کد خبر: 10981 | تاریخ انتشار: ۲۳:۲۹:۱۵ - یکشنبه ۱۰ اسف ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

جزییات اختلاس میلیاردی در کمیته امداد (لزوم هوشیاری مددکاران در محل کار)

این خبر لزوم هوشیاری و دقت عمل مددکاران اجتماعی را در محل کار یادآور می سازد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت: یکی از کارمندان کمیته امداد امام شهرستان تویسرکان در چند سال گذشته از محل تسهیلات خود اشتغالی مددجویان این نهاد ۱۲ میلیارد ریال اختلاس کرده است.

به گزارش ایرنا؛علیرضا ابراهیمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر افزود: یکی از کارمندان کمیته امداد تویسرکان بخشی از وام های اشتغال و خودکفایی مددجویان را با ساز و کارهایی به حساب خودش واریز کرده است.

وی اضافه کرد: این کارمند خاطی با مهارت زیاد و با همدستی سه نفر دیگر، پرونده های اشتغال را از چرخه نظارت بازرسان خارج کرده است.

وی با بیان اینکه این کارمند از سال ۸۷ اقدام به این تخلفات کرده است ادامه داد: یکی از همدستان وی چند ماه گذشته به دلیل عذاب وجدان از این تخلف به بازرسان کمیته امداد مراجعه و این تخلف را اطلاع رسانی کرده است.20

ابراهیمی افزود: پس از اطلاع این اختلاس و تماس با حراست بانک ملی مشخص شد که تسهیلات زیادی به حساب این فرد متخلف واریز شده است.

وی گفت: با پیگیری دستگاه قضایی این فرد اکنون در زندان بسر می برد و سه همدست وی به قرار وثیقه آزاد شدند که پرونده آنها به هیات تخلفات مرکزی ارسال شده است.

وی اظهار کرد: حکم این فرد متخلف انفصال دائم از خدمت است و دو همدستش اخراج شدند و فردی که این تخلف را نیز اطلاع رسانی کرده بود بازخرید شده است.

ابراهیمی گفت: سه نفر همدست این متخف مبالغی را که گرفته بودند بازگرداندند و یک مرغداری و زمینی در ملایر که به نام متهم اصلی بوده توقیف شده و پرونده وی قرار است در خرداد ماه رسیدگی شود.

کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان ۴۶ هزار و ۲۱۰ خانوار را زیر پوشش قرار داده است و از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۱۶۸ مورد تسهیلات خوداشتغالی از منابع کمیته امداد و دو هزار و ۸۵۳ مورد تسهیلات خود اشتغالی از محل منابع بانکی به مددجویان اعطا کرده است.

همچنین در این مدت ۱۰۵ هزار و ۷۴۴ مورد نظارت از طرح ها خوداشتغالی مددجویان صورت گرفته است.

شهرستان تویسرکان با ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری همدان واقع شده است.

منبع- ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " جزییات اختلاس میلیاردی در کمیته امداد (لزوم هوشیاری مددکاران در محل کار) " ارسال شده است.

  1. کامبیز عوض زاده :

    با عرض سلام و تاصف فزلوان خدمت مدیر کل کمیته امداد استان همدان بگویم،این تنها یکی هزاران مواردی است که کشف شده، و واقعا متاسف هستم برای نهاد حمایتی که خود را متولی امر خیر میداند، و اینچنین خلاف های در ان صورت میگیرد.
    جناب مدیر کل محترم مگر روزی که ایشان استخدام شد، امکان داشته با پارتی استخدام شده باشد، اگر اینطور بوده بیانگر ظلم عظیمی تحت عنوان حق الناس در حق ملت صورت گرفته، و جناب مدیر کل شک نکنید چنین افرادی از نظر بنده مددکار لقمه حرام خورده و حرامزاده میباشد. و مسله دیگر همدست ایشان نه از عذاب وجدان بلکه از بلاهای که خداوند بر سر زن و بچه هایش فرود اورد به بازرسان کمیته امداد مراجعه و این تخلف را اطلاع رسانی کرده است. و این خبر زمینه هوشیاری مددکار نماهای که پست شریف مددکاری را در کمیته امداد امام خمینی اشغال نموده را میطلبد نه مددکاران را، چرا که مددکاران دزد نیستند، و یکی از دلایل اینکه در ادارات استخدام نمی شوند اینست که دزد نیستند.

ارسال نظر


آخرین موضوعات