کد خبر: 11551 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۰۶ - چهارشنبه ۲۳ ارد ۱۳۹۴ | ۱ نظر | |

عوامل اصلی طلاق در البرز : درآمد ناکافی، خیانت و عدم روابط جنسی

خانواده یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی است که اساس و پایه حیات اجتماعی محسوب می شود. خانواده تاثیر بسزایی در تعادل روانی، عاطفی اجتماع یا فرد داشته و به عنوان کوچکترین کانون اجتماعی شدن ضامن پذیرش نقش های اجتماعی می باشد.

مهدی لاهوتی خبرگزاری خبرآنلاین – البرز :طلاق در زمره غم انگیزترین پدیده های اجتماعی است و در فرهنگ اسلامی یکی از مغبوض ترین حلال محسوب می شود که عواقب بسیار ناگواری را برای افراد خانواده و جامعه به دنبال داشته و می تواند موجب بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی شود.

در این راستا سازمان بهزیستی استان البرز اقدام به راه اندازی مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق نموده است که این مرکز امروز با حضور محمدجواد کولیوند نماینده مجلس شورای اسلامی استان البرز، حبیب اله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی ، دکتر افروز بهرامی مدیر کل بهزیستی استان البرز و همچنین دیگر مسئولان استانی افتتاح و شروع به کار کرد.

بهرامی در این مراسم با اشاره به اینکه راه اندازی مرکز مداخله در خانواده تاثیر بسزایی در کاهش طلاق و آسیب های ناشی ازآن دارد گفت: خوشبختانه با اقدامات لازم و مستقرشدن در دادگاه های خانواده، آمار سازش پرونده های طلاق از 25 درصد به 51 درصد افزایش یافته است.2015_5_11_18_24_51.png

بهرامی افزود: در واقع از چندین سال پیش فعالیت های بهزیستی البرز در زمینه کاهش طلاق و اثرات نامطلوب این پدیده اجتماعی انجام شده است.به عنوان نمونه واحدهای مددکاری را در دادگاه خانواده ایجاد کرده و خواستار این شدیم که دادگاه قبل از صدور حکم قضایی ،پرونده را به مددکاران و مشاوران ما ارجاع دهد تا اقدامات مداخله ای را در این زمینه انجام دهیم.

وی ادامه داد: تشخیص دادیم بهتر است فعالیت مان را از محیط پرتلاطم و پرتنش دادگاه ها خارج کرده و یک مرکز تخصصی در این زمینه دایر کرده ، فعالیت های خود را در این زمینه گسترش داده، خدمات تخصصی خود را قبل، حین و بعد از طلاق ارائه دهیم. همچنین فعالیتهایی در زمینه ای شناسایی و کمک به حل مسائل ومشکلات خانواده های آشفته و متقاضی طلاق و انتخاب طلاق به عنوان آخرین راه حل و کمک به قضات دادگاههای خانواده جهت اتخاذ تصمیم مناسب و صدور حکم لازم و همچنین کمک به زوجین برای آگاهی از حقوق خود و بررسی صلاحیت والدین برای سرپرستی فرزندان انجام شده است.

وی گفت: ویژگی مهم این مرکز انجام کارهای پژوهشی می باشد که در این راستا پدیده طلاق را آسیب شناسی کرده و نتایج آمار و تحقیقات خود را به مسئولین ذیربط ارائه خواهیم داد.

کارهای پژوهشی در این زمینه نیز از طریق مصاحبه و پرسش نامه های مختلف و کارهای آماری انجام می شود که به عنوان نمونه در اولین محصول پژوهشی ، که نتیجه بررسی 12628 پرونده از سال 90 تا93 می باشد ، مهمترین علل طلاق در سال 91 اعتیاد، در سال 92 خیانت و در سال 93 درآمد ناکافی سرپرست خانوار تشخیص داده شده است.

بهرامی در پایان افزود: امیدواریم با اجرای این طرح سهم بسزایی در کاهش بحران طلاق داشته و از فروپاشی خانواده و برهم زدن تعادل روانی، عاطفی افراد خانواده و بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند فحش، انحرافات جنسی، خودکشی، فرار از منزل، سرقت ، اعتیاد، تکدی گری و… جلوگیری شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱ دیدگاه مطلب براي " عوامل اصلی طلاق در البرز : درآمد ناکافی، خیانت و عدم روابط جنسی " ارسال شده است.

  1. ... :

    خوب علت را فهمیدید مسول محترم برنامه شما برای افزایش درامد وشغل چیست راهکار بدهید علت خیانت است راهکار شما چیه ؟ لابد ان به من مربوط نیست بودجه نداریم واشتغال ربطی به ما ندارد شما وابسته به وزارت خانه ای هستید که مسول اشتغال و بیکاری وافزایش درامد خانواده هاست اگر برنامه ندارید لطفا صادقانه خودتان کنار بروید ومسولی که برنامه دارد بیاید در انصورت شجاعت وسرمایه اجتماعی شما بسیار زیاد منظور شما ما و همه هست .

ارسال نظر


آخرین موضوعات