کد خبر: 11541 | تاریخ انتشار: ۱۸:۵۵:۵۲ - دوشنبه ۲۱ ارد ۱۳۹۴ | ۲ نظر | |

10 هزار مددکار در بدنه خدمات اجتماعی کشور فعالیت دارند

دکتر حسن موسوی چلک روز دوشنبه در همایش مددکاری اجتماعی و مسوولیت اجتماعی در اراک افزود: انجمن مددکاری اجتماعی ایران در 27 استان کشور شعبه فعال دارد و که آموزش و ارتقای بهره وری اجتماعی مددکاران در این انجمن ها به عنوان موضوع اولویت دار در دستور کار است.

وی ادامه داد: بهبود شاخص های سلامت اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش امید به زندگی از اهداف مددکاری اجتماعی دانست .

موسوی بیان کرد: راهبری صحیح مدیریت اجتماعی با تقویت و آموزش سرمایه های اجتماعی جامعه میسر می شود.

رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران اظهار کرد: گسترش فعالیت های اجتماع محور در فضای مجازی و لزوم آگاهی بخشی در شبکه های اجتماعی از دیگر برنامه های این انجمن است.Rouhollah Vahdati-8-117

موسوی چیلک ادامه داد: امنیت اجتماعی در جامعه با معرفی بازخوردهای مسوولیت پذیری شهروندان تثبیت می شود و مددکاران اجتماعی به عنوان پیشتازان این عرصه مسوولیتی سنگین دارند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی نیز گفت: وظیفه هر مددکار در وهله اول حفظ کرامت انسانی مددجویان است.

شکرالله حسن بیگی بیان کرد: مددجویان و نیازمندان به خدمات اجتماعی با اعتماد و اتکا بر فعالیت های خیرخواهانه انتظار یاری و کمک بدون ترحم دارند.

وی ادامه داد: استان مرکزی آمادگی دارد تا طرح مددکاری اجتماعی و مسوولیت اجتماعی را با تعامل و مشارکت دستگاه های اجرایی در این استان اجرا کند.

حسن بیگی افزود: دین مبین اسلام و آموزه های معنوی و اخلاقی تاکید ویژه ای بر حمایت از اقشار آسیب پذیر دارد که مددکاران در این خصوص وظیفه ای سنگین بر عهده دارند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود: مقوله آموزش و پژوهش در عرصه مدیریت ناهنجاری های اجتماعی جامعه نقشی حیاتی دارند.

بهروز رفیعی بیان کرد: مددکاران اجتماعی با تجهیز به سلاح علم و دانش و اتکا بر قدرت لایزالی خداوند در جهت بهبود اجتماع گام برمی دارند.

وی افزود: مددکاران اجتماعی با پیگیری عوامل بروز ناهنجاری ها و کمک به بهبود آسیب دیدگان در واقع مرهمی بر زخم های جامعه هستند.

رفیعی اضافه کرد: تصمیم سازان و فعالان حوزه اجتماعی با مشارکت دیگر منابع حمایتی در سازمان ها، نهاد ها و به ویژه بخش خصوصی باید زمینه خدمت رسانی به مددجویان را تسهیل کنند.

سازمان بهزیستی استان مرکزی حدود 65 هزار توانجو را در بخش های مختلف از جمله حوزه اجتماعی تحت پوشش خدمات حمایتی خود دارد.ک/2

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " 10 هزار مددکار در بدنه خدمات اجتماعی کشور فعالیت دارند " ارسال شده است.

  1. مددکار :

    سلام خدمت آقای موسوس چک
    کمیته امداد در نظر دارد پستهای مددکاری رادرشهرستانها تخصصی کند به منظور بکار گیری مددکاران حرفه ای رایزنی فرمائید.

  2. ... :

    در مورد سختی کار مددکارها هم کاری کنید فرسودگی در این شغل بسیار زیاد است اگر مددکاران از نظر مالی در مضیقه باشند نتیجه کا رخیلی خوب وکارا نخواهد بود مددکاران در برخی مواقع با تحدید وپرخاشگری وازار روحی وجسمی قرار دارند .

ارسال نظر


آخرین موضوعات