کد خبر: 11376 | تاریخ انتشار: ۱:۱۲:۱۱ - دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۰ نظر | |

رئیس جدید سازمان بهزیستی کیست؟

سرانجام پس از سه سال و اندی دوران ریاست پرچالش همایون هاشمی بر عریضترین نهاد حمایتی کشور به پایان رسید و انوشیروان محسنی بندپی جایگزین او شد.

انوشیروان محسنی که در دوره های ششم تا هشتم نماینده مردم نوشهر و چالوس و عضو کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی بود قبل از رسیدن به ریاست بهزیستی کشور، با حکم ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت شده بود.

محسنی بندپی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی و فارغ التحصیل دکترای بهداشت محیط از دانشگاه نیوکاسل انگلستان است. وی دارای مقالات متعدد داخلی و خارجی در حوزه بهداشت است.

وی که در آستانه ۶۰ سالگی قرار دارد برخلاف روسای قبلی سازمان طی یکی دو دهه اخیر به لحاظ سیاسی وجهه ای اعتدالگرا دارد. بر این اساس به نظر می رسد سازمان بهزیستی با حضور وی شاهد تغییرات گسترده ای باشد.

در سوابق وی، معاونت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و چند سمت فرعی در وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی نیز دیده می شود.

محسنی روز یکشنبه ۲۳ فروردین ۹۴ با حکم وزیر رفاه، به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور جایگزین همایون هاشمی شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱۰ ديدگاه مطلب براي " رئیس جدید سازمان بهزیستی کیست؟ " ارسال شده است.

 1. کامبیز عوض زاده :

  عزیزم ببخشید دوستی داشتم میخواست با دختری ازدواج کند،همه اش میگفت که دایی نامزدم بسیار پولدار است و مرد خوبی است بنده گفتم ببخشید مگر شما میخواهید با دایی نامزدت ازدواج کنی، اخه شما میفرمایید اقای فلانی که مسئول بهزیستی شده فلان و فلان است،شما بفرمایید مشکلات اجتماعی و اقتصادی مردم چه ربطی به تخصص ایشان دارد، ایشان بلحاظ سیاسی وجهه ای اعتدالگرا و نماینده مجلس بوده و غیره هیچ ربطی به نهاد حمایتی بهزیستی ندارد. بنده خیلی صریح اعلام موضع مینمایم نه تنها شاهد هیچگونه تغییراتی به لحاظ کیفی در ارائه خدمات نخواهیم بود ،بلکه بعلت رشد تصاعدی مشکلات و اسیبهای اجتماعی شاهد نا کار امدی این نهاد نیز خواهیم بود.
  0  0
 2. م.م :

  با سلام. جناب عوض زاده متضرر اصلی اقشار جامعه و گروه های هدف تحت پوشش بهزیستی خواهند بود. که روز به روز در وضعیت اسفبارتری فرو میروند.
  فرق مشکل و مسئله رو بعضی از این مدیران و به ظاهر متخصصان نمی دانند. لیسانس روانشناسی بالینی دیدم که نوشتن ارزیابی روانی را نمی دانست و الان به عنوان مددکار اجتماعی مشغول به کار است.
  0  1
 3. جناب اقای عوض زاده :

  اخه جناب اقای عوض زاده از قدیم گفته اند حلال زاده به دایی اش می ره قضاوت را بذاریم بعد ، در هر صورت در مهندسی اجتماعی ومهندسی بهداشت ، کلمه مهندسی مشترک هستیم یک گام جلو تر ، چند وقت بعد مهندس اجتماعی مسول می شود کم کم .
  0  0
 4. م.م :

  خدا کنه ۴ روز دیگه نیاد بگه مددکاری اجتماعی به درد بهزیستی نمی خورد.
  0  0
 5. کامبیز عوض زاده :

  دوستان ما یک ضرب المثلی در محل داریم و میگویم ،نه گفتی ورستی، ها گفتی گرستی، یعنی وقتی بگویی نه خیلی بهتر است تا بگویی بله و بعد نتوانی رفع مشکل نمایی. بنده نه گفتنم در حد عالی است. و به خودم اجازه نمی دهم بروم بشوم مسئول بهداشت محیط علوم پزشکی و انتظار بنده این بود که اقایی که شده مستول بهزیستی کشور ، قبول این ÷ست را نمیکرد و میفرمود بنده خودم را گرفتار کار غیر تخصصی نمی کنم، بنده فکر میکردم یک متخصص مددکاری در اینده سکان بهزیستی بعنوان متولی مددکاری اجتماعی را برعهده میگیرد، اما الان متوجه شدم که دست اندر کاران این انتخاب ، انگار نمی دانند که با این جمعیت بیمار بلحاظ جسمی،روحی و احساسی تحت هیچ شرایطی توسعه پایدار دست یافتنی نیست، ببینیم و تعریف نمایم.
  0  0
 6. فرد خیلی معمولی :

  برخی مدیران ومعاونان در بهزیستی استانها دارای مرکز خصوصی هستند و ماهیانه دهها میلیون تومان به حساب مرکز خودشان واریز می کنند. آیا نماینده دولت می تواند .صاحب بخش خصوصی که خودش ناظر بر امورات آن است باشد؟ ایا سوق دهی کمهای مردمی ونهادها به بخش خاصی انجام نمی شود؟ آیا در جذب پرونده ها سلیقه اعمال نمی شود؟؟ و…
  0  0
 7. روح الله :

  ….. باید پاسخگو به تخلفات و سو مدیریت های اعمال شده در دوره مدیریت نکبت بار خودش باشد. فرد بی صلاحیت و بی کفایتی که فقط با ویترین چینی و راه اندازی انواع شوهای مطبوعاتی و تلویزیونی فعالیت می کرد. تخلفات لیشان یکی دو مورد نیست که قابل گذشت باشد.
  تخلفات نو چشمی ایشان آقای پرورش هم گوش فلک را کر کرده است.
  بجای دعوا روی مدیر جدید برویم و پیگیر کشاندن مدیر بی صلاحیت قبلی به دادگاه و نهادهای نظارتی باشیم .
  0  0
 8. فاطمه :

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی مددکاری اجتماعی از دانشگاه بهزیستی دارم
  آیا مددکار استخدام میکنن؟ اگر استخدام میکنن چه شرایطی باید داشته باشیم؟
  با تشکر
  0  0
 9. مهناز :

  باسلام مهنازفلاح نژاد معلول ضایع نخاعی خیلی شدید پدرم ناشنوا وسالخورده مادرم به تازهگی فوت کرده موندم مستعسل برادرزاده م میاد کارای منو می کنه اونم پسره اگه می شد بهزستی ی پرستار یا هزینه ی پرستار بده منم زندگی گنم منم انسانم اول خدا بعد شما……۰۹۳۷۶۳۱۱۲۱۳
  0  0
 10. حمید زواره ای :

  سلام و خسته نباشید حمید زواره ای هستم فرزند ۸ ساله دختر دارم که از بدو تولد معلول است و کمیسیون پزشکی درصد بیماری او را بسیار شدید تایید کرده است ولی به ایشان در این ۸ سال مستمری نداده اند و میگویند به ایشان تعلق نمی گیرد در حالی که به افراد با مشکلات کمتر هر ماه مستمری پرداخت می کنند ایا فرزند من جزء انسان حساب نمی شود
  0  0
ارسال نظر


آخرین موضوعات