کد خبر: 11517 | تاریخ انتشار: ۲۳:۳۴:۲۲ - جمعه ۱۸ ارد ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

نیاز به حضور مددکار در مدارس یک «ضرورت» است

یک استاد مددکاری با اشاره به این موضوع که بهترین زمان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دوران کودکی و نوجوانی افراد است، گفت: نیاز به حضور مددکار در مدارس به شدت احساس می شود.

انور صمدی راد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص لزوم گسترش حوزه مددکاری در کشور، اظهار داشت: یکی از دستگاه هایی که خلأ حضور مددکاران در آن احساس می شود آموزش و پرورش و مدارس است چراکه اگر به دنبال پیگیری از آسیب های اجتماعی هستیم باید آموزش ها را از دوران کودکی و نوجوانی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در سال های اخیر این موضوع را مکرراً گوشزد کردیم اما آموزش و پرورش ردیف استخدامی برای مددکار در مدارس قائل نشد. باید توجه کنیم کودک یا نوجوانی که دچار مشکلات خانوادگی است در صورت حل نشدن مشکل با مسائل جدیدی در آینده روبرو می شود که در نبود مددکار مشاور این مشکلات به قوت خود باقی می ماند.index

این استاد مددکاری همچنین گفت: اگر کتب مددکاری مربوط به سال های دور را مطالعه کنید در آنها حرفی از آسیب هایی مانند اعتیاد، سالمندی، آلزایمر، دختران فراری و…زده نشده است اما امروزه با این آسیب ها روبرو هستیم و این نشان می دهد مددکاری باید جلوتر از زمان خود حرکت کند و به اقتضای جامعه ای که در آن فعالیت می کند آسیب های آینده را بشناسد و برای پیشگیری از آن برنامه ریزی کند.

صمدی راد خاطرنشان کرد: مددکاری با حضور در بطن جامعه و در میان مردم مشکلات را شناسایی می کند و برای حل آنها به سراغ مردم می رود نه اینکه منتظر باشد مردم به سراغ او بروند. انتهای پیام/

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات