کد خبر: 11340 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۵۷ - دوشنبه ۲۴ فرو ۱۳۹۴ | ۱ نظر | |

چالشهای مددکاران اجتماعی در روسیه

اطلاعاتی در مورد روسیه و شهر مسکو نمایش دکمه چاپ فرستادن به ایمیل
روسیه با 400/075/17 کیلومتر مربع وسعت به تنهایی بیش از 76 درصد خاک اتحاد جماهیر شوروی سابق را تشکیل می دهد و درحال حاضر با اشغال حدود 11/5 درصد خشکیهای کره زمین ، بزرگترین کشور جهان محسوب می شود.
جمعیت روسیه 148 میلیون نفر بوده و بیش از یکصد ملیت و قوم در روسیه زندگی می کنند که زبان روسی زبان رسمی بوده و اکثر مردم روسیه تابع کلیسای ارتودکس هستند.روسیه دارای 21 جمهوری خود مختار ، 49 استان و دو شهر بزرگ مسکو و سنت پترزبورگ می باشد که به تناوب هر یک پایتخت بوده اند.

سایت تخصصی مددکاران اجتماعی – خدمات اجتماعی رسمی در روسیه عمری کمتر از 20 سال دارد که شروع آن به اولین قانون مصوبه در سال 1995 بر میگردد. در حقیقت این قانون جدید، مددکاری اجتماعی را در روسیه در پاسخ به تغییرات موجود ایجاد نمود.تاکید بر مبانی تئوری تا عملی ،عدم وجود نظارت رسمی و مشکلات مربوط به پناهندگان اکراینی از جمله چالشهای مهم مددکاران اجتماعی در این کشور میباشد.
تاکید بر مبانی تئوری تا عملی

در حال حاضر تعداد مددکاران اجتماعی روسیه حدود 150000 است که هر یک از آنها تحت یک دوره تحصیلی پنج ساله موفق یه اخذ مدرک تحصیلی شده اند و نکته جالب اینکه در این دوره تحصیلی به مسائل تئوری و علوم روانشناسی بیش از دوره های عملی تاکید میگردد.WSWD-Russia1

بسیاری از چالش های پیش روی مددکاران اجتماعی این کشور شباهت زیادی به چالشهای مددکاران سایر کشورها دارد. بالا بودن تعداد کیسهای ارجاعی ، مسائل مربوط به استرس، نگهداری و نیز کمبود قابل توجه بودجه از جمله این چالشها هستند.

دولت روسیه به حمایت از مددکاران اجتماعی، آموزش آنها برای مدیریت استرس و مراقبت از سلامت شخصی  تاکید زیادی دارد. برای مثال در سطح منطقه ای ، مددکاران اجتماعی از حمایتهای گوناگونی بهره مند میشوند از ویزیت پزشکی رایگان ، دوره های کاهش فرسودگی شغلی تا بهره مندی از تعطیلات رایگان برای فرزندانشان. همچنین در موسسه های مخصوصی ،مددکاران اجتماعی با شرکت در دوره های فشرده به بهبود عملکرد خودشان می پردازند.

عدم وجود نظارت رسمی

از چالشهایی که در حوزه مددکاری اجتماعی کشور روسیه وجود دارد نبود نظارت رسمی در این کشور است. اکثر نظارت و پشتیبانی در سطح گروه همکاران انجام می شود و نظارت همکاران بر کارهای یکدیگر به شدت تشویق میگردد.

همانند انگلستان، برایند افزایش تقاضا و کاهش منابع، تمرکز بیشتر به ارزشیابی ها را ضروری میسازد. قبلا تمام خدمات عمومی در روسیه ، شامل مراقبت های بهداشتی، مراقبت از کودکان، آموزش، آموزش عالی بصورت رایگان به همه مردم بود – اما با رشد و توسعه خدمات ، اخیرا برای برخی خدمات وجه دریافت میگردد. قانون جدید ارائه هرگونه خدمات رابه ارزیابی ملزم نموده است به جای ارائه همه چیز به همه مردم.

یکی از بزرگترین چالش های پیش روی مددکاران اجتماعی روسیه در حال حاضر رفع نیازها و ارائه خدمات به حدود 800000 پناهنده اوکراینی است که اخیرا به این کشور پناهنده شده اند.

مترجم – گروه ترجمه

گزارش تونی ویدمر و آنتونینا داشکین

منبع- سایت مراقبت جامعه ای (انگلستان)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " چالشهای مددکاران اجتماعی در روسیه " ارسال شده است.

  1. کامبیز عوض زاده :

    با سلام دوست عزیز و گرامی مطالب بالا درست اما میتوانستید مطالبی را پیداو روی سایت قرار دهید کلی تر باشد، که بدانیم برای سالمندان چه کارهای انجام میدهند، سیاستهای حمایتی از دانشجویان، و اینکه مددکاران چگونه همدیگر را برای حل مشکلات گروه های هدف مثلا در یک دانشگاه در میابند،یا در یک پادگان نظامی حضور مددکاران چقدر موجب پایین امدن خودکشی در بین سربازان میشود و صدها مورد دیگر که بنده وقت انرا ندارم توضیح دهم.

ارسال نظر


آخرین موضوعات