کد خبر: 10904 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۳۳ - شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ | ۴۲ نظر | |

مددکارهای اجتماعی چه کاری انجام می دهند؟

کارزار رسانه ای ۱۷

مددکارهای اجتماعی چه کاری انجام می دهند؟ همه ما روزی به کمک نیاز داریم. ممکن است شغل خود را از دست دهیم، حکم تخلیه آپارتمان را دریافت کنیم، به بیماری شدیدی مبتلا شویم، بدهی بالا بیاوریم حتی مشکلاتی با مصرف مواد مخدر یا الکل داشته باشیم. خوشبختانه زمانیکه ما با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم، جایی برای رفتن وجود دارد. ما به مددکارهای اجتماعی رجوع می کنیم، به کسانیکه وقتی ما دیگر قادر به تحمل مشکلات زندگی به تنهایی نیستیم به عنوان یک پناه عمل می کنند.

مددکارهای اجتماعی برنامه ها و خدمات اجتماعی مناسب را که به ما کمک می کنند ارائه می دهند؛ برای مثال، شخصی با مشکلات روانی ممکن است از طریق یک برنامۀ درمانی روانی به یک مددکار اجتماعی رجوع داده شود. این مددکار با بیمار کار می کند تا به او کمک کند بعد از ترخیص از بیمارستان تحت درمان طولانی مدت باشد و بدنبال کمک مالی (مثل مصونیت اجتماعی) یا بیمۀ سلامتی (مثل تامین خدمات درمانی سالمندان یا مستمندان) و همچنین کارآموزی می رود، در صورتیکه این کار چیزی باشد که باعث شود بیمار روی پای خود بایستد. زمانی که بیمار دوباره به جامعه برگردد یا مشغول به کار شود و یا در یک برنامه پذیرفته شود، یک مددکار اجتماعی ممکن است دنباله های (Follow-Ups ) دوره­ای را برای بررسی پیشرفت بیمار هدایت کند. در صورتی که بیمار هنوز مشکل داشته باشد، مددکار سعی می کند برنامه های جدیدی را برای معرفی کردن به بیمار پیدا کند.

برخی از مددکاران اجتماعی هم این کار را بر روی یک بیمار انجام می دهند و برخی دیگر با گروهی از بیماران کار می کنند، در حالیکه این یک روش کار کردن مددکاران اجتماعی است، برنامۀ کاری واقعی روزمرۀ آنها به جایی که کار می کنند بستگی دارد. برخی از آنها در مدارس کار می کنند، برخی در زندان­ها، مراکز توانبخشی، بیمارستان­ها، کلینیک های سلامتی روحی، دفاتر نمایندگی دولتی، خانۀ شهروندان سالخورده، و برخی در وکالت شخصی کار می کنند بعضی کار می­کنند. بعضی از مددکارها حتی برای دانشگاهها و دفاتر دولتی تحقیق می ­کنند. مددکاران اجتماعی برنامه هایی را برای مجرمین نوجوان، مادران نوجوان یا محصلین دبیرستانی ارائه می کنند. آنها با بچه های نیازمند خاص یا مهاجران تازه واردی که هنوز زبان یاد نگرفته اند کار می کنند. بعضی از آنها با سالخوردگان و بعضی با قربانیان اعتیاد کار می کنند، مددکارهای اجتماعی بدون در نظر گرفتن قشری از جامعه که به آن خدمت می کنند باید با دقت به حرف بیمارشان گوش دهند، مشاوره و توصیۀ مناسبی را برای آنها فراهم کنند و آنها را برای کمک اضافی به متخصصین دیگر ارجاع دهد.

کار اجتماعی حرفه ای بسیار سخت و دشوار است زیرا مددکارهای اجتماعی با مردم در طول بدترین لحظات زندگیشان کار می­کنند. بسیاری از بیماران مشکل­های چند جانبه­ای در زندگی خود دارند. بسیاری از آنها در شرایطی زندگی می­کنند که دلخراش و ناراحت­کننده­اند. بیرون آوردن مردم از این مشکلات و قرار دادن آنها در برنامه­های مفید، گاهی اوقات بسیار مشکل است. گاهی اوقات بعد از کار زیاد، یک مددکار اجتماعی متوجه می شود که بیماران حتی برای قرار ملاقاتها حاضر نمی شوند. بدتر اینکه بسیاری از خدمات دولتی و مرکزی، در حالیکه هم دولت های مرکزی و هم حکومتی در تلاش برای کاهش سالمندان بسیار زیادی بیشتر و بیشتر به خدمات اجتماعی نیاز دارند. به همین دلیل این شغل نیازمند دژی فولادین و ترحم و صبر بسیار زیادی است. این شغل ذاتاً ناامید کننده است و از نظر احساسی، شغلی تضعیف کننده است که نیازمند اطلاعات جامعی در مورد خدمات اجتماعی و همچنین تجربه و درک مستقیم است بعلاوه مددکارهای اجتماعی معمولاً حقوق زیادی دریافت نمی کنند. این موضوع ممکن است توضیح دهندۀ این باشد که چرا حدود ۱۵ درصد مددکارهای اجتماعی در سال اول کار، حرفۀ خود را رها می کنند. علی رغم نارضایتی های بسیار زیاد این شغل، اکثر مددکارهای اجتماعی شغل خود را بسیار خشنود کننده می پندارند.babri

کمک به بیمارانی که در حال تلاش برای بهبود زندگی خود هستند جهت تبدیل شدن به اعضای خوشحال و سودمند جامعه می تواند حس خشنودی و اتصالی را ایجاد کند که کمتر شغلی ایجاد می کند. کارهای خاص مددکارها شامل موارد زیر است:

ملاقات و مشورت با بیمار- ارزیابی مشکلات بیمار- توسعۀ طرح های درمانی- نگهداری رکوردهای درمان برای هر بیمار- هدایت بیماران به منابع کمکی دیگر- مشاوره با پزشکان و درمانگرهای دیگر- کنترل برنامه های خدماتی – اجتماعی- زمینۀ تخصص- بسیاری از مددکارهای اجتماعی در یک رشتۀ مهارتی تخصص می گیرند. در حالیکه بعضی از آنها تحقیق می کنند یا در برنامه ریزی یا سیاست گذاری درگیر هستند، بسیاری از آنها موقعیتی را ترجیح می دهند که در آن با بیمار در ارتباط باشند. مددکارهای اجتماعی کلینیکی روان – درمانی، مشورت و خدمات مختلف تشخیص را در مراکز عمومی، درمانگاه ها و به شیوۀ خصوصی ارائه می­دهند. مددکارهای اجتماعی خدمات خانواده یا سلامت کودک باکودکان و جوانانی که مشکلات روانی و اجتماعی دارند مشورت می کنند، آنها همچنین در موارد فرزند خواندگی، مراقبت فرزند در خانه یا خانه­های شبانه روزی برای کودکان و نوجوانان کار می کنند.

مددکارهای اجتماعی خدمات حمایتی، گزارش های بدرفتاری و بی­توجهی را مورد بررسی قرار می دهند و در صورت لزوم مداخله می کنند. مددکارهای اجتماعی سلامت روانی، روان – درمانی،Outreach ، مداخله در بحران و خدمات دیگری را برای کسانی که مشکلات روحی و احساسی دارند، ارائه می دهند، مددکارهای اجتماعی مراقبت سلامتی به بیماران و خانواده­هایشان کمک می کنند تا از عهدۀ بیماری های مزمن یا لاعلاج برآیند. آنها همچنین معلم ها را در زمینۀ مواجه شدن با مشکلات دانش آموزان راهنمایی می کنند. مددکارهای اجتماعی عدالت جنایی پیشنهادهایی را برای دادگاه ها دارند، سنجش­هایی را قبل از حکم دارند و خدماتی را برای زندانی ها و خانواده­هایشان فراهم می کنند. مددکارهای اجتماعی شغلی به کارفرماها در مورد فشار شغلی و مشکلات شخصی که عملکرد شغلی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد کمک می کنند آنها همچنین برنامه های آموزشی بوجود می آورند و کارگرها را به برنامه های گروهی تخصصی می فرستند. مدیران کار اجتماعی امور کنترل کلی را در بیمارستان، درمانگاه ها یا مکان های دیگری که خدمات مددکاری اجتماعی را ارائه می دهند، به اجرا در می آورند. برنامه ریزها و سیاستگذاران اجتماعی برنامه هایی را برای مشکلات اجتماعی گسترده مثل اعتیاد، بی­خانمانی، خشونت و فقر ایجاد می کنند. آنها تحقیق و سیاست های تحلیلی و قوانین مربوط به این مشکلات را بر عهده می گیرند آنها همچنین ممکن است قانونگذارها را در مورد چگونگی مقابله با چنین مشکلاتی نصیحت می کنند.

تحصیلات، گواهی و لیسانس لازم:

حداقل به لیسانس در کار اجتماعی (BSW ) برای اکثر موقعیت های کاری اجتماعی نیاز است اما گذراندن دوره هایی در رشته های مربوطه مثل روانشناسی یا توسعۀ انسانی برای برخی شغل­ها کافی می باشد، درجۀ فوق لیسانس در کار اجتماعی(MSW ) بطور روز افزونی مهم می شود، بویژه برای شغل هایی در نمایندگی های عمومی، محیط های سلامتی و روانی و موقعیت های نظارتی، موقعیت های شغلی اندکی مثل تدریس و تحصیل دانشگاهی نیازمند مدرک دکترا است. مهارت ها و دانش لازم – گوش دادن با دقت به چیزی که دیگری می گوید، کمک به مردم در مشکلات شخصی آنها، تصمیم گیری بر اساس استانداردهای شغلی و عقیدۀ شخصی، مسئول بودن برای آسایش شخص دیگر، رفتار اخلاقی، تهیۀ گزارش های دقیق و صحیح، توضیح دادن به مردم در مورد کاری که بهتر است انجام دهند، صبر و پایداری، کار کردن به خوبی با خوش خلقی با بیمارانی که ممکن است ترسیده یا افسرده باشند، برانگیختن اطمینان و اعتماد به نفس، کار کردن با حداقل نظارت، خوب کار کردن با پرسنل پزشکی و مدیران جایی که مددکارهای اجتماعی کار می کنند – حدود یک سوم آنها در سازمان های سلامتی و خدمات انسانی، سلامت روحی، خدمات اجتماعی، مراقبت کودک، سازمان های پناه دهنده، تعلیم و تربیت و سازمان های همبستگی مشغول به کار هستند.

شغل های بخش خصوصی شامل کار در نمایندگی های خدمات اجتماعی، بیمارستان ها آسایشگاه سالمندان، نمایندگی های خانه ی سلامت و درمانگاه ها می باشد، برخی از مددکارهای اجتماعی به روش خصوصی خود اشتغال هستند.

چشم انداز- دایرۀ آمارهای شغلی پیش بینی می کند که تعداد مشاغل مددکارهای اجتماعی تا سال ۲۰۱۲ بیشتر خواهد شد. جمعیت سالمند به سرعت در حال افزایش است و مددکارهای اجتماعی در حال پیدا کردن شغل در تعداد رو به رشد در گروه­هایی هستند که برای زنده ماندن نیاز به کمک دیگران دارند. آنها همچنین نیاز است برنامه های اجتماعی طولانی مدت ، مثل تبهکاری نوجوانان، بیماری روحی، ایدز، مهاجران و غیره را حمایت کنند. به هر حال بخاطر داشته باشید که اکثر مددکارهای اجتماعی برای دولت یا نمایندگی های خصوصی که توسط دولت تامین سرمایه می شوند، کار می کنند. در نتیجه کاهش در بودجۀ دولت تأثیر بزرگ و ناگهانی بر این شغل دارد، موقعیت هایی برای مددکارهای اجتماعی در بخش خصوصی احتمالاً توسعه پیدا خواهد کرد. شهرت روز افزون برنامه های کمکی به کارفرمایان هم انتظار می رود نیاز به وکلای خصوصی که خدمات کار اجتماعی را برای شرکت ها به صورت قراردادی فراهم می کنند را برانگیزد. اگرچه درخواست این خدمات در حال افزایش است شرکت های بیمه، محدودیت های زیادی را بر میزان خدماتی که بواسطۀ آن به آنها حقوق داده می شود اعمال می کنند در صورتیکه آنها محدودیت های بیشتری را بوجود بیآورند برای مددکارهای اجتماعی درمانگاه بدست آوردن پول در روش های خصوصی مشکل تر می شود.

رضا ببری

مددکار اجتماعی

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۴۲ ديدگاه مطلب براي " مددکارهای اجتماعی چه کاری انجام می دهند؟ " ارسال شده است.

 1. سعید :

  مددکارهای اجتماعی چه کارهایی انجام نمی دهند!
  0  0
 2. رضا صابری :

  یک مقاله جامع، کامل و روان در خصوص مددکاری اجتماعی و مددکاران اجتماعی. موفق باشید.
  1  0
 3. آفرین سعید جان... :

  من که با فوق لیسانسم دارم ماهی میفروشم. کاملاً مرتبط . و پر درآمد.
  1  1
 4. رضا صابری :

  متأسفانه بعد از طرح یکسری موارد قبلی همچون دستفروشی دکترای مددکاری اجتماعی و … الان باید شاهد ماهی فروشی برخی از همکاران باشیم! این موارد از سوی عده ای مطرح می شود که دقیقا قصد تخریب اجتماعی این حرفه مظلوم را دارند. همکار محترمی که فوق لیسانس دارید! اگر راست میگید لطفا با ذکر اسم و مشخصات اعلام موجودیت کنید و مطمئن باشید دیگر ماهی فروشی نخواهید کرد. هر چند ماهی فروشی شرافت دارد به بعضی از کارها و اقدامات منفی.
  2  0
 5. کامبیز عوض زاده :

  با سلام خدمت جناب صابری ایشان راست میگوید. دوست مددکار ماهی فروش شما بهتر است اگر کارشناسی ارشد دارید نام خود را نیز مطرح نمایید، شهامت داشته باش یک مددکار نباید از بیان واقعیت ها ترسی داشته باشد.
  2  0
 6. به جناب رضا صابری :

  اولاً ماهی شب عید منظورم بود. ثانیاً مگه من اسمی از رشته م بردم که شما گفتید قصد تخریب رشته مددکاری اجتماعی رو دارید؟!!!
  1  0
 7. به کامبیز عوض زاده :

  با سلام خدمت جناب آقای عوض زاده.
  بالاخره من نفهمیدم که شما دستفروشی میکنید یا خیر؟
  1  0
 8. مددکار اجتماعی :

  مددکاران اجتماعی و استقلال آنها در سیستم های موجود
  مددکاران اجتماعی در همه جای دنیا به عنوان افرادی حرفه ای و در نقش هایی همچون حامی ،مدافع ،میانجی و …….. برای کمک به افراد ،گروهها وجوامع شناخته می شوند
  مددکاران اجتماعی به عنوان کارگزاران تغییر می باشند وهرجا در حق افراد، گروهها و جوامع تعدی و ناعدالتی انجام گیرد وارد عرصه عمل می شوند .از این رو مددکاران اجتماعی عوامل تغییر در زندگی افراد ،خانواده و جامعه به شمار می روند
  رسالت حرفه مددکاری اجتماعی پشتیبانی و حمایت از تغییرات اجتماعی ،و کنترل مسایل و مشکلاتی است که زاده ارتباطات انسانی اند،حقوق مرمان و عدالت اجتماعی در زمره اصول ا اساسی و بنیادین مددکاری اجتماعی است
  حقوق مردمان و عدالت اجتماعی هم انگیزه و هم توجیهی برای این حرفه است .این حرفه در وحدت وهمبستگی با محرومان و آسیب پذیران ،تلاش می کند تا مشکلات را کاهش دهد و مردم آسیب پذیر و سرکوب شده را توانمند سازد تا بتوانند دوباره به جامعه برگردند .
  حال سوال اینست که مددکاران اجتماعی با توجه به شرایط شغلی که در موسسات دولتی وغیردولتی (وابسته به دولت) دارند و نداشتن نظامی که در مواقع بحرانی از آنها در برابر سیستمهای دولتی وغیر دولتی دفاع کند ،خواهند توانست عاملی باشند برای تغییر در شرایط نامطلوب افراد .
  اگر مددکاران اجتماعی بخواهند رسالت خود را که همان توانمند سازی و ایجاد تغییر در شرایط ووضعیت نامطلوب افراد هست انجام دهند کارشان دوصد چندان دشوار خواهد شد .
  زیرا نوک تیز حمله او نه فقط متوجه افراد خواهد بود بلکه باید ساختار نهادهایی را نشانه بگیرد که با سیاست گذاری خود مولد افراد محروم وآسیب پذیر می شوند که به وجود آورنده آسیب های جامعه اند .
  به قول استاد آقابخشی در این شرایط حرفه مددکاری اجتماعی تبدیل به مددکاری می شود اتفاقی که آگاهانه و نا آگاهانه در حال رخ دادن است و اغلب مددکاران اجتماعی به جای پرداختن به محیط اجتماعی که مولد مددجوست تاکیدشان بر فرد مدجوست که به گمان آنها مستقل از جامعه دچار مشکل است .
  اگر چنین شود ،مددکاران اجتماعی به کارکنان اداری و غیر حرفه ای تبدیل می شوند و به نظر این واقعیت در شرف رخ دادن است
  به نظر نگارنده مددکاران اجتماعی تا زمانی که احساس استقلال وقدرت در حرفه خود را نداشته باشند و تا زمانی که نظام مددکاری مستقلی جهت حمایت از آنها در شرایط مختلف وجود نداشته باشد خواسته یا ناخواسته از رسالت اصلی خود فاصله خواهد گرفت.
  در پایان سوالی ابتدایی را دوباره مطرح میکنیم
  آیا مددکار اجتماعی که رسالت او ایجاد تغییر در شرایط نامطلوب افراد ،گروهها وجوامع می باشد، می تواند در شرایط کنونی حرفه این رسالت مهم را انجام دهد یا با توجه به وضعیت شغلی ،حقوقی وحمایتگری از حرفه باید دست به عصا ومحافظه کار باشد .
  1  0
 9. مددکار اجتماعی اگه خدا قبول کنه :

  آقای صابری عزیز من خیلی از دوستان را میشناسم که با فوق لیسانس تو بازار آزاد کار میکنن واز جمله دست فروشی
  شما که خودتون جایی شاغل شدین فکر نکنید همه چی برای مددکاران اجتماعی گل وبلبل
  0  0
 10. مددکار اجتماعی اگه خدا قبول کنه :

  مدیریت سایت لطفا در درج مطالب ومقالات اصاف را رعایت کنید مثلا شما مددکار اجتماعی هستید واقعا متاسفام
  0  0
 11. مددد :

  من این سایت و به خیلی از دانشجویان و همکاران معرفی کردم ولی واقعا با این گزینشی برخورد کردن در انتخاب مطالب از این کار پشیمون شدم لطفا دیگه شعار ندین امثال شماها تیشه به ریشه این حرفه در کمارفته زده
  0  0
 12. وب سایت تخصصی مددکاران اجتماعی :

  با سلام خدمت آقا یا خانم مدد
  ضمن تشکر از حضور شما ، در صورت انتقاد و یا وجود کم و کاستی یا نقص در فرایند انتخاب مطالب ، نظرتان را واضحتر مطرح نمایید تا استفاده نماییم.قطعا نظرات کاربران برای ما ارزشمند و مرجع قابل استناد در نحوه مدیریت وب سایت می باشد..
  0  0
 13. اشکان :

  اتفاقا من کاملا برعکس آقا/خانم مدد فکرمی کنم. این سایت یکی از بهترین سایت های مددکاری اجتماعی ایران است که بسیار بسیار موفق عمل کرده و به همه نوع طرز تفکر و عقیده امکان اظهار نظر داده و همه هم می دانیم. شما باید در مورد گزینشی عمل کردن بهتر و واضح تر توضیح بدید. با تشکر. اشکان از تهران
  0  0
 14. اشکان :

  مقاله خیلی خوبی بود در تشریح کلی خدمات مددکاری اجتماعی. ضمنا بنده از مخاطبین شما در شبکه های اجتماعی نیز هستم. موفق باشید.
  0  0
 15. خدا کمک میکند :

  باید حرفه ای شد . حرفه ای بودن در کار عبارت از داشتن دیدی کامل ونگرشی کلی نگرانه به یک کار که با تسلط واحاطه ای همه جانبه بر موضوع همراه است وصد البته ناشی از اصول حرفه ای بودن را بطور مختصر میتوان اینگونه بر شمرد: ۱/ مسئولیت پذیری ( دغدغه مندی): کار برای شما مساله ودغدغه است . یعنی شما بهر علت ( نیاز مالی ، دغدغه علمی ) امده اید تا مساله ای را حل کرده وگره ای را بگشایید .۲/ جدیت : ان کار برای شما یک مساله عادی یا فرعی نیست بلکه در کار مصم وجدی هستید. ۳/ دانش وخردمندی : بر ان حوزه کاری اشراف فکری دارید وخلاقانه واینده نگرانه به ارتقای وضیعت اندیشیده وراهکار های انرا ابداع می نمایید .۴/ تجربه فراوان : در اثر تجربه وممارست فراوان دران زمینه ، درکی عمیق وزرف یافته وتمامی مهارتها وتوانمندی های مورد نیاز را بدست اورده اید . ۵/ لذت بردن : دائما از انجام کار خود لذت می برید وانرا صرفا برای گذران امور ، با بی میلی وبصورت انفعالی انجام نمی دهید .۶/ احترام گذاری : برای همکاران ومشتریان و کار فرمایان وسازمان خود وبویژه برای پیش کسوتان نهایت احترام وادب را قائلید.۷/ رابطه حرفه ای : روبط در کار سنجیده ومبتنی بر هدف در نظر گرفته شده می باشد . ۸/ یاد گیری مستمر: دائما در کار خود می اکموزید ودر هر مرحله از انجام کار خود سعی می کنید نکته ای را اموخته ودست خالی از این تجربه بر نگردید. ۹/ پشتکار : هیچگاه نومیدی بر شما مستولی نمی گرددوبراحتی از میدان بدر نمی شوید. ۱۰/ دلسوزی وتعهد : کار های خود را دلسوزانه ومتعهدانه ( دانش همراه با تزکیه روح وجسم ) انجام می دهید. به کار خود وسازمان تعلق خاطر دارید وکار را ازان خود می دانید ۱۱/ قانون مندیید : به وانین حاکم بر کار اگاه ومطلع اید .۱۲/ هنر مندید : در کار با دقت وبا فکر عمل می کنید. ۱۳/ بهره وری : بازده کار شما بالاست اثر بخشی وکارایی زیادی دارید از سرعت ودقت کافی بر خوردارید ودر کارهایتان خلاقیت ونواوری به خرج می دهید.
  0  0
 16. کامبیز عوض زاده :

  با سلام خدمت دوستان عزیز بله بنده با دارا بودن دکتری مددکاری دست فروشی میکنم،و دوست دیگر فرمودند که بنده نمی توانم جذب سیستم بشوم این حرف ها را میزنم،اگر لازم باشد به شما ادرس میدهم تشریف بیاورید از کارزار دست فروشی یک مددکار بی ادعال باز دید نماید، و گفته و میگویم وخواهم گفت تا یک مددکار بر منصب سازمان مددکاری ننشیند، نه کتابهای ام که در مجموع ۱۷ تا میباشد را چاپ خواهم نمود , و با هیچ مددکار نمایی که بر پست شریف مددکاری تکیه زده تعارف ندارم، اصلا نیازی به در امد استخدام شدن ندارم، بنده ۲۰۰ میلیون از دست فروشی پس انداز دارم نزد بانک و ماهیانه ۳۵۰۰۰۰۰ تومان سود میگیرم. خوب بید
  0  0
 17. به جناب عوض زاده :

  با سلام. لطفاً آدرس بدهید جناب عوض زاده. ممنون
  0  0
 18. واقعا متأسفم :

  سلام دوستان. من خیلی خوشحالم از اینکه جناب دکتر عوض زاده این پیام را ارائه نمودند. واقعا شما خودتون قضاوت کنید. ۱۷ کتاب که هیچ … حتی اگر ۱۷۰ کتاب از ایشون ما داشته باشیم چه اتفاقی برای جامعه مددکاری ایران خواهد افتاد؟! آخه استاد عزیز… دکتر عزیز … باسواد این مرز و بوم … ای شمایی که ادعای منجی گری وضعیت مددکاری ایران را دارید … ای شمایی که تا زمان بخصوصی ظهور نخواهید کرد … آخه این چه نوع ادبیاتی است؟!!!! باز هم که فرمودید دکترای مددکاری اجتماعی دارید؟!
  0  0
 19. کامبیز عوض زاده :

  با سلام خدمت واقعا متاسف ام ، من هم واقعا متاسف ام برای شما که برای من متاسف هستید.ما همه متاسف هستیم برای این وضعیت تاسف بار ، شما فرمودید ۱۷۰ کتاب بنده میگویم اگر ۱۷۰هزار کتاب هم که در ارتباط با مددکاری نوشته شود منجی وضعیت مددکاری نخواهد گردید،این ادبیات ادبیات سیاست را با سیاست جواب جواب داد میباشد،الماس را با الماس میبرند. دوست گرامی شماره تلفن برای دریافت ادرس ۰۹۱۷۴۵۳۰۰۸۵
  دوست گرامی که ادرس خواستی با شماره بالا تماس حاصل و تشریف بیاورید.البته لازم بذکر است اگر از شهرستان تشریف میاورید حتما نهار باید در خدمت باشیم.
  0  0
 20. انسان :

  اقای صابری واقعا متاسفم برا طرز فکرتون
  0  0
 21. یه دلسوخته و موافق انسان :

  منم متاسفم براتون جناب صابری، که فک می کنید حالا که خودتون یه کاری دارید بقیه هم مثل خودتون هستند. شما درکی از شرایط یک فارغ التحصیل مددکاری اجتماعی که مجبور به کار غیرمرتبط شده ندارید.
  0  0
 22. خدا کمک میکند :

  یک شوخی اقای عوض زاده بپا که جبیتان را ن نزنند . یک مرد رفته بود خواستگاری خونه دختره ، صاحب خونه کفش داماد را گوشه ای مرتب کرده بود داماد میاد بیرون کفش را نمبیند به مادرش میگه بریم تا منو ندزدیدن در بریم . شما که ایمیل دادید ادرس هم که دادید مواظب جیبتان باشید .مهندسی معکوس شدید .
  0  0
 23. کامبیز عوض زاده :

  با سلام دوست عزیز شما درست میگین این دم شب عید خیلی باید مواظب باشم، خودم هم بهت رای دادم
  0  0
 24. انسان :

  مددکار اجتماعی کارگر خونه مردم میشه از چهار سال اموزشش توسط اساتید محترم و کارورزی در مدرسه، خانه کودک،سازمان زندان ها، کانون اصلاح تربیتو سه سال سابقه کاری استفاده میکنه در ضرف شستن و ………..
  چقد رشته مددکاری و گنده میکنید سایت و …..اصلا مددکارا یه جور خاصی به رشته شون نگاه میکنن اینا حاصل مخ شویی اساتید محترمه جلسه معارفه سال اول چه شعارهایی نمیدن اینقد چهار سال قند تو دل بچه ها اب میکنن که بیشترین امار افسردگی بیکاری رسیده به مددکارای بیکار
  0  0
 25. به جناب عوض زاده در همدردی با "انسان" :

  جناب عوض زاده شما نظرتون در مورد نظردهنده ای به نام “انسان” در این سایت چیه؟ لیسانس رشته مددکاری اجتماعی دارد با رتبه ۷۰۰ کنکور و سابقه چندسال فعالیت در مراکز دولتی و … و در حال حاضر خدمتکار یه خونه ای.جناب عوض زاده
  شما که فقط به دنبال ریاست و پست و مقام هستید و به شغل کوچکی راضی نیستید و ماهی چند میلیون از سود حاصل از سپرده تون و با وضعیت و موقعیت مالی مناسب (خدا رو شکر) زندگی می گذرانید نظرتان چیست؟ شما که از سرِ خوشی به این سایت سر میزنید درک می کنید درد نظر دهنده ای به نام”انسان” را؟ شمایی که بلدید از همه چی پول دربیارید چرا به همکارت که گرفتار شده و مجبور به شغلی غیرمرتبط با مددکاری شده کمک نمی کنید؟ چرا یه مسیری رو پیش روش نمی زارید که مجبور به کار خانگی نشه؟ چرا راهنماییش نمی کنید؟ مگه این مددکاری نیست کمک به همکارت؟
  از طرف:
  یه مفلوک دیگه از جامعه مددکاری اجتماعی که درد ” انسان” درد اوست.
  0  0
 26. به جناب عوض زاده در همدردی با "انسان" :

  از همون “خوب بید” گفتن آخر نظراتتان مشخصه که درک نمی کنید درد کسی رو که شاید دلخوشیش سر زدن به قسمت نظرات این سایت و بلکه دیدن لایک خوردن نظراتش و شاید و شاید و شاید دیدن راهنمایی و کمکی از جانب یکی از همکارانش باشد.
  0  0
 27. به جناب عوض زاده در همدردی با "انسان" :

  جناب عوض زاده منتظر جواب منطقی شما هستم. دیگر مددکاران اجتماعی حقوق بگیر و شاغل نیز نظر یادشون نره.
  در ضمن من نه خود نظر دهنده ای به نام “انسان” هستم که نظر دادم و نه انتظار کمک مالی از کسی در حق ایشون و یا افراد دیگری دارم. یه راهی پیش پای ایشون و دیگر افرادی با شرایط ایشون بزارید لطفاً.
  0  0
 28. کامبیز عوض زاده :

  توبه کردم چونکه یک کار پیشنهادی ارائه دادم به فردی ، همان طرف شد بلای جانم، نه جانم، نه جانم، خوب بید
  0  0
 29. خدا کمک میکند :

  برای هر مشکلی هزاران راه حل وجود دارد چرا فکر می کنید مددکاری که درس خوانده باید کارمند بشود مگر ظرفیت کار دولتی برای پذیرش کارمند چقدر است .اصلا فکر کنید نفتی در کار نیست که حقوقی در کار باشد ویا حتی کارمند را به هر دلیلی تعدیل وضیعت کنند . مددکاران چه کاری باید بکنند اتفاقا خانمی که از صفر شروع کرده ودر زمینه شرایط کاری که تربیت ونگهداری کودک است کسی بصورت علمی وارد نشده است ومورد نیاز جامعه است و یکی از فضا های کسب و کار وپر در امد خواهد بود که این خانم وهمه ما به جای چه کنم چه کنم وارد شویم وبصورت علمی و اصول وارزشهای انسانی که ما داریم خانواده ها بهتر به مااعتماد می کنند وکار از ان ما خواهد بود وشرایط برای ایجاد یک شرکت کاری موفق در تربیت کودک توسط مددکار وبا عناوین دیگر ایجاد و کار افرین خواهد شد والان ما چنین چیزی که بصورت علمی ومورد اعتماد باشد در جامعه نداریم پس فرصت خوبی است برای وارد شدن مددکاران در بازار کسب وکار . انتظار داری که مددکار از همان روز اول پشت میز بشنیند ،خدایش چقدر در اداره این مددکاران تازه کار تا تجربه لازم را پیدا کنند در ادارات خراب کاری کردند مگر یک مدرک لیسانس چقدر می تواند سواد لازم در مسایل مختلف را داشته باشی در مددکاران هم برخی توانمند تر از دیگران هستند وبرخی نه . واصلا موضوع توانمندی نیست برخی اگر از صفر کاری را شروع کنند به توانمندی لازم در کسب وکار دست پیدا می کنند . یک مددکار اگر دست فروشی می کند واستاد هم هست خیلی بهتر می تواند موفق در کسب وکار باشد چون او همه زوایای کاررا با دقت وفکر می بیند پس کار افرین هم میشود وهم تحولی در کسب وکار دست فروشی ایجاد می کند که هیچ دست فروشی توان انرا ندارد وهم چندین کار تحقیقی کند وهم کتاب می نویسد وبه دولتها می تواند شرایط سالم را در کسب وکا را راهنمایی کند ولی دست فروش ساده این کار را نمی تواند چون علم ودانش وسیع را ندارد پس لازم است مدد کاری به جای اه وفغان کردن بر کودک میخ صاف کن ویک مددکار ظرف شوی، کار ارا ارزش بداند و وارد کسب وکار شود ومی بینید که بسیار شغلها با دانستهای مددکاری دچار تحول شده وهمه می خواهند مددکاری بخوانند تا در امد داشته باشند الان هم بسیار ی سازمانهابنام مددکاری بازار را در دست دارند بسیار موسسات بنام مددکاری درامد دارند ودیگران را نیز از سود بهره مند می کنند. موسسات خیریه نمونه اش مگر بنام مددکاری این کاررا نمی کنند .
  0  0
 30. انسان :

  سلام و ممنونم وخدا قوت دوستان
  شرایطم و گفتم که توسط هم رشته های خودم توانایی هام و بشناسم و مشکلم و حل کنم تا برم از متخصصین رشته های دیگه کمک ……
  خیلی به این موضوع فکر کردم چه کاری رو به صورت مستقل شروع کنم من سفت نچسبیدم کار دولتی داشته باشم بلکه نمیدونم چه کاری مستقل انجام بدم
  در جواب دوستم خدا کمک میکند خیلی از بچه های طرحی و تازه کار بهتر از با سابقه ها دارن کارن میکنن من دوران طرحم واقعا بهتر از نیروی باسابقه اونجا کار میکردم ولی متاسفانه همکار محترم فقط میگف کار زیاد بششه شما طرحی میرید من باید چیکار کنم و …………من مازندرانم و یک سال کلینیک مددکاری مسول فنی و مددکار بودم واقعااااااااااااااااااااااااااا شرایط کار حرفه ای مددکارای بهزیستی مازندران صد در صد شون خراب اصلا نمیتونم بگمممممممم فاجعه ظلمه در حق مددجوها شما خودتونم بهتر میدونید .رفتم پیش مدیر بهزیستی شهرستان ساری و براش از کار مددکارا گفتم و حتی راهکارم دادم ایشون فرمودند مددکارای سازمان ما فقط سواد خواندن و نوشتن دارن پس اموزش به اینا ……………
  دنبال جواز کلینیک رفتم ما پنج تا بودیم فقط من مددکاری بودم جواز و دادن به یه علوم تربیتی که ایشون مدجو بودن و کارمند رسمی اموزش و پرورش
  جواز بعدی هم رسید به رییس بهزیستی شهرستان ساری
  دنبال جواز مهدکودکم رفتم ولی فعلا ضرفیت شهرمون پره
  0  0
 31. انسان :

  سلام
  به خدا قبول میکنم من از کجا مجوز بگیرم در زمینه کودک کار کنم ؟ منظورتون مهدکودکه؟ چه کتابایی در رابطه با مددکاری کودک هس؟ من که فقط راجع به کودکان کار خوندم
  البته میدونم خلاقیت خیلی کمک کننده هس تو این زمینه. اگه بتونم از یه جایی وارد بشم. این خونه ای که کار میکنم به عنوان خدمتکارم که با جلب اعتماد فرزندشونم سپردن به من از بس درگیر کار خونه ام میکنن ……… ولی مددکاری بازم اینجا کمکم کرد . از نظر روحی واقعا خسته شدم واقعا زجر کشیدم اینجا بود که مددجو هام و کاملا درکشون کردم . مددکارای که با زنان سر پرست خانواده کار میکنید تا درکشون نکنید وارد دنیای اونها نشید کمک کردن سخت میشه و …..
  از اقای عوض زاده بسیار بسیار ممنونم ایشونم قبلا گفته بودن که وارد کار با کودک شم و هم چنین در رابطه با بازاریابی مطالعه کنم دنبال کتاب استاد درگی هستم .اقای عوض زاده شما چرا توبه از شما واقعا بعید بود این جواب !!!!! مددکار کارش اینه اصلا مستقل کردن مددجوها !!!!!!! کلینیک که بودیم از طرف بهزیستی بودجه ای رسید جهت راه اندازی فست فود بیست میلیون هزینه شد و این طرح با انتخاب نادرست مددجو ها شکست خورد حالا مددکارا دیگه نباید طرحی قبول کنن؟!
  من کار فروشندگی و بازاریابی و دوس دارم فقط نمیدونم چه جوری شروع کنم بچه ها کسی ایده ای داره ممنون میشم راهنماییم کنید
  0  0
 32. به انسان :

  با سلام. دوست و هم رشته ای عزیز امیدوارم که شرایطت بهبود پیدا کنه و من هم از این وضعیت وخیم روحی بیرون بیام و بتونم برم دنبال کار.
  0  0
 33. خدا کمک می کند :

  سلام به دوستمان انسان ، یک اموزشگاه یا مرکز اموزشی یا نگهداری کودک در منزل بزن ،بعد از اموزش فارغ التحصیلان کودیاری ، اموزش ابتدایی ، مددکاران طرحی وغیره ، مجوز نگهداری کودک در منزل توسط مرکز نکهداری کودک با مجوز شهرداری یا فرمانداری بگیر ، بهزیستی در این زمینه منجمد است توانایی جذب ویا مجوز دادن کار جدید ونو ظهور را ندارد ویا از فنی حرفه ای این تقا ضا مجوز را بکن ،گرفتن مجوز کمی طولانی است ولی اقدام کن موفق می شوی خواستن توانستن است . بعد اگهی در مهد کودکها ویا شهر بازی و محلات وبیمارستان واموزش وپرورش بده ، خانواده ها با اعتماد به شما کودک وخانه شان را به شما می سپارند البته در انتخاب افراد دقت کن تفاهم نامه ویا قرار داد های سفت وسخت برای کسانی که با شما کار می کنن بگذار هر عملی که باعث بی اعتمادی خانواده بشود را بشناس . مطالعه زیاد بکن زیاد بخوان مشاور ه با افراد کاردان داشته باش .
  0  0
 34. چطور میتوانم؟ :

  چطور میتوان اشغال کنندگان پست های مددکاری اجتماعی در سازمان ها را که افرادی متظاهر نون به نرخ روز خور پرمدعا هستند را به جهل آنان آگاه کرد؟
  همان هایی که دروس مددکاری در دانشگاه های علمی کاربردی را تدریس می کنند. همانهایی که تعریف مددکاری اجتماعی را نمی دانند. همانهایی که …. .
  0  0
 35. مجتبی :

  اگر ادیسون مبارزه می کرد تا به همه بگوید چرا شما نمی نفهمید چیزی بنام برق وجود دارد از فانوس استفاده نکنید هیچ وقت برق اختراع نمی شد وادیسون مخترع برق نبود اورا از مدرسه اخراج کردند اما از فکر خود دست بر نداشت کار کرد ضرر کرد سرگفت شنید احتمالا استخدام دولت نشد تا اینکه برق را اختراع کرد وهمه ادیسون را کودن و تنبل نمی بینند بلکه از برق استفاده کردند واینطور ادیسون ادیسون شد انها، اشغال کنندگان هم چون استخدام دولت شدند مخترع نمی شوند بلکه این شما هستید که با کار وتلاش و دست بر نداشتن از ایده خود کاری خواهید کرد کارستان . منتظر تلاش شما هستم .
  0  0
 36. از چطور میتوانم به مجتبی :

  قبولت دارم داداش مجتبی. مشکلم اینه که شروع میکنم ولی زود جا میزنم.
  کاش یکی همراهم بود.
  0  0
 37. مجتبی :

  کتابهای روانشناسی زیاد مطالعه کن ، کتابهایی در باره اعتماد به نفس ، شخصیت ، تفکر مثبت راز موفقیت ، هر ماه در سبد کالا خود یک کتاب بخر نشد اجاره کن امانت بگیر در باره چیزی که می خواهی کار کنی کتاب بخر از اینترنت دانلود کن عجله در شروع کار نداشته باش کار کن زمان رسید اقدام به ایجاد مرکز کن .
  0  0
 38. کامبیز عوض زاده :

  با سلام خدمت اقا مجتبی فرمایشات شما بسیار درست و صحیح میباشد.
  0  0
 39. یکی هست... :

  جناب عوض زاده به کوری چشم دشمنان ان شاء اله وضعیت بهتری را برای مددکاری ایران رقم خواهیم زد. با عمل و نه حرف.
  0  0
 40. علی :

  سلام
  لطفا به من بگید مددکاریعنی چه کسی؟وآیا کسانی که درخیریه به دیگران پول می دهند مدکار هستند
  0  0
 41. وب سایت تخصصی مددکاران اجتماعی :

  با سلام مددکار اجتماعی کسی است که حداقل لیسانس مددکاری داشته باشد انهایی که در خیریه کار می کنند و مدرک ندارند مددکار تجربی محسوب می شوند
  1  0
 42. نازی :

  با سلام من رشته مددکاری اجتماعی خانواده قبول شدم ولی مردد هستم که این رشته رو بخونم یا نه لطفا اگر کسی این رشته رو خونده راهنماییم کنه که ایا یازار کار خوبی داره یا نه ؟
  0  0
ارسال نظر


آخرین موضوعات