کد خبر: 11349 | تاریخ انتشار: ۱۶:۱۶:۱۷ - پنجشنبه ۲۰ فرو ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

چالشهای مددکاری اجتماعی در ویتنام

ویتنام کشوری در جنوب شرقی آسیا است که یکی از بیشترین رشدهای اقتصادی را در منطقه خود دارد و تلاش می‌کند تا سال ۲۰۲۰ به کشوری توسعه‌یافته تبدیل شود.
این کشور شمال با چین، از شمال غرب با لائوس و از جنوب غرب با کامبوج همسایه است. در جنوب این کشور دریای جنوبی چین قرار دارد.جمعیت این کشور حدود ۸۶ میلیون و ۱۱۷ هزار نفر با میانگین سنی ۲۷ سال است.141542517921712282848145223196383624726 WSWD-Vietnam1

چالشهای مددکاری اجتماعی در این کشور

سازماندهی بخش خدمات اجتماعی با مشارکت مقامات دولتی و محلی در ویتنام ، حدود سه سال پیش آغازگردید. قبلا این خدمات عمدتا توسط سازمان های غیر دولتی (NGOs) بصورت داوطلبانه و بدون ساختار رسمی اجرا می شد.

آموزش

سالها بود که آموزش مددکاری اجتماعی در ویتنام ، توسط موسسات غیر دولتی انجام می شده است ، اما در حال حاضر آموزش خدمات اجتماعی در دانشگاههای دولتی فراهم شده است و مشکل عمده در این زمینه، عدم تطبیق مددکاران اجتماعی با سیستم آموزشی جدید و دولتی می باشد. در سیستم نوپای ویتنام همانند کشور روسیه ، آموزش عملی حرفه برای مددکاران اجتماعی بدون وجود اساتید کارآموزی مسلط به سیستم اموزشی جدید ، امری دشوار میباشد.

ما در حال حاضر در تلاش هستیم افراد شاغل  مراکز NGO که در مبانی تئوری و بومی مددکاری اجتماعی ، تخصص دارند، برای آموزش عملی دانشجویان استفاده کنیم تا بخت خود را در آموزش کاراموزیهای دانشجویان در کنارآموزش مبانی تئوری به محک بکشند.

یکی از چالش های عمده در ویتنام ، تخصیص بودجه است. البته با مشکلات بودجه ای خدمات اجتماعی انگلستان تفاوت زیادی دارد به این دلیل که ،در ویتنام به عنوان یک کشور کمونیستی سابق، بسیاری از بودجه های تخصیصی همچنان محلی و منطقه ای است و نه دولتی.

مترجم – گروه ترجمه

گزارش – تونی ویدمر

منبع- سایت مراقبت جامعه ای (انگلستان)

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات