کد خبر: 11239 | تاریخ انتشار: 15:19:21 - چهارشنبه 25 مارس 2015 | ۲ نظر | |

مددکاری اجتماعی در ناجا حرفه ای است بر پایه دانش و مهارت های خاص

گروه استان ها-فرمانده انتظامی استان کرمان در اهمیت و ضرورت مشاوره و مددکاری در ناجا گفت: مددکاری اجتماعی در ناجا خدمتی است حرفه ای که بر پایه دانش و مهارت های خاص قرار گرفته است و هدف آن کمک به افراد گروه ها و یا جامعه است تا بتوانند استقلال شخصی اجتماعی و رضایت خاطر فردی و اجتماعی بدست آورند.

وی افزود:این شرایط مهم ترین ارزش های عام را به خطر می اندازد و به رغم تلاش های فراوان که اکثریت افراد به عمل می آورند به هدف های مشروع خود دست نمی یابند از این رو افراد و گروه های اجتماعی به این باور می رسند که برای تغییر شرایط و اصلاح وضع موجود باید به اقدامی اجتماعی دست زنند.

سردار چناریان در ادامه بیان کرد:در واقع ریشه مسائل اجتماعی در بطن نهادهای اجتماعی است که گاها بر اثر کارکرد نامناسب آنها شکل می گیرد و شرایط دشوار و رنج آوری را به اکثریت مردم تحمیل می نماید و جنبه های عینی و ذهنی به خود می گیرد مسایل اجتماعی در متن جامعه به بار می نشیند و در بستر زمان می توانند به آسیب دیدگی افراد منجر شود بسترهای انحرافی را فراهم سازد و در مواردی که با پیگرد قانونی همراه شوند به آسیب های اجتماعی مبدل گردند اینجاست که مشاوره و مددکاری برای کاهش و یا رفع این مشکلات ضرورت و اهمیت پیدا می کند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد:آنچه که امروزه تحت عنوان مشاوره و مددکاری اجتماعی در ناجا مطرح می شود عبارت است از فعالیت ویژه ای که مراکز مشاوره و دوایر مددکاری کلانتری ها آن را بر مراجعان خود عرضه می کنند یعنی به آنها یاری می رسانند تا با مشکلاتی که در انجام کار و وظایف اجتماعی خود روبه رو می شوند با آگاهی بیشتر مقابله کنند.

وی گفت: مسائل اجتماعی ناظر بر وضعیت و شرایطی است که به اعتقاد اکثریت افراد جامعه شرایط مزبور کیفیت زندگی افراد و گروه های اجتماعی را مختل می کند.IMAGE11427002878537

چناریان تصریح کرد:مددکاری اجتماعی برای ارائه خدمات حرفه ای خود از سه روش مستقیم و سه روش غیر مستقیم استفاده می کند که روش های مستقیم آن عبارتند از: مددکاری فردی یا کار با فرد، مددکاری گروهی یا کار با گروه، مددکاری جامعه ای یا کار با جامعه سه روش غیر مستقیم آن نیز شامل مدیریت در موسسات خدمات اجتماعی، تحقیقات رفاه اجتماعی و اقدامات اجتماعی می شود.

وی افزود:مددکاری فردی هنری است که دانش و معلومات مربوط به علم روابط انسانی و مهارت در ایجاد رابطه را به کار می گیرد تا استعدادهای نهفته افراد را برانگیزاند و همچنین منابع اجتماعی متناسب و مربوط را به حرکت در می آورد تا سازگاری بهتری بین مددجو و محیط وی ایجاد شود.

سردار چناریان به آمار مراجعان به مراکز مشاوره استان کرمان اشاره کرد و افزود:در سال ۱۳۹۳ تعداد مراجعان به مراکز مشاوره ۳۵۰۰مورد بوده است که بیش از ۶۹درصد آنها به مصالحه رسیده است و مابقی بسته به علت مراجعه افراد به سازمان ها و مراکز مربوطه معرفی گردیده اند.

وی در پایان آمار مشاوره فعال در جوامع هدف را در سال۹۳ در قالب ۱۳۷ جلسه اعلام نمود و بیان کرد:در این جلسات به ۱۳ هزار شهروند کرمانی خدمات مشاوره ای ارائه شده است.

انتهای خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۲ ديدگاه مطلب براي " مددکاری اجتماعی در ناجا حرفه ای است بر پایه دانش و مهارت های خاص " ارسال شده است.

  1. ... گفت:

    تعداد فارغ التحصیلان رشته مددکاری اجتماعی بکار گرفته شده در ناجا بسیار کم است.
    پویایی اندکی در بین بکار گرفته شدگان در این واحد ها وجود دارد.

  2. با سلام گفت:

    ناجا در ارائه خدمات بسیار ضعیف است.

ارسال نظر


آخرین موضوعات