کد خبر: 11439 | تاریخ انتشار: ۱۹:۲۷:۳۵ - جمعه ۴ ارد ۱۳۹۴ | ۲ نظر | |

تحصیل بیش از ۲۴ هزار دانشجو در مراکز علمی و کاربردی

رئیس موسسه آموزش عالی علمی، کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی کشور از تحصیل بیش از ۲۴ هزار دانشجو در این مراکز خبرداد.

وحیده نگین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بجنورد با اشاره به فعالیت 37 مرکز علمی و کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در سطح کشور گفت: بیش از 24 هزار دانشجو دراین مراکز مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: این دانشجویان در 50 رشته از جمله مددکاری خانواده، مراقبت سالمندان، نگهداری از معلولان و تربیت کودک و نوجوان در مقطع کاردانی و کارشناسی در حال تحصیل هستند.

نگین اظهارداشت: از امسال نیز با توجه به اینکه کل حوزه رفاه اجتماعی به این موسسه اضافه شده رشته های حقوق تامین اجتماعی، مطب داری، دارویاری نیز به این رشته ها در مقطع کاردانی اضافه می شود.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده یادآور شد: رشته ها دراین مراکز هر ترم تصویب شده و به تناسب اولویت های هر استان رشته های مورد نظر تعریف می شود.

نگین خاطرنشان کرد: طی این سال ها تعداد 21 هزار نفر از این مراکز فارغ التحصیل شده اند که تلاش داریم با ایجاد تعاونی ها این افراد را به سمت اشتغال هدایت کنیم.IMG13553497

وی با اشاره به وجود 5 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این مراکز، این رشته ها شامل بحران اجتماعی، پیشگیری از مواد مخدر، سلامت جنسی کودک و نوجوان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

نگین خاطرنشان کرد: رشته های ارشد بنا به درخواست استان ها که مسئله کلان در حوزه رفاه اجتماعی و بهزیستی داشته و آن را به عنوان پروژه کلان معرفی کردند، راه اندازی می شود.

وی متذکر شد: هم اکنون برخی استان ها درخواست رشته های ارشد را دارند که این درخواست به وزارت علوم ارسال شده و در انتظار نتیجه آن هستیم.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده، هدف از فعالیت دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی را مدرک گرایی ندانست و گفت: ما به دنبال تربیت نیروی کاردان و کارشناس هستیم.

وی در پایان تعداد دانشجویان مراکز علمی کاربردی در خراسان شمالی را 970 دانشجو برشمرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۲ دیدگاه مطلب براي " تحصیل بیش از ۲۴ هزار دانشجو در مراکز علمی و کاربردی " ارسال شده است.

 1. ......... :

  خب که چی مثلا

  مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده، هدف از فعالیت دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی را مدرک گرایی ندانست و گفت: ما به دنبال تربیت نیروی کاردان و کارشناس هستیم

  واقعا ؟؟؟؟

  من باور کردم

 2. ناشناس :

  آینده ای بسیار بد در انتظار ماست. شک نکنید.

ارسال نظر


آخرین موضوعات