کد خبر: 10776 | تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳:۳۲ - جمعه ۱۷ بهم ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

طی اقدامی کم سابقه، متن کامل لایحه بودجه شهرداری تهران در دسترس همگان قرار گرفت

رحمت الله حافظی رییس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران در وبلاگ اختصاصی اش در خبرآنلاین کل متن لایحه بودجه پیشنهادی شهردار تهران برای سال 94 را قرار داد.  وی در این صفحه ضمن درخواست از مردم برای مشارکت در بررسی این لایحه نوشت: در بند “ب ” سیاست‌های اجرایی لایجه بودجه سال 1394 شهر تهران آمده است،‌ ” توجه به ضرورت مشارکت شهروندان در فرایند بودجه ریزی سالانه در مدیریت شهری” . بر این اساس لایحه بودجه‌ای که توسط شهردار به شورای اسلامی شهر تهران تقدیم شده در دسترس تمامی علاقه‌مندان و صاحب‌نظران قرار می گیرد تا از نظرات کارشناسی آنان در تصویب بودجه مناسب برای سال آینده شهر تهران بهره‌مند شویم.
 

از جمله دلایلی که موجب شده تا این لایحه در اختیار شهروندان و کارشناسان قرار گیرد علاوه بر اجرای سیاست های لایحه بودجه و‌ مشارکت حقیقی شهروندان،‌ ابهاماتی است که در تدوین لایحه سال 94 وجود دارد؛ زیرا پیش از این در لوایح سنواتی، تمامی موارد به ریز و به تفکیک شامل بودجه مصوب سال قبل، عملکرد ده ماهه سال جاری و پیشنهاد برای سال آتی دقیقا ذکر می شد تا قابل مقایسه و تحلیل و تصمیم گیری داشته باشد اما امسال لایحه بودجه اینگونه نیست و تنها پیشنهادات سال آتی درج شده و قابلیت مقایسه، عملکرد و مصوبات سال قبل را نداشته است.

همچنین اعضای شورا باید در کمتر از یک ماه بودجه 4 هزار صفحه ای را مطالعه و بررسی کنند از این رو اطلاعات لایحه را بر روی سایت می گذارم تا مردم و کارشناسان آن را تحلیل کنند و اظهار نظر خود را به شورا ارائه کنند.

می توانید بخش های مختلف لایحه بودجه را از لینک   خبرآنلاین دانلود کنید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات