیت هلال‌احمر، سازمان بسیج جامعه پزشکی، گروه آموزشی مددکاری اجتماعی و مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و فوریتهای دانشگاه علوم بهزیستی حضور داشتند.

در ابتدای این نشست دکتر حمیدرضا خانکه دبیر علمی نشست، در سخنانی ضمن برشمردن نقش توانبخشی روانی و اجتماعی به چالشهای متعددی که در حوزه سلامت در حوادث و بلایا در کشورمان وجود دارد، اشاره کرد.

وی با اشاره به شاخصهای آسیب‌پذیری روانی و اجتماعی در کشورمان، تلاشهای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی جهت انجام پژوهشهای علمی در این حوزه را تحسین نمود.

دبیر علمی نشست همچنین با اشاره به فلسفه توانبخشی که رساندن افراد به استقلال است از اهمیت توجه به این مرحله از چرخه حوادث و بلایا به عنوان پنجره‌ای از فرصتها یاد کرد.

در ادامه این نشست دکتر فردین علی‌پور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دبیر کارگروه مداخلات مددکاری اجتماعی در حوادث و بلایا انجمن مددکاران اجتماعی ایران به ارائه تجربیاتی پیرامون توانبخشی روانی و اجتماعی پس از حوادث و بلایا در ایران پرداخت.

دکتر علی‌پور در ابتدا ضمن ارائه مباحثی پیرامون وضعیت حوادث و بلایا در ایران و جهان، اهمیت موضوع توانبخشی اجتماعی را از جنبه‌های مختلف مورد واکاوی قرار داد و با ارائه مستندات علمی چالشهای اخیر این حوزه را با توجه به زلزله‌های اخیر ایران مطرح نمود.

بخش پایانی نشست، پانل علمی دوساعته بود که با حضور متخصصین این حوزه از جمله حسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، دکتر خانکه رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و فوریتها، دکتر صابری‌نیا رئیس اورژانس کشور، مهندس لطیفی معاون بازسازی سازمان مدیریت بحران، دکتر معصومی، دکتر نجفی، دکتر جوادی، خانم دکتر نخعی و آقای صادقی انجام شد و پیرامون مسائل، موانع و فرصتهای پیش رو در حوزه مراقبت در حوادث و بلایات بحث و بررسی صورت گرفت.

لازم به ذکر است این نشست به مناسبت یازدهمین سالروز زلزله بم برگزار شد و در پایان این نشست مقرر شد که جلسات بعدی به صورت فصلی پیگیری شود.

_______________ ________________1 ________________2 ________________3 ________________5 ________________6

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " گزارش نشست تخصصی توانبخشی روانی اجتماعی پس از حوادث و بلایا " ارسال شده است.

  1. سلام : اصلاً نمیخوام اینگونه نشست ها رو بکوبم یا نفی کنم اما خوب نگاه کنید اره به این عکس هایی که خودتون تاییدش کردید نگاه کنید… تو همون دانشگاهی که این نشست رگزار شد رشته مددکاری اجتماعی تدریس میشه ولی تا بحال هیچ کس نیومد از این جوانان جویای نام و دارای پتانسیل بالا بپرس… اسم این رشته مددکار اجتماعی هستش ولی من الان پیشنهاد میدم بذاریم مددکار فردی اینطوری راحتتره حداقل کمتر حرص میخوریم … راستی حرف زیاده ولی نه شما و نه کس دیگه ای اینکاره نیستید تا ی سونامی نیاد و نسل شما هارو از این پست و مقامهایی که برای هم جور کردید حذف نکن درست نمیشه … موفق باشید!!!

ارسال نظر


آخرین موضوعات