کد خبر: 10736 | تاریخ انتشار: ۱:۵۶:۰۵ - پنجشنبه ۹ بهم ۱۳۹۳ | ۲ نظر | |

دایره مددکاری اجتماعی در 600 کلانتری فعال است

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علیرضا حمیدی‌فر پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از کلانتری‌های این شهر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این تعداد واحد مددکاری در کنار 30 مرکز مشاوره در مراکز استان‌ها و 10 مرکز در تهران، فعالیت مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف دارند که با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی با بیان اینکه فعالیت این حوزه نقش بسیار موثری در کاهش حجم پرونده‌های انتظامی و قضایی داشته است، خاطر نشان کرد: با نظر به اهمیت فوق‌العاده مشاوره و مددکاری و تمرکز پلیس بر این مهم، شاهد سازش و حل اختلاف 70 درصدی مراجعان به کلانتری‌ها با بهره‌گیری از رویکرد حرفه‌ای و تخصصی مشاوران هستیم که به روشنی بیانگر نقش موثر این واحدها در حل اختلافات است.

مدیر کل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی عمده مراجعات مردم به این واحدها را اختلاف خانوادگی و پرونده‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: چنانچه واحدهای مددکاری کلانتری‌ها نتوانند در حل مناقشه توفیق حاصل کنند مراتب جهت پیگیری تخصصی به واحدهای مشاوره که در همه مراکز استان‌ها فعال است ارجاع می‌شود.13931107000392_PhotoA

حمیدی‌فر، اعتیاد و طلاق را بیشترین دلایل مراجعه به واحدهای مشاوره و مددکاری برشمرد و گفت: تغییرات سبک زندگی نگرش‌های جدیدی را در مناسبات خانواده ایجاد کرده است که از عمده‌ترین آن می‌توان به فرزندسالاری و تربیت نادرست فرزندان اشاره کرد.

وی همچنین از جذب 400 نفر با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مشاوره، مددکاری اجتماعی، مطالعات خانواده و سایر رشته‌های مرتبط خبر داد و گفت: با اضافه شدن این تعداد به بدنه کارشناسی واحدهای مشاوره و مددکاری شاهد تحول چشمگیر در خدمات‌رسانی به مردم خواهیم بود.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به بهره‌گیری از تیم‌های تخصصی و کارشناسان مجرب و تجارب ارزشمند آنان در پرونده‌های سخت و پیچیده، شهروندان می‌توانند از خدمات مشاوره رایگان در حوزه‌های مختلف برخوردار باشند.

مدیر کل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا در پایان تاکید کرد: تلاش پلیس در گسترش حوزه فعالیت واحدهای مشاوره کم کردن مداخله‌های انتظامی و قضایی است که این رویکرد از سوی فرماندهی عالی ناجا با جدیدت در حال نهادینه شدن است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " دایره مددکاری اجتماعی در 600 کلانتری فعال است " ارسال شده است.

  1. .... گفت:

    ” مدیر کل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی از جذب ۴۰۰ نفر با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مشاوره، مددکاری اجتماعی، مطالعات خانواده و سایر رشته‌های مرتبط خبر داد”

  2. .... گفت:

    تا باشه از این خبرا!!!

ارسال نظر


آخرین موضوعات