کد خبر: 11329 | تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱:۴۹ - چهارشنبه ۱۹ فرو ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

پاسداشت مددکاران اجتماعی در مقر سازمان ملل متحد

پایان ماه مارس مددکاران اجتماعی مهمان سازمان ملل متحد شدند و روز جهانی مددکاری اجتماعی را جشن گرفتند.

وبسایت تخصصی مددکاران اجتماعی– در 25 مارس مددکاران اجتماعی، اساتید و دانشجویان این حرفه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک ایالات متحده سی امین سال “روز جهانی مددکاری اجتماعی”  را جشن گرفتند.

این نشست باشکوه با حضور برخی مقامات سازمان ملل از جمله “رامو دامونداران” رئیس دفتر تأثیر دانشگاهی سازمان ملل متحد برگزار شد و بیش از 500 نفر از مددکاران اجتماعی جهان دعوت شده بودند.

موضوع این همایش که به همت فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی وانجمن مدارس مددکاری اجتماعی هماهنگ شد “همکاری مددکاران اجتماعی با سازمان ملل در نگارش دستور کار توسعه 2015” اعلام شده بود.

علاوه بر رامو دامونداران، آقای آنجلو مک کین مدیر اجرایی انجمن ملی مددکاران اجتماعی امریکا و روری تروئل دبیرکل فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی نیز سخنرانی کردند.

تروئل در این همایش ضمن تشکر از مددکاران اجتماعی سراسر جهان بابت گرامیداشت روز جهانی مددکاری اجتماعی از پیش نویس دستورکار توسعه سازمان ملل 2015  انتقاد کرد و عنوان نمود در این دستور کار کماکان بر اهمیت وجود نظامهای حمایت اجتماعی در کشورهای جهان تأکید نشده و پویایی جهانی برای ریشه کن کردن فقر و بی عدالتی در آن مشاهده نمی شود.”

وی تأکید کرد که مددکاران اجتماعی به عنوان متخصصانی که فقط بر نشانه ها تمرکز نکرده بلکه ریشه ها و علل مسائل را جستجو می کنند از توانمندسازی جوامع و تغییر و پایداری ساختاری دفاع خواهند کرد.

لازم به ذکر است که فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی سالهاست که مقام مشورتی سازمان ملل متحد را کسب کرده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات