کد خبر: 11285 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳:۴۷ - شنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۴ | ۹ نظر | |

تجمع “رسمی” صنف پزشکان علیه سریال “درحاشیه”

مجموعه تلویزیونی در حاشیه به کارگردانی مهران مدیری در حالی این روز‌ها از تلویزیون در حال پخش است که جامعه پزشکان کشور نسبت به این سریال اعتراض شدید دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ از ابتدای ساخت سریال درحاشیه که موضوع آن درباره جامعه پزشکی‌ست؛ اعتراضاتی ازسوی وزارت بهداشت و شخص وزیر طرح و سیدحسن هاشمی(وزیر بهداشت) در دو نامه جداگانه این اعتراض را اعلام نیز کرد. او موفق شد در مقطعی جلوی ساخت سریال را نیز بگیرد. که این تندروی با روی کار آمدن علی اصغر‌پور محمدی به‌عنوان معاون سیما رو به تعادل نهاد و سرانجام سریال به آنتن سیما رسید. با این وجود؛ جامعه پزشکان که بسیاری از مردم و کارشناسان؛ اعتراضات زیادی به نحوه‌ی عملکرد آنان وارد می‌دانند؛ در تازه‌ترین حرکت اعتراضی خود این‌بار قصد دارد تجمع راه بیندازد. جالب اینجاست که دعوت برای این تجمع ازسوی سازمان نظام پزشکی صورت گرفته و این نهاد به دنبال آن است که با دریافت مجوز قانونی، تجمع اعتراض‌آمیز خود را برگزار کند.

اخیرا نیز زالی رئیس سازمان نظام پزشکی نیز طی نامه تندی، موضع گیری رسمی سازمان نظام پزشکی را علیه این سریال را اعلام کرد.

سازمان نظام پزشکی در سایت خود نیز پوستری از سریال درحاشیه  منتشر و با لقب دادن “برنامه‌ی هتاکانه” به این سریال؛ از پزشکان تقاضا کرده در تجمع اعتراض‌آمیز شرکت کنند. در این سایت آمده: “درصورتیکه با شرکت در تجمع قانونی و اعتراض حضوری (با کسب مجوزهای لازم) به پخش برنامه هتاکانه «درحاشیه» و رویه صدا و سیما، موافق هستند شماره نظام پزشکی و همچنین کد ملی خود را وارد کنند.”

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۹ دیدگاه مطلب براي " تجمع “رسمی” صنف پزشکان علیه سریال “درحاشیه” " ارسال شده است.

 1. کامبیز عوض زاده :

  اتفاقا سریال بسیار خوبی است، یکی نیست به این پزشکان بگوید شما را چه به مددکاری، شما را چه به اسیبهای اجتماعی، شما را چه به سبک زندگی، شما را چه به عوامل اجتماعی و استرس و ایدز ،

  شما بروید در علوم پزشکی یاسوج، شیراز، تهران، و دهها علوم پزشکی دیگر رییس مراکز تحقیقاتی که بنام ( عوامل اجتماعی موپر در سلامت)، نامیده شده پزشک میباشند که حتی نمی دانند مولفه های عوامل اجتماعی چیست.

 2. خدا کمک میکند :

  از قدیم گفتند پیش قاضی ملق بازی مردم بهترین قاضی هستند پزشکان شریف زیادی داریم مثل دکتر قریب وغیره که همه تلاشان را برای سلامت مردم کرده اند وجامعه پزشکی این را بپذیرد که الان پزشکانی هستند که بخاطر پول ومسافرت به انتالیا وگرفتن زیر میزی بیمار را از درمان محروم می کنند وحتی بیمارستانهایی که مدیران شان که پزشک هستند بخاطر پول بیمار را مرخص می کنند ویا وادار به رضایت شخصی وترخیص از بیمارستان می کنند فیلم اشاره به اندسته از پزشکانی دارد که چنین اقدامی می کنند وخوب باعث می شود خودشان را در این فیلم کنار اعضای خانواده شان ببیند وبه خودشان بیایند مگر جناب وزیر با اینگونه پزشکان در اوایل کارشان روبرو نبودند وجناب وزیر فکر می کنند همه چیز ارام هست ، نه پزشکانی ازاین دست به گونه ای دیگر دارند عمل می کنند وجناب وزیر در جریان نیستند واین فیلم کمک به وزیر است وخوب ارزشهای انسانی ورعایت انرا بازیگران چگونه نشان دهند که شما راضی باشید در هر قشری خوب وبد وجود دارد این فیلم برای انانی است ممکن است کاری خلاف ارزشهای انسانی در کارشان انجام دهند واین در هر قشری هست چرا که انسان دوپا موجودی خطا کار ومنفعت طلب است وبا فیلم ، روضه ،نصیحت وسخنرانی وغیره به خودش بیاید .ظاهرا این خود بزرگ بینی است که ضعف های ارزشی وانسانی جامعه پزشکی را نادیده بگیریم خیلی از خانواده ها فرزندانشان به خواندن رشته پزشکی ترغیب می کنند که پول دارد پرستیژ دارد وغیره این جریان فکری باید اصلاح گردد وپزشکی یعنی فرصت خدمت بیشتر به مردم نیازمند ودردمند چون بیمار که اول خدا وبعد،پزشک را امید به زندگی وحیات می داند واین کم ارزشی نیست .

 3. موافق نظر عوض زاده ام :

  نگاه خیریه ای تا به کی ادامه خواهد داشت آیـــــــــــــــــا؟؟؟

 4. کامبیز عوض زاده :

  دوست عزیز نگاه خیره ای یعنی گدا پروری، برخی از ادم های بی لیاقت که میخواهند کاندیدای انتخابات مجلس بشوند روی ارای این خیریه ها در شیراز حساب باز کرده اند، و یک رای را با یک مرغ میخرند.چونکه خودم شاهد این موضوع بوده ام . تا وقتی ماموریت این باشد خبری از اجرای تعریف مددکاری نوین نخواهد بود،وقتی که یک مادر نیازمند به غذا باز توان نشود، نمیتواند فرزندانی با اداره و دارای اعتماد به نفس تحویل جامعه بدهد، و….دیگر نمی توانم توضیح بدهم چراکه حداقل ۲۰ صفحه باید بنویسم.

 5. کامبیز عوض زاده :

  ای کاش پزشکان فقط کار درمانی میکردند و در مجلس در کمیسونهای اقتصاد، تلفیق،اجتماعی، فرهنگی جای خود را میدادند به متخصصین اقتصاد،علوم اجتماعی و…. تا مشکلات اساسی مردم حل و فصل میگردید،

 6. ... :

  مگه این سریال گفته همهی پزشکا بدن خوبه توی خود سریال هم یه آقای دکتر هست که خیلی هم وظیفه شناسه

  آنکه را حساب پاک است از محاسبه چه باک است

 7. م.م :

  مشکلی وجود نداره.

 8. دکتر محامد :

  پزشکان حق هیچ اعتراضی ندارند. این مجموعه انعکاس دقیقی از جامعه پزشکی ایران است. بلی وضعیت بهمین شکل است. جامعه پزشکی که تافته جدا بافته نیست. اگر قرار باشد در تمامی حوزه ها به قهقرا رویم حوزه پزشکی استثنا نیست…

 9. دکتر محامد :

  سازمان نظام پزشکی برود بیسوادی و بی مسوولیتی فراگیر موجود در زیر مجموعه خود را جمع کند…

ارسال نظر


آخرین موضوعات