کد خبر: 109 | تاریخ انتشار: ۸:۰۱:۴۵ - پنجشنبه ۱ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

پایان قرار عاشقانه با 7777 سکه

قرارهای عاشقانه ای گاهی تاریخ انقضایشان در دادگاه خانواده سر می رسد و زوج های سرخوش دیروز را مقابل سه راهی زندان،بخشش یا پرداخت مهریه قرار می دهد.


 
سفر به ۱۲۰ کشور دنیا،۱۰ هزار لیتر بنزین، 5 رأس آهوی وحشی، 7 هزار مرجان دریایی، یک کتابخانه پر از کتاب‌های فلسفی ودست راست و پای چپ داماد،چشم و دندان تازه داماد شمش طلا هم وزن عروس،یک کیلو بال مگس و صدها مهریه عجیب و غریب دیگری که زمزمه شان شاید هیچ گاه به راهروهای دادسرا کشیده نشود.به گزارش خبرنگار ما یکی از عجیب ترین مهریه ها در شعبه ۲۶۴ دادگاه خانواده به اجرا گذاشته شد؛هفت هزار و 777 سکه طلا مهریه زنی بود که تنها به شرط دریافت آن حاضر به ادامه زندگی بود. رسیدگی به این پرونده جنجالی به دنبال درخواست عجیب زن جوانی آغاز شد که ادعا می‌کرد تعداد سکه های مهریه اش را
می خواهد.او وقتی رو به روی قاضی قرار گرفت،گفت: 2 سال پیش به عقد محمود، شوهرم درآمدم،به خاطر علاقه ای که به عدد 7 داشتم مهریه ام را هفت هزارو هفتصدو هفتادو هفت سکه طلا گذاشتم و محمود نیز قبول کرد.من او را دوست داشتم و فکر می کردم زندگی خوبی را می توانیم آغاز کنیم، اما وی هر بار بهانه می آورد و من در این مدت در خانه پدرم زندگی می کردم و با هم مشاجره داشتیم .دختر جوان افزود؛ می خواستم از شوهرم جدا شوم، اما مادر شوهرم از من فرصت خواست و خواهش کرد کمی صبر کنم تا محمود رفتارهایش را تغییر دهد من هم چون زندگی ام را دوست داشتم قبول کردم، محمود خیلی به پدر و مادرش توجه می کرد، من از اینکه او به مادرش محبت دارد ناراحت نبودم اما چون مرا به خاطر آنها اذیت می کرد همیشه عذاب می کشیدم.وی ادامه داد؛ همین موضوع باعث شد تا من هم همه این مشکلات را پس از ازدواج تلافی کنم. من از حق قانونی خودم می خواهم استفاده کنم و اکنون تا مهریه ام را نگیرم به خانه شوهرم نمی روم و تمکین نمی کنم.در حالی که عروس خانم همچنان به حق قانونی خودش پافشاری می کرد، شوهرش به قاضی دادگاه گفت؛ قبول دارم که همسرم با خانواده من اختلاف داشت، اما من سعی می کردم این اختلاف را برطرف کنم، به همین خاطر هم سعی کردم مراسم عروسی را هر چه زودتر برگزار کنم، خیلی ها را واسطه کردم تا شاید کوتاه بیاید، اما حاضر نشد از خواسته اش صرف نظر کند.حالا که مهریه اش را به اجرا گذاشته من دیگر حاضر نیستم با وی زندگی کنم . خدایی قاضی دادگاه خانواده از شعبه پس از شنیدن
حرف های این زن و شوهر رای بر پرداخت مهریه صادر کرد. مرد جوان قصد داشت 100 میلیون از مهریه را به صورت نقدی به وی بدهد ولی زن جوان قبول نکرد وگفت در سند ازدواجمان هفت هزارو 777 سکه درج شده ومن به خاطر علاقه به این عدد این شرط را گذاشته بودم با توجه به سند ازدواجم من همان تعداد مهریه ها را می خواهم . با ادعاهای زن جوان پرونده برای رسیدگی بیشتر به جلسه دیگر موکول شد.
دختر جوان که غم در چهره اش فریاد می زند در گوشه ای از دادگاه نشسته، جلوتر رفتم تا علت این شکست عاشقانه را بپرسم.آذر دختر جوانی که تنها 27 سال دارد و از زندگیش گفت.

چگونه با محمود آشنا شدی؟
خیلی سنتی ،پدرش همکار و شریک پدرم بود.این موضوع سبب شد تا به خواستگاری من بیایند. روزهای اول با این ازدواج مخالف بودم. می دانستم این ازدواج با نقشه است و او هیچ علاقه ای به من ندارد وتنها برای سرمایه گذاری بیشتر تن به این ازدواج داده است.

چرا ازدواج کردی ؟
خانواده اش هر روز سراغم می آمدند و مرا عروس خود می خواندند.چندین بار برای صحبت با یکدیگر بیرون رفتیم.مهرش به دلم نشست.چهره پلیدش را پشت نقاب پنهان کرده بود.به حرف هایش اعتماد کردم و به خاطر اصرار های خانواده ام به عفد وی در آمدم.

تعداد سکه ها عجیب نیست؟چرا این همه سکه را انتخاب کردی؟
همیشه دوست داشتم متفاوت باشم .از آنجایی که به عدد 7 علاقه خاصی داشتم تعداد مهریه ام را هفت هزارو 777 سکه تعیین کردم . مهریه به میزان سال تولدم بود ولی الان همه مردم می خواهند متفاوت باشند.می دانستم خانواده اش قادر به پرداخت این تعدادسکه هستند ولی باخودم گفتم شاید مانعی بر سر این ازدواج شود.

برخورد دیگران چه بود؟
وقتی خانواده محمود اعلام کردند با مهریه موافق هستند موجی از شادی و حیرت فامیل و آشنایان را فرا گرفت.

پس از ازدواج به وی علاقه مند نشدی؟
چرا دوستش داشتم و می خواستم هرجور بود زنگیم را حفظ کنم، هر چند اول هرگز تصور نمی کردم به محمود علاقه مند شوم. ولی رفتارهایش آزارم
می داد.نمی خواستم خانواده اش در زندگی ام دخالت کنند.محمود تک پسر بود و وابستگی زیادی به خانواده اش داشت.

چرا به دادگاه آمدی؟
همسرم نمی خواست پایمان به دادگاه باز شود ولی من چیزی را که به خودم تعلق دارد می خواهم.باید پای حرفش باشد چون از قدیم گفته اند مهریه را کی داده کی گرفته نباید به خاطر این باور غلط تن به خواسته من
می داد.اگر مهریه ام را ندهد پس من چه طور به حرف هایش اعتماد کنم.

همسرت که در دادگاه می خواست مقداری از مهریه ات را بپردازد؟
طبق قولی که روز اول زندگیمان داده باید مهریه ام پرداخت شود.

فکر می کنی همسرت با دادن مهریه زندگی را ادامه خواهد داد؟
می گوید ادامه نمی دهد ولی قول داده پس باید عملی کند.برایم مهم نیست که چه فکری می کند چرا همیشه من باید به نفع خواسته هایش کنار بروم.

مهریه باید دارای ارزش مالی باشد
قاضی خدایی رییس شعبه ۲۶۴ دادگاه خانواده درباره مهریه های عجیب و غریب وسنگین به خبرنگار ما گفت: مهریه باید ارزش مالی داشته باشد یعنی قابل دریافت و استیفا باشد.علاوه بر آن شرط اصلی در تعیین مهریه این است که زن هرگاه مهرش را درخواست کرد بتواند آن را بگیرد.اما برخی از مهریه ها به گونه ای هستند که دریافت آنها عملا ممکن نیست یا با دشواری زیادی همراه است،مثل جمع آوی ۵ هزار صدف دریایی یا ۵۰۰ هزار گل ارکیده. در این موارد معمولا مرد راهی زندان می شود تا زمانی که مهریه یا معادل آن را پرداخت کند و یا زن از مهریه خود صرف نظر کند.قاضی در ادامه افزود : عده ای صرفا برای متفاوت بودن و برتری جویی مهریه های نامتعارف را انتخاب می کنند که می توان گفت شکل تغییریافته ای از چشم و هم چشمی است،یعنی فرد به حدی از ارقام نجومی مهریه اشباع شده که این بار به دنبال مطرح کردن و به رخ کشیدن خود از طریق یک مهریه نامتعارف و عجیب است حتی اگر این مهریه ارزش مادی بالایی نداشته باشد. بالارفتن آمار طلاق در سال های اخیر باعث شده برخی از زنان به حدی در مقابل آینده زندگی شان احساس ناامنی کنند که بخواهند این زندگی را به هر شکلی حفظ کنند و در این موارد است که مهریه هایی مثل رگ داماد،بال مگس و مهریه هفت هزارو 777 سکه مطرح می شود تا مثلاً ضمانتی برای حفظ زندگی باشد.
منبع : روزنامه حمایت
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات