کد خبر: 11509 | تاریخ انتشار: ۵:۰۷:۱۴ - چهارشنبه ۱۶ ارد ۱۳۹۴ | ۱ نظر | |

همایش “مددکاری اجتماعی، مسئولیت اجتماعی” در شیراز برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، امروز همایش ” مددکاری اجتماعی، مسئولیت اجتماعی” با حضور استاندار فارس، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و جمعی از مددکاران اجتماعی استان فارس تشکیل شد.

سید مرتضی موسوی، مدیرکل بهزیستی استان فارس، در این همایش اظهار داشت: از زمانی که انسان اجتماعی شدن را یاد گرفت مددکاری و توجه به همنوع وجود داشت و مددکاری سنتی در جوامع از مراکز دینی مانند کلیسا و مسجد شروع شد.

وی گفت: مددکاری اجتماعی به شیوه فعلی پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفت چراکه مصائب و مشکلات پس از جنگ به گونه‌ای بود که همه جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده بود و در ایران نیز از 1337 مددکاری اجتماعی شکل گرفت.madadkari

موسوی با بیان اینکه مددکاری یک دید جامع‌نگر و سلامت‌محور دارد، افزود: در مددکاری اجتماعی محور اصلی سلامت روحی، روانی و اجتماعی افراد است و در این دوران مبحث مددکاری اجتماعی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

مدیرکل بهزیستی استان فارس با اشاره به عقب‌ماندگی قبل از انقلاب خاطرنشان کرد: عقب ماندگی قبل از انقلاب و رشد سریع علم و تکنولوژی جامعه ایران را به شدت در برابر مشکلات اجتماعی آسیب‌زا کرده است به همین دلیل امروزه نقش مددکاری اجتماعی اهمیت بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی با دیدگاه علمی و تخصصی مسائل اجتماعی را رصد می‌کند و با ارائه خدمات مددکاری اجتماعی به دنبال رفع مشکلات اجتماعی است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " همایش “مددکاری اجتماعی، مسئولیت اجتماعی” در شیراز برگزار شد " ارسال شده است.

  1. کامبیز عوض زاده :

    واقعا در استان فارس بهزیستی خدماتی را ارائه میدهد که کل استانها باید بیایند الگو برداری کنند،با این متخصصینی که در سازمان بهزیستی استان فارس است در اینده ای نچندان دور شاهد ریشه کنی تمامی اسیبهای اجتماعی در استان خواهیم بود، بنده از متخصصین سایر استانها مخواهم حتما به استان فارس سر بزنید ،مخصوصا در ارتباط با معلولیتهای اجتماعی ما حرف اول را در کشور میزنیم،اعتیاد که کلا ریشه کن شده فقط عدادی اندک معتاد وجود داردو غیره، طلاق در استان فارس اصلا معنای ندارد چرا که ازدواجی صورت نمی گیرد…..

ارسال نظر


آخرین موضوعات