کد خبر: 10787 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۳۰ - شنبه ۱۸ بهم ۱۳۹۳ | ۹ نظر | |

شروع کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایرانیان

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان بر حسب رسالت و اهداف متعالی ترسیم شده در نقشه راه خود، تثبیت جایگاه حرفه ای مددکاران اجتماعی ایران را در جای جای کشور یکی از وظایف اصلی خود می داند و بی شک این مهم تا زمان محقق شدن شرایط مطلوب و ایده آل ادامه دار خواهد بود. این شرایط مطلوب و ایده آل مذکور وضعیت خاصی نیست بغیر از محقق شدن مبحث تخصصی مددکاری اجتماعی در سازمانهای دولتی و غیر دولتی ایران بوسیله مددکاران اجتماعی متخصص.15

در خصوص کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایرانیان لازم به ذکر است که فارغ از توجه صرف به اسامی و عناوین و القاب و …، صرفا هدف خطیر رساندن صدای مددکاران اجتماعی ایران در ابعاد مختلف، به مسوولان سازمانهای متولی امر در دستور کار ما بوده است و می باشد.

شایان ذکر است بر حسب وظیفه و با هدف پیشگیری از پررنگ شدن و یا غالب شدن تفکر یا تفکرات بخصوصی، طی فراخوان های متعدد بعمل آمده از کلیه مددکاران اجتماعی ایران جهت حضور در این برنامه رسانه ای دعوت به همکاری نمودیم.

عده ای ما را همراهی نمودند و عده قابل توجهی هم بدلایل متعددی از جمله نگرانی های کاملا غیر ضروری مرتبط با از دست دادن جایگاه شغلی فعلی و … تن به همکاری با ما ندادند…

علی ایحال ضمن تشکر ویژه از دلسوزان واقعی این حرفه مظلوم، کلیه کسانی که (با اعتماد قلبی به اهداف و عملکرد چندین و چندین ساله ما) با ارسال یادداشتها و مقالاتشان و خصوصا با در اختیار قرار دادن تریبون های ارزشمندشان در فضای مجازی و …، ما را در این مسیر همراهی نمودند، شروع این فعالیت رسانه ای را با احترام و لحاظ نمودن موازین و اصول نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می داریم.

جواد طلسچی یکتا
مدیریت وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۹ دیدگاه مطلب براي " شروع کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایرانیان " ارسال شده است.

 1. پاینده باشید :

  با سلام .
  موفق و موید باشید. ما در کنار شما عزیزان خواهیم بود.

 2. کامبیز عوض زاده :

  با سلام خدمت مدیریت سایت ، انچه باید گفت اینکه همت شما در جهت تحقق اهداف مددکاری ستودنی است،ما هم قدر دان زحمات شما هستیم بنده بعنوان یک مددکار با انواع گروه های هدف د ر خارج و داخل ایران کار عملی نمودام، و این قدرت را در خود میبینم که در صورت فراهم شدن شرایط برای مددکاران دلسوز و احقاق حق نسبت به انها همکاری بنمایم، یکی از شگردهای مددکاران در این برهه حساس جامعه با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی کار افرینی و باز توانی مددجویان میباشد، لازم است سایر مددکاران و ارگانهای درگیر مددکاری بدانند که اینجانب بعنوان یک مددکار کارافرین اگر روزانه خرید منزل ام برای خورد و خوراک ۳۰ هزار تومان باشد.با فن اوری مبتکرانه ای که دارم از ضایعات و دور ریز روزانه ۵۰هزارتومان کسب درامد مینمایم،میدانید برای چه برای اینکه فکر مبتکرانه دارم و و از ضایعات برای رفع نیازها در جامعه نیاز سنجی میکنم خیلی خنده ام میگیرد که بعضی ها میگویند کار نیست، کار هست فکر نیست،و خیلی راحت بگویم با این مغزهای منجمدی که در وجود برخی مددکار نماها در ارگانهای متولی مددکاری وجود دارد ورود ما به عرصه مددکاری در حقیقت راه بجایی نخواهد برد. و در اخر لازم است اشاره نمایم در خارج از کشور یک روستا را بدست بنده میدادند برای رفع مشکلات اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی و غیره بندهبا یکی دونفر از مددکاران یا یکی دو مسافرت به ان روستا با توجه به امکانات و محدودیتهای ان روستا فرایند مددکاری اجتماعی خود را با کمک ارتباط میان بخشی با سایر ارگانها و نهادها در جهت حل مشکلات بیکاری،فرهنگی،آموزشی و غیره اقشار مختلف اجرایی و رفع مشکل مینمودم. اما در ایران تا الان نه از من خواسته اند و حتما ارگانها متولی مشکلات را حل نموده اند و نیازی به کمک ما نیست.

 3. سارا :

  سلام به شما دوستان خوبم. خیلی حرکت خوبیست. من از فارغ التحصیلان رشته مددکاری اجتماعی در خارج از کشور هستم وسالهاست از ایران و شرایط ایران دور هستم. فقط میخواستم بدونید که در کشورهای مختلف دنیا هم دارند اقدامات شما را در جهت تقویت جایگاه مددکاری اجتماعی میبینند و تحسین می کنند. دوستتان دارم هموطنان عزیزم.

 4. کامبیز عوض زاده :

  با سلام خدمت مددکار محترم سارا، انچه باید گفت اینکه بنده در خارج از کشور حتی مشکل غذای دانشجویان که میخواستند گوشت مصرفی انان ضبح اسلامی باشد را رفع میکردم و برای دانشجویان ۴ خوابگاه و دانشگاه با تاسیس اشپزخانه روزانه ۵۰۰ غذای طبخ و توزیع مینمودم ، از طرف دیگر به خوابگاها سرکشی و برای دانشجویان ایرانی شغل ایجاد مینمودم، بفرض میگفتم کی میتونه ارایشگری کند ده نفر میگفتند ما میتوانیم برای هر کدام از انها ده ابزار ارایشگری خریده میشد و انها هرهفته در خوابگاهای که ایرانی ها و غیره بودند میرفتند و کار ارایشگری میکردند و کسب در امد میکردند، عده ای دیگر گواهینامه داشتند راهنمایی میشدند تاکسی میخریدند و مسافر کشی میکردند،عده ای بنگاه معاملاتی، عده ای ترشیجات ایران، عده ای نان ایرانی، عده ای شیرینی ایرانی و….اما در ایران متاسفانه اینجانب بعنوان یک مددکار از انجایکه میخواهم رفتار ،گفتار و کردارم اسیبهای اجتماعی را بیشتر نکند مورد بی مهری قرار میگیرم،و ان مددکار نما که بجایی بنده و امثال بنده نشسته در محل کارش هنگام برخورد با مددجو اگر ان مددکار نما مرد باشد ماشین ، خونه ، زمین و غیره خود را به رخ مددجو میکشد و اگر ان مددکار نما زن باشد طلا و جواهرات، مدل تلفن خود را به رخ مددجو میکشد، این رفتارها از یک جنبه با توجه به اینکه اکثر مددجویان ما از اقشار ضعیف و اسیب پذیر جامعه میباشند یعنی بالا بردن توقع انان و تشدید روحیه چشم و همچشمی و…و از طرف دیگر یعنی زیر پا گذاشتن اصول و ارزشهای مددکاری و ضعف سیستم مددکاری و نا کار امدی مدیران متولی مددکاری در کشور، جمله اخر اینکه حضرت علی(ع) در ارتباط با صفات متقین و پرهیزکاران به همام میفرماید ای حمام غذا خوردن ات،لباس پوشیدن ات… به گونه ای باشد که اسیبهای اجتماعی را زیاد نکند.متاسفانه متولیان مددکار ی با گرفتن این مددکار نماهای سفارشی در ایران اسیبهای اجتماعی را دارند زیاد میکنند.و شاهنامه اخرش خیلی تلخ است.در ضمن از سایر نظرات نیز دیدن و ادرس سایت را به سایر مددکاران نیز ارسال نمایید.

 5. از مددکار شیرازی به سارا :

  همراه شو عزیز…

 6. محمد رضایی :

  با سلام…
  بسیار عالی…..
  درود بر شما جناب طلسچی….

 7. اشکان :

  من شخصا بسیار خوشحالم که صدای جامعه مددکاران اجتماعی ایران در قالب چنین برنامه های قدرتمند رسانه ای به گوش همگان می رسد. از سایت تخصصی مددکاری اجتماعی هم که زحمت این حرکت ارزشمند را بدوش کشیده اند متشکرم. اشکان – تهران

 8. اشکان :

  و همچنین از آقای جواد طلسچی عزیز و همکاران پرتلاششان.

 9. الهام درخشان :

  اقدام بسیار خوب و تأثیرگذاری بود. از سایت تخصصی بخاطر حضور در اجرای این کارزار رسانه ای در ماههای اخیر متشکرم. اتحاد جالبی و قابل ستایشی بین سایتها و مددکاران اجتماعی ایران در این کارزار بوجود امده و کاملا میشه متوجه شد. برای وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی و مدیریت این سایت / آقای طسچی / هم آرزوی موفقیت دارم.

ارسال نظر


آخرین موضوعات