کد خبر: 1150 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰:۲۱ - سه شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

راه‌اندازی واحدهای مددکاری در بیمارستان‌های فارس

مدیرعامل موسسه مهر حضرت فاطمه زهرا (س) (حمایت از بیماران نیازمند دانشگاه علوم پزشکی فارس) از راه‌اندازی واحدهای مددکاری در بیمارستان‌های این استان خبر داد.

محمدحسین صداقت کشفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: با تشکیل  واحد مددکاری دانشگاه علوم پزشکی فارس و تلفیق آن در موسسه مهر حضرت فاطمه زهرا (س) گامی مهم در حمایت از بیماران نیازمند در سراسر استان فارس برداشته شد.
صداقت کشفی ادامه داد: پس از آغاز به کار موسسه  مهر حضرت زهرا (س) در سال 86 که در زمینه حمایت از بیماران نیازمند فعالیت می‌کند، اقدامات موثری با کمک نیک‌اندیشان عرصه سلامت در راستای مساعدت به دردمندان و نیازمندان برداشته شد.
وی تصریح کرد: امسال با تصویب هیئت رئیسه دانشگاه و  توجه ویژه محمدهادی ایمانیه رئیس دانشگاه، تاسیس واحد مددکاری دانشگاه و تلفیق آن در موسسه مهر به تصویب رسیده و برای  اجرا ابلاغ شد.
مدیرعامل موسسه مهر حضرت فاطمه زهرا (س) (حمایت از بیماران نیازمند دانشگاه علوم پزشکی فارس) ابراز داشت: در این طرح شبکه مددکاران ایجاد و امور اجرایی علمی و صنفی به صورت واحد رسیدگی شده و با توجه به ضرورت رسیدگی متحدالشکل و شبکه‌ای، این مهم شکل گرفت.
کشفی در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه واحدهای مددکاری در بیمارستان‌های استان فارس اشاره و از مهم‌ترین آن را تبدیل واحدهای مددکاری بیمارستان‌ها به واحدهای پویا، توانمند و به طور کامل اجرایی بر اساس اصول علمی، نهادینه شدن تخفیف‌های بیمارستانی و مددکاری و مساعدت‌های خیران با استفاده از اصول و ابزارهای علمی مددکاری، ارتباط کامل با تمام موسسه‌های خیریه استان و استفاده از ابزارها و پتانسیل‌های موسسه‌ها و ارتباط با تمام اداره‌ها و مسئولان استانی برای مساعدت بیشتر به بیماران و ارائه خدمات متقابل عنوان کرد.
وی همچنین کوتاه کردن فرایند و روند مساعدت به بیماران نیازمند و پایان بخشیدن به سردرگمی همراهان بیماران نیازمند در واحدهای درمانی و موسسه‌های خدمت‌رسان به آن‌ها از طریق راهنمایی‌ها و مشارکت مددکاران اجتماعی مستقر در مراکز درمانی را از دیگر مزایای واحدهای مددکاری در بیمارستان‌ها بیان کرد.

خبرگزاری فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات