کد خبر: 11417 | تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹:۵۷ - دوشنبه ۳۱ فرو ۱۳۹۴ | ۶ نظر | |

افزایش سالمندان رها شده در خیابان

وزیر رفاه با اشاره به اینکه مساله معلول و سالمند عاطفه و برگشت به زندگی است، نسبت به بی‌اعتنایی به سالمندان هشدار داد.

علی ربیعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی کشور که با حضور معاونان وزارت رفاه، سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی کشور برگزار شد گفت: پیشنهاد می‌دهم خیریه‌ای در مجلس برای ارائه خدمات به جامعه هدف سازمان بهزیستی تشکیل شود تا منشأیی برای خیر جمعی برای این سازمان بوده و ضمنا عقبه حقوقی و فکری ایجاد کند.

او ادامه داد: عمر کاری ما 4 سال و نهایتا 8 سال است و به طور قطع نیاز به فکر و ایده جدید داریم. برای جابه‌جایی رئیس سازمان بهزیستی نیز استخاره کردم که آیه عجیبی آمد؛ در این جابه‌جایی مصلحت جامعه هدف و بهبود وضع آنها را مدنظر داشتم.index

وزیر رفاه گفت: برای ما افزایش منابع، فکر و تحول بیشتر در سازمان بهزیستی مدنظر بود و در راستای اجرای برنامه‌های این سازمان باید درست تصمیم بگیریم چرا که در قبال خدا، امام، مقام معظم رهبری و شهدا مسئولیم و باید به ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی اضافه کنیم، برخی افراد خود را وقف می‌کنند تا پایه‌های نظام مستحکم‌تر شود، امیدواریم ما نیز از این گروه باشیم؛ ما حق نداریم موفق نشویم ما به دولت، نظام و جامعه تعهد داریم.

ربیعی همچنین گفت: باید رفتارهای فراموش‌شده در جامعه را احیا کنیم و بهزیستی پایگاهی برای این امر است. در جامعه امروز باید ارزش‌ها و استحکام اجتماعی احیا شود، باید توجه کنیم که تنهایی‌ها در جامعه آسیب به بار می‌آورد و شاید بهزیستی یکی از متولیان این موضوع باشد، باید به ارزش‌ها و زمانی برگردیم که افراد خود را برای ارتقای دیگر پل عبور می‌کردند. ما در دوران جنگ نیز نشاط اجتماعی داشتیم و این از برکات آن دوران بود.

او با بیان اینکه وجوهی از کار در سازمان بهزیستی هنوز کشف نشده است، گفت: جامعه ما نیاز به نشاط اجتماعی دارد و باید بدانیم که پاشیدن پول در جامعه نشاط و خوشبختی نمی‌آورد. بهزیستی جزء گروه‌هایی است که همواره مورد تاکید امام (ره) بود، نباید بگذاریم صدای محرومان در جامعه خاموش شود و باید پناهگاه کودکانی باشیم که هیچ‌کس پناهگاه آنها نیست.

وزیر رفاه گفت: آمارها نشان می‌دهد که سالمندان رها شده در خیابان روبه افزایش هستند، در حالی که این موضوع در گذشته تنها در مورد برخی نوزادان اتفاق می‌افتاد. باید بدانیم که مساله معلول و سالمند مساله عاطفه و برگشت به زندگی است. ما باید طعم شیرین نظام جمهوری اسلامی ایران را بچشیم و آنها احساس کنند که این نظام متفاوت است، با توجه به نامگذاری این سال به نام دولت و ملت همدلی و همزبانی می‌توانیم تحقق این نام را از همین نقطه و سازمان شروع کنیم.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۶ دیدگاه مطلب براي " افزایش سالمندان رها شده در خیابان " ارسال شده است.

 1. کامبیز عوض زاده :

  متخصصین مددکاری که ادعایی بزرگی در این رشته را دارند ،راهکار بدهند به رییس بهزیستی و اگر راهکار ندارند، مرگ مددکاری و ابتر بودن مددکاری نزدیک است،ما که تا اخر عمر حتی یک راهکار نخواهیم داد.

 2. همکار :

  ان شاء اله که تغییری در وضعیت گروه های هدف سازمان بهزیستی اتفاق بیافتد. هم ابعاد روحی و روانی و هم ابعاد اجتماعی و اقتصادی زندگی آنها مدنظر قرار گیرد.
  آمین

 3. خداکمک می کند :

  جناب وزیر راحترین راه حل را برای مشکلات و مسایل انتخاب کردند برای حل مشکلات واقع شده ودر حال وقوع کافی بود یک تیم تحقیقاتی قوی در سراسر کشور ایجاد در همه شهر ها وادارات بگذرند با دانش واگاهی وایمان به کارش معاون ومدیر کل انتخاب می کردند وانوقت ثمرات شیرین تحقق ارزشهای یک انقلاب وارمانهای انقلابیون را به این مردم دردمند می چشاندند ومسولیت خودشان را انجام می دادند هشت سال برای ساختن زمان بسیار زیادی است اگر مدیریت زمان داشته باشیم خدا کمک مان میکند اگر اگر و…. دانش وتخصص را همراه با تزکیه نفس سرلوحه کارمان قرار دهیم مرگ وسالمندی را برای همسایه ودیگران ندانیم والی ………

 4. کامبیز عوض زاده :

  خیلی معذرت شما چه میگویید، در استان فارس مدیر معاونت اجتماعی بهزیستی فارس دقیق ۲۰ سال میباشد که کسی جرات تغییر ان را ندارد

 5. به جناب عوض زاده :

  بهزیستی استان فارس عملکرد بسیار خوبی دارد. حرف در نیاورید جناب عوض زاده. فقط وجدان کاری، سواد و درکی از مشکلات گروه های هدف و اوضاع جامعه ندارند. همین …
  یا حق

 6. کامبیز عوض زاده :

  بنده موافق شما هستم، بنده اصلا وجدان کاری سوا و درک ام در ارتباط با مسائل و مشکلات گروه های هدف بسیار پایین است،خلایق هرچه لایق،بهزیستی استان فارس در سطح کشور نمونه است، همه مددجویان باز توان شده اند، یک روز بهزیستی یکی از شهرستانها جهت طرح در اتاق نشسته بودم ، اقای امد گفت زود باش نامه مرا اماده کن، بنده گفتم شما باید صبر کنی تا اول این پیرزنها و پیر مردها و معلولینی که توی نوبت هستند، کارشان را انجام و بعد نوبت شما، ایشان گفت مگر نمی دانی من کی هستم، بنده معاون شورای شهر هستم، بنده گفتم هر کسی میخواهی باش، برو توی صف، ایشان گفت اگر کار من را انجام ندهی جای تو در این اداره نیست، پرونده ای برایت پیش رییس درست کنم، و تو را اخراج میکنم، بنده قدری گریه کردم، التماس کردم،ترا خدا نون مرا نبر، وجدان داشته باش، اما ایشان زیر اب مرا زد، و نون مرا برید در حقیقت نون گروه های هدفی که نیاز مند بنده بودن را برید،الان از جنابعالی عاجزانه استدعا دارم، کمک ام کنید که چرا دو ماه پیش بعنوان میانجی بین چند مراجعه کننده که مشکل خانوادگی روی میراث داشتند، مشکل زمین از دست رفته انها را حل و فصل نمودم و فقط ۳۰۰ میلیون سهمیه بنده شده،من نمی دانم چرا برخی مددجویان وجدان انها ضعیف شده، و به من مددکار ظلم میکنند، الیته که بنده کار بلند نیستم و باید بیایم پیش جنابعالی . تا مددجویان به بنده ظلم نکنند.

ارسال نظر


آخرین موضوعات