کد خبر: 10637 | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳:۵۱ - یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

ایجاد کلینیک‌های مددکاری در دستور کار بنیاد شهید قرار دارد

حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی، در حاشیه ششمین دوره آموزش معتمدان معین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین، با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های آینده مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: تدوین سند راهبردی و پیوست اجتماعی با هدف ارائه خدمات هدفمند به خانواده شاهد و ایثارگر از جمله این برنامه‌ها است.

مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه بیش از 13 هزار معتمدین معین آموزش دیده جذب بنیاد شهید و امور ایثارگران شدند، افزود: 6 هزار نفر از معتمدین معین آموزش دیده از قشر دانشجو بوده و در حوزه دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

کاویانی با بیان اینکه بیش از 8 هزار نفر معتمدین معین نیز بعد از دریافت آموزش‌های حرفه‌ای با عضویت در شبکه‌های همیاران همکاری می‌کنند، بیان کرد: بنیاد شهید از کارآیی و توانمندی آنها در زمینه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی با توجه به میزان علاقه و فرصت‌شان بهره‌گیری می‌کند.

این مسئول یادآور شد: معتمدین معین به منظور ارائه خدمات به خانواده شاهد و ایثارگر در زمینه‌های مختلف اردویی، زیارتی و دیدار از خانواده شاهد و ایثارگر با بنیاد شهید همکاری می‌کنند.13931020000142_PhotoA

مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به برنامه‌های مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری اشاره و عنوان کرد: امسال بنیاد شهید افزایش جذب 20 درصدی معتمدین معین را در دستور کار خود قرار داد تا بتواند با تحقق این هدف گام بسزایی در رفع مشکلات ایثارگران بردارد.

وی ارتقای مشارکت معتمدین معین با ایثارگران را از برنامه‌های دیگر بنیاد شهید برشمرد و افزود: در این راستا برنامه‌های آموزشی در استان‌های مختلف برگزار می‌شود تا بتوانیم به تحقق این هدف نزدیک شویم.

این مسئول بیان کرد: تقویت انگیزشی برای معتمدین معین، دوره‌های جدید آموزشی معتمدین معین، انتخابات و انتصابات جدید مربوط به شوراهای مشورتی ایثارگران و راه‌اندازی اتاق فکر از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال جاری بوده است.

مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به دیدار از خانواده شاهد و ایثارگر اشاره کرد و یادآور شد: معتمدین معین با این دیدارها در ارائه خدمات به جامعه هدف، برقراری ارتباط عاطفی، تجلیل و رفع مشکلات آنها به بنیاد کمک به سزایی می‌کنند.

کاویانی با اشاره به اینکه نیازهای جدید، سالمندی، آسیب‌های اجتماعی، مهار و بازدارندگی، پیوست اجتماعی، اوقات فراغت، ساختار، بیکاری، سوء استفاده از ایثارگران، تعارض قوانین از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده شاهد و ایثارگر است، بیان کرد: معتمدین معین با آشنایی دغدغه‌ها می‌توانند نقش بسزایی در رفع مشکلات آن‌ها ایفا کنند.

وی با بیان اینکه معتمدین معین تاکنون اقدامات خوبی را در رفع مشکلات جامعه ایثارگران انجام دادند، اظهار کرد: باید نقاط ضعف این طرح را برطرف و تقویت کرد تا بتوانیم بهره‌وری بیشتر از همکاری آن‌ها با بنیاد داشته باشیم.

مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه معتمدین معین در ارتقای سلامت اجتماعی کمک بسزایی به جامعه ایثارگر می‌کنند، خاطرنشان کرد: این مهم می‌تواند آن‌ها را از دچار شدن به آسیب‌ها و معضلات اجتماعی حفظ کند.

گفتنی است: ششمین دوره آموزش معتمدین معین، با هدف افزایش توانایی، آگاهی و آشنایی آن‌ها با مبانی علمی و روش‌های برقراری ارتباط با جامعه ایثارگران در قزوین برگزار شده است.

افزایش میزان آگاهی و مهارت‌های معتمدین معین متناسب با اهداف و برنامه‌های طرح تعریف شده و ایجاد زمینه برای افزایش بهره‌وری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن‌ها از دیگر اهداف برگزاری دوره‌های آموزش معتمدین معین در قزوین بوده است.

ارتقای دانش و مهارت عوامل اجرایی طرح معتمدین معین در زمینه بهبود وظایف مدیریتی و هدایتی طرح، ایجاد زمینه برای هم سطح‌سازی نگرش‌ها و رفتار معتمدین معین برای ایجاد وحدت رویه در کشور و ایجاد زمینه برای درک مشترک از مفاهیم طرح بین بنیاد و معتمدین معین از دیگر اهداف برگزاری این دوره است.

معتمدین معین با گذراندن دوره یاد شده می‌توانند دانش و مهارت خود را با نیازهای بنیاد و جامعه هدف متناسب و در پاسخگویی به نیازهای آن‌ها به نحو مطلوبی عمل کنند.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931020000095#sthash.mNOgBy8h.dpuf

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات