کد خبر: 11388 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۰۴ - پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ | ۵ نظر | |

استخدام پنج هزار نیروی انسانی در دستور کار آموزش و پرورش است

در صورت عملیاتی شدن این توافق، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از طریق دانشگاه فرهنگیان آموزش های لازم را برای کسب مهارت حرفه ای و صلاحیت معلمی دریافت و سپس جذب آموزش و پرورش می شوند

رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزیر آموزش و پرورش گفت: در توافقی با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری استخدام پنج هزار نفر در آموزش و پرورش در دستور کار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، خسرو نظری روز سه شنبه در جمع معاونین و مدیران نواحی مختلف آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در صورت عملیاتی شدن این توافق، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از طریق دانشگاه فرهنگیان آموزش های لازم را برای کسب مهارت حرفه ای و صلاحیت معلمی دریافت و سپس جذب آموزش و پرورش می شوند.

وی سال تحصیلی جاری را یکی از منحصر بفردترین دوره های تحصیلی در کشور دانست و گفت: امسال برای اولین بار شاهد افزوده شدن ۲۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی به مجموعه آموزش و پرورش، خروج ۲۵ هزار نیروی بازنشسته و کاهش ۲۵ درصدی حق التدریس ها براساس عملکرد خرداد ۹۳ بودیم.

نظری ادامه داد: تمام این اقدامات و دستاوردها در سایه اتحاد، همدلی و هماهنگی کارکنان شکل گرفت و در واقع تبلور شعار رهبر معظم انقلاب مبنی بر مدیریت جهادی بود.IMAGE634814994760486742

این مسوول از تدوین و عملیاتی کردن نظام جامع برنامه ریزی خبر داد و گفت: این برنامه از سطح ستاد تا مدرسه را در بر می گیرد و حاصل آن نیز جمع کردن تمام برنامه های پراکنده ای است که شاید در برخی مواقع حتی در تناقض با یکدیگر قرار می گرفتند و در نهایت به عنوان ساختار در معاونت ها، مراکز و ستادها اجرا خواهد شد.

نظری در ادامه تمرکز زدایی و تفویض اختیارات به استانها را از سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: میزان تراکم نیروی انسانی، نقل و انتقالات و سایر موارد در این زمینه مربوط به خود استان ها است و وزارتخانه نباید خود را درگیر تمام مسایل استانها کند.

وی، نگهداری و ارتقای سرمایه انسانی را از عمده ترین مسایل آموزش و پرورش دانست و اعلام کرد: یکی از سیاست های ما در راستای جلوگیری از نقل و انتقال معلمان، انتخاب دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از بوم برای بوم است تا دانشجو پس از دانش آموختگی در همان بومی که پذیرش شده است بکار گرفته شده و زمینه ماندگاری نیروی انسانی در محل خدمت خود فراهم شود.

نظری درباره کلاس های چندپایه نیز گفت: براساس جدول صفحه شش ساماندهی نیروی انسانی، در کلاس های چندپایه امسال تغییراتی بوجود آمده است و انتظار داریم به سمت کیفیت بخشی و عدالت آموزشی مورد انتظار حرکت کند.

وی درباره مجتمع های آموزشی عشایری و روستایی نیز گفت: در حال حاضر ۲۹ هزار نفر نیروی انسانی تنها در بخش اجرایی این مجتمع های آموزشی فعالیت می کنند درحالیکه با منحل کردن این مجتمع ها و آزادسازی بخش زیادی از این تعداد نیرو می توان کمبود نیروی انسانی را جبران کرد.

نظری حذف معلم راهنما و یا ناظر آموزشی را یکی از اقدامات نادرست طی چند سال گذشته ذکر کرد و گفت: تلاش می کنیم معلم راهنما را مجددا در آموزش و پرورش کشور احیا کنیم.

وی عملکرد آموزش و پرورش را در زمینه هوشمند سازی مدارس ضعیف ارزیابی کرد و افزود: هوشمندسازی مدارس و توسعه فناوری نباید از مقطع متوسطه آغاز شود بلکه باید در دوره ابتدایی زمینه ای را فراهم کنیم که دانش آموز پس از اینکه به سطحی از توانایی آموزشی دست یافت، توسط خانواده و به عنوان یک نیاز پیگیر شود.

نظری اظهار کرد: از این رو اعتباری برای توسعه فناوری، هوشمندسازی پایه ششم و تعلیم درس کار و فناوری اختصاص می یابد تا تحرکی در این زمینه ایجاد شود.

وی از اجرای طرح تبلت برای دانش آموزان از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: این طرح از سال جدید در تمام کشور بصورت پایلوت با حداقل اعتبارات مالی اجرا خواهد شد.

نظری اضافه کرد: در این طرح به اندازه نیاز هر واحد آموزشی تبلت ها در اختیار مدارس پایلوت قرار خواهد گرفت تا پس از سنجش میزان بازدهی و در صورت موفقیت در سراسر کشور اجرا شود.

وی طرح تبلت را هم راستا با طرح هوشمندسازی مدارس دانست و بیان کرد: این ایده می کوشد با تکیه بر فناوری های روز در فرایند آموزش نقش آفرین باشد تا نیازهای آینده جامعه به این فناوری پاسخ داده شود.

رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در ادامه بر استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی در توسعه و تعالی آموزش و پرورش تاکید کرد.

بیش از ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می کنند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۵ ديدگاه مطلب براي " استخدام پنج هزار نیروی انسانی در دستور کار آموزش و پرورش است " ارسال شده است.

 1. تغییر :

  آنچه که بدیهی به نظر می رسد اینکه سیستم ناقص آموزش و پرورش کشورمان محتاج تغییراتی اساسی است. آنچه که در مدارس بدان پرداخته می شود تنها ارتقاء عملکرد تحصیلی و هوش شناختی دانش آموزان است و هوش عاطفی یا هیجانی یا احساسی آنان مد نظر قرار نمی گیرد و این هوش هیجانی دقیقاً همان چیزی است که کودک و نوجوان را برای زندگی آینده به دور از هر گونه مشکل آماده میکند. معلمین متاسفانه حتی اسمی از هوش هیجانی نیز نمی دانند و این در آینده یعنی نسل مشکلدار. والدین هم که درگیر مسائل گوناگون زندگی هستند و هوش هیجانی فرزندانشان طبیعتاً شکل نمی گیرد.
  فرداها هم بهزیستی میاد میگه اینقد آموزش مهارت زندگی داشتیم! وقتی میشه پایه رو درست کنیم از مدارس، چرا اینکار رو نکنیم. درک خانواده ها و معلمین از تاثیر هوش هیجانی باید بالا رود.
  خدایا عاقبت بخیرمان کن. آمیـــــــــــــن
  0  0
 2. تغییر :

  مددکاری اجتماعی هم که تو مدارس جایگاهی نداره متاسفانه.
  گزینش معلمین هم که بماند. چه بسیار معلمینی که سلامت روانی بسیار پایینی دارند.
  0  0
 3. تغییر :

  در واقع “آموزش و پرورش” کشور ما شده “آموزش پرورش قارچ سمی”.
  0  0
 4. خداکمک می کند :

  نامه آبراهام لینکن به آموزگار پسرش:
  * او باید بداند که همه مردم عادل و صادق نیستند.

  * به پسرم بیاموزید که به ازای هر آدم شیاد، انسانهای درست و صدیق هم وجود دارند.

  * به او بگویید در ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر باحمیتی نیز وجود دارد.

  * به او بیاموزید که در ازای هر دشمن، دوستی هست.

  * می دانم که وقت می گیرد، اما به او بیاموزید، اگر با کار و زحمت یک دلار کسب کند، بهتر از این است که پنج دلار از روی زمین پیدا کند.

  * به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد.

  * او را از غبطه خوردن برحذر دارید. به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید.

  * اگر می توانید به او نقش مهم کتاب در زندگی را آموزش دهید.

  * به او بگویید که تعمق کند:
  به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان،
  به گلهای درون باغچه،
  به زنبورها که در هوا پرواز می کنند، ‌دقیق شود.

  * به پسرم بیاموزید که در مدرسه بهتر است مردود شود، اما با تقلب به قبولی نرسد.

  * به پسرم یاد دهید که با ملایم ها، ‌ملایم و با گردن کشان، گردن کش باشد.

  * به او بگویید به باورهایش ایمان داشته باشد، ‌حتی اگر همه خلاف او حرف بزنند.

  * به پسرم یاد بدهید که همه حرفها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می رسد، انتخاب کند.

  * ارزش های زندگی را به پسرم آموزش دهید، اگر می توانید به پسرم یاد دهید که در اوج اندوه تبسم کند.

  * به او بیاموزید که در اشک ریختن خجالتی وجود ندارد.

  * به او بیاموزید که می تواند برای فکر و شعورش مبلغی تعیین کند، اما قیمت گذاری برای دل بی معناست.

  * به او بگویید تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می داند، پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.

  * در کار تدریس به پسرم ملایمت بخرج دهید، اما از او یک نازپرورده نسازید؛ بگذارید که شجاع باشد.
  منبع:jomalatziba.blogfa.com
  
  0  0
 5. رضا متال :

  با سلام متاسفم ک فقط مسوولین شعار میدن چون رشته مددکاری و اسیب شناسی جایگاهی نداره چقدر جوونهای تحصیل کرده بیکار داریم در رابطه با این رشته/فقط یک نفر میخاد ک چشماشو رو به حقایق باز کنه
  ودر اخر باز هم متاسفم.
  0  0
ارسال نظر


آخرین موضوعات