کد خبر: 10796 | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰:۰۳ - یکشنبه ۱۹ بهم ۱۳۹۳ | ۲ نظر | |

مددکاران اجتماعی در پی شأن و مقام انسانها

از سری مقالات کارزار رسانه ای (1)

مددکاران اجتماعی همواره به دنبال ایجاد رابطه ی حرفه ای مبتنی بر اصل احترام به انسان ها و رعایت اصول و ارزش های انسانی بوده و هستند.
یکی از موضوعاتی که همه مددکاران با آن سر و کار دارند احترام به انسان ها و پذیرش بی قید وشرط آنها بوده است، پذیرشی بدون قضاوت و غرض ورزی و در پی آن تشخیص برای یافتن مشکل می باشد.19
اعتقاد ما مددکاران این است که انسان ها از هر قومیت و نژاد ، هر رنگ پوست و یا به هر زبانی و تهجه ای که صحبت می کنند ، فقیر و غنی ، زیبا و زشت ، در اصل انسان هستند و قابل احترام و همگی باید در جامعه شرایط مناسب و برابری داشته باشند.
آسیب دیدگان اجتماعی اعم از معتادین ، روسپی و به اصطلاح دختران فراری، نوجوانان بزهکار و …
همگی دارای شأن انسانی هستند و همگی با ماهیت مشکلی که دارند این عنوان های سنگین را با خود به دوش می کشند.
پس باید به معنای واقعی انسان بود تا بتوان هم نوعان خود را همانطور که هستند باور کرده باید بپذیریم که هر انسانی دارای شخصیت و شرایط منحصر به فرد خویش و با سبک خاص زندگی خویش در همه جای دنیا حق زندگی و برخورداری از احترام را دارد . باید قضاوت نکرده و به همین سادگی …
کافیست همه افراد دنیا مانند یک مددکار واقعی دنیا را بنگرند و به ارزش ها و تفاوت ها احترام بگذاریم . آنوقت همدلی جای خود را به قضاوت های ناعادلانه می دهد و جهان در صلح و صلح و آرامش فرو می رود.
شاید اگر در مواجه با فردی که دچار مشکل و مسأله ای خاص گردیده و به وی برچسب هایی که ناعادلانه هستند می زنیم ، یک لحظه و فقط یک لحظه خود را به جای وی بگذاریم و شرایط او را درک کنیم و به انسان بودنش احترام بگذاریم با همدلی یک قدم برای حل مشکلش برداشته ایم.teleschibaneer1
ما مددکاران اجتماعی افتخار این را داریم که همواره با در نظر گرفتن اصل احترام به مقام انسانی در فرایند شناخت و حل مشکل پیشگامانی در برقراری آرامش و امنیت اجتماعی هستیم و برای ساختن دنیایی زیباتر و آینده ای روشن تر و صادقانه گام بر می داریم.

نازنین روستا
مددکار اجتماعی

 

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " مددکاران اجتماعی در پی شأن و مقام انسانها " ارسال شده است.

  1. کامبیز عوض زاده :

    باسلام خدمت مددکار محترم خانم روستا ، فرمایشات شما کاملا صحیح و این را همه ما مددکاران باید بدانیم،متولیان غیر متخصص مددکاری ادارات نیز ادای رعایت اصل حرمت مقام انسان را در میاورند. اما باید گفته شود وقتی یک غیر متخصص در علوم پزشکی میشود مددکار و مددجو را به علت نداشتن پول کیف اورا خالی میکند روی میز و میگوید باید تفتیش بدنی بشوی این درد و این خیانت به حرفه شریف مددکاری را پیش کی ببریم. لعنت خدا برکسانی که دم از حرمت مقام انسان میزنند و با ظاهری مظلومانه و حق بجانب عوام فریبی میکنند و موجبات نارضایتی مردم میشوند، یک جمله از مقام معظم رهبری مسئولین میبایست به دنبال جذب حداکثری و دفع حد اقلی باشند،یعنی مشکلات مردم را حل نماید احترام به مردم بگذارید، و حرمت مقام انسان را داشته باشند.

  2. جالبه :

    خوبه. منتظر ادامه روند کارزار هستیم…

ارسال نظر


آخرین موضوعات