کد خبر: 11144 | تاریخ انتشار: ۰:۱۴:۴۵ - دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

استخدام ۳۸۰۰۰ نفر در ادارات دولتی

پذیرفته شدگان در آزمونهای استخدامی که بسیاری از آنها حدود چهار سالی است بلاتکلیف مانده اند اکنون می توانند خود را برای جذب در سازمان های مربوطه آماده کنند؛ چرا که بررسی های لازم در مورد ابعاد استخدامی آنها در حال اتمام، بودجه لازم برای جذبشان تصویب و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم قول استخدام این افراد در سال آینده را داده است.
خبرگزاری ایسنا: پذیرفته شدگان در آزمونهای استخدامی که بسیاری از آنها حدود چهار سالی است بلاتکلیف مانده اند اکنون می توانند خود را برای جذب در سازمان های مربوطه آماده کنند؛ چرا که بررسی های لازم در مورد ابعاد استخدامی آنها در حال اتمام، بودجه لازم برای جذبشان تصویب و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم قول استخدام این افراد در سال آینده را داده است.

پس از تصویب مصوبه اول بهمن ماه ۱۳۹۰ از سوی هیات وزیران در دولت دهم و ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی بخش عمده‌ای از نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شدند. اما در ادامه مورد ایراد هیات تطبیق مقررات با قوانین مجلس قرار گرفت و به دلیل مغایرت‌های قانونی لغو شد و اکنون دیگر قابلیت اجرایی ندارد.5PICA462SK0CAKWAWV2CAG6IRD5CATJZ3OHCAIL181PCAMXO68ECA12BK36CA0515SZCAJS8PDBCA7NQVHVCADDLWYICA2UBZMPCARKHGJOCAUNC8M3CAICHKXUCAK1M1G5CA5F0O3HCA2MRNI3CA1KUV5N

در مصوبه جنجال برانگیز دیگری تحت عنوان مهرآفرین که هیات وزیران(دولت دهم) در ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۱ به تصویب رساند به مسئولان اجرایی هر استان در مجموع مجوز و اختیار استخدام و تبدیل وضعیت بیش از ۵۰۰ هزار نیرو را تفویض کرد که طبق برآوردهای انجام شده این استخدام ها بار مالی حدود ۱۱ هزار میلیارد تومانی را برای دولت به همراه داشت.

در پی این مصوبات هزاران نفر از متقاضیان تحصیل کرده و جامانده از کار در آزمونهای استخدامی برگزار شده از سوی دستگاهها شرکت کردند و به انتظار اعلام نتایج و جذب نشستند. اگرچه مهرآفرین و برخی دیگر از مصوبات استخدامی، مورد انتقاد مجلس قرار گرفت و به دلیل ایرادات قانونی وارد بر آنها لغوشان ضروری به نظر می رسید، اما دولت قبل با بی توجهی به مسایل مطروحه آزمون برگزار و تعداد زیادی را امیدوار کرد.

با تغییر دولت، تمامی مصوبات مغایر قانون دولت گذشته که بار مالی قابل توجهی را برای دولت به همراه داشت لغو و در نهایت به بلاتکلیفی کسانی که در آزمونها پذیرفته شده و حتی فرایند استخدامی آنهاطی شده بود انجامید. اما سرانجام با پیگیریهای مستمر وحتی تجمعات متعدد متقاضیان در مقابل مجلس و گاها سازمان مدیریت و برنامه ریزی و واکنش سایر نهادها بالاخره بعد از شرط و شروطهای تعیین شده از سوی دولت، رای بر تعیین تکلیف این متقاضیان و فراهم آوردن شرایط لازم جهت استخدام آنها صادر شد.

اگر چه پیش تر معاونان معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانس رییس جمهور(قبل از ادغام با معاون برنامه ریزی و تشکیل سازمان مدیریت) عنوان کرده بودند که تعهدات استخدامی دولت به حدود ۲۰ هزار نفر می رسد و چندی پیش هم معاون نوسازی سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کرد که مقدمات استخدام حدود ۱۵ هزار نفردر سال آینده ایجاد شده است؛ اما نوبخت- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی- آمار را تا بیش از دو برابر بیشتر اعلام کرد و بعد از تصویب لایجه بودجه سال آینده تاکید کرد که بیش از ۳۸ هزار نفر در سال بعد به استخدام دولت در خواهند آمد.۳۸ هزار نفری که بارمالی نزدیک به ۵۷۵ میلیارد تومانی را برای دولت رقم زده و در بودجه سال ۱۳۹۴ تامین شده است.

آنطور که نوبخت گفته مسئولین مربوطه در استان‌ها می‌توانستند حتی از اسفند ماه سال جاری اقدامات اداری استخدامی را آغاز کنند تا در سال آینده روند به طور مطلوب تر و سریعتری پیش برود.

به هر حال اگر بودجه یاری کرده و سازمانها به وظایف خود در مورد استخدامهایی که بر عهده آنها گذاشته شده عمل کنند، مشمولان منتظر می توانند به استناد قولی که نوبخت به آنها داده آماده استخدام شوند و سال ۱۳۹۴ را پایان سردرگمی خود دانسته و برنامه زندگیشان را براساس آن طراحی کنند. مساله ای که همواره نسبت به آن گله مند بوده و عنوان می کردند که نمی دانند با اوضاع فعلی تکلیف زندگی و آینده آنها چیست و چگونه خواهد شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ ديدگاه مطلب براي " استخدام ۳۸۰۰۰ نفر در ادارات دولتی " ارسال شده است.

  1. ... :

    فقط حرف.
    0    0
ارسال نظر


آخرین موضوعات