کد خبر: 11591 | تاریخ انتشار: 12:19:57 - یکشنبه 17 مه 2015 | ۴ نظر | |

قوانین مبارزه با مواد مخدر باید تشدید شود تا به جامعه آسیب نرسد

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار علی مویدی در حاشیه مراسم گردهمایی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران درباره مبارزه با بلعیدن مواد مخدر به عنوان یکی از روشهای ورود مواد به کشور و زندان‌ها، گفت: آدم‌های متخلف منتظر فرصت هستند، یکی از شیوه‌های ورود مواد نیز بلیعدن آن برای قاچاق است. خوشبختانه در خیلی از ورودی‌های مرزی امکان استفاده از دستگاه‌های کنترل‌کننده وجود دارد.

وی گفت: درباره ورود موادمخدر از طریق بلعیدن آن به زندان‌ها، مسئولین سازمان زندان‌ها باید پاسخگو باشند، اما در حوزه پلیس دستگاه‌هایی برای تشخیص این موضوع وجود دارد. البته به لحاظ بحث تحریم‌ها  آن طور که باید در این باره تجهیز نشده‌ایم و نیازمند تامین اعتبار در این باره  هستیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره افزایش کنترل مرز‌ها برای مقابله با ورود مواد مخدر ضمن اشاره به کنترل خوبی که بر روی قاچاق اسلحه صورت گرفته است، گفت: مواد مخدر قطعا به صورت علنی وارد کشور نمی‌شود، البته انسداد مرز‌ها تاثیر زیادی در ورود مواد به کشور داشته است. اما مواد مخدر به لحاظ تقاضایی که در دنیا برای آن وجود دارد، قاچاقچیان را وادار به استفاده از روش‌های متفاوتی برای ترانزیت آن می‌کند. به طور مثال در یکی از روش‌ها، قاچاقچیان به گوسفند‌ها مواد خورانده بودند و با‌‌ رها کردن آن‌ها در مرز درصدد ورود مواد به کشور بودند که پلیس مبارزه با مواد مخدر متوجه این شیوه شد.

وی افزود: ما به عنوان پلیس روزانه این شیوه‌ها را رصد می‌کنیم و در حال مطالعه درباره آن‌ها هستیم. نشست امروز نیز در راستای بهبود روش‌های مقابله با ترانزیت و ورود مواد مخدر به کشور است.

مویدی با اشاره به اینکه اگر مرز‌ها مسدود شود، باز هم آسیب‌پذیری ما در بحث مواد به قوت خود باقی است، افزود: اما تلاش می‌کنیم این آسیب‌پذیری را به حداقل برسانیم. باید با ناامن کردن مرز‌ها برای قاچاقچیان از ورود مواد جلوگیری کنیم.

وی در  پاسخ به سوالی درباره تشدید مجازات برای مقابله با ورود، خرید و فروش مواد مخدر، گفت: یکی از خواسته‌های پلیس تشدید مجازات در این باره است، اما متاسفانه در آینده شاهد کاهش برخورد با متخلفان در این زمینه خواهیم بود.

مویدی تاکید کرد: اگر این مساله قطعی شود، امنیت شهروندان به خطر می‌افتد. از این رو از مسئولان مربوطه به خصوص قوه مقننه درخواست می‌کنیم که مباحث امنیتی را در تصویب قانون جدید مبارزه با مواد مخدر لحاظ کنند.

وی افزود: بی‌توجهی به این موضوع سبب می‌شود، در آینده تاوان و هزینه گرانی بابت آن پرداخت کنیم. اگر قوانین تشدید نشود، شرایط مقابله با مواد مخدر در کشور نامطلوب می‌شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , , ,


۴ ديدگاه مطلب براي " قوانین مبارزه با مواد مخدر باید تشدید شود تا به جامعه آسیب نرسد " ارسال شده است.

 1. مددکار گفت:

  با سلام خدمت دوستان و مددکاران ارجمند

 2. مددکار گفت:

  با سلام خدمت دوستان و مددکاران ارجمند
  امروز با شخصی ملاقات داشتم که مدتی بود در اثر یک سری مشکلات و سو برداشت ها و سوتفاهمات نظرات و دیدگاه های نامناسب و اشتباهی در موردشون بیان می نمودم.
  در مدت این یک هفته بسیار با خودم به فکر نشستم و دلیل این کارمو از خودم سوال می کردم
  متاسفانه به علت فشارهای روحی و روانی که به اینجانب وارد شده بود در مواقعی کنترل کارهای خود را از دست می دادم و تهمت ها و حرف هایی رو به شخصی نسبت می دادم که هم اکنون از صمیم قلب پشیمان می باشم.
  امروز با آقای جبارزاده ملاقات کردم و در مورد اتفاقات و صحت های این مدت باهاشون حرف زدم. آقای جبارزاده امروز نمونه کامل یک مددکار اجتماعی رو به من نشان دادند و باعث شرمندگی بنده شدند. آقای جبارزاده چیزی رو به من یاد دادند که در مدت قریب به ده سال تحصیل و کار در رشته مددکاری اجتماعی نتونسته بودم از هیچ کتاب و استادی به طور کامل یاد بگیرم. آقای جبارزاده امروز مفهوم کامل گذشت و بخشش رو به من آموخت. اینکه چطور در شرایطی که توانایی انجام هرکاری داریم و از موضع قدرت برخورداریم باز هم میتونیم اشتباهات و خطاهای دیگران رو بخشید. من امروز به عنوان یک مراجع نزد آقای جبارزاده آموختم که می شود فردیت قایل شد. می شود گذشت و می شود به دیگران فرصت جبران اشتباهات رو داد بدون اینکه فرد رو سرزنش کرد. امروز فهمیدم که هنوز زاه زیادی برای تبدیل شدن به یک مددکار اجتماعی واقعی رو باید طی کنم و بتونم مثل آقای جبارزاده در این چنین شرایط از حق خود برای تغییر و جبران اشتباهات انسان ها بگذرم. من امروز نمونه کامل و واقعی یک انسان شریف و نمود عینی مددکار اجتماعی رو دیدم و از این بابت از آقای جبارزاده بخاطر فرصتی که به من دادند سپاسگذارم.
  در این مدت حرف هایی در مورد آقای جبارزاده زدم که هیچ سند و مدرکی نداشت و نوعی واکنش احساسی به مشکلات درونی خودم بود و آقای جبارزاده با بزرگواری خودشون منو بخشیدند و باعث تغییر نگرش اینجانب به افراد و رویدادهای اطرافم گردید.
  در اینجا برخودم لازم می دانم دوباره از آقای جبارزاده معذرت خواهی نمایم و از اینکه به من فرصت جبران اشتباهات دادند سپاسگذار ایشان باشم.
  باتشکر
  یک مددکار

 3. یک مددکار اجتماعی گفت:

  با سلام.
  آفرین به مرام و معرفت و شعور جناب آقای جبارزاده (غیر از این هم انتظار نداشتیم) و هزار آفرین بر شما که با این همه شجاعت و جرأت مندی این تحول عظیم خودآگاهی و درک مددکاران اجتماعی را به معرض نمایش گذاشتید.

 4. دکتر محامد گفت:

  بنده در نهایت متوجه نشدم علت سخنان مددکار سوء تفاهم بوده یا فشارهای روحی. با بررسی دقیق تر سخنان ایشان شائبه قربانی بودن اشان به ذهن متبادر می شود. نکند ایشان با عجله و بدون انبساط خاطر اظهارپشیمانی کرده اند که نشانه عدم صداقت در گفتار است…

ارسال نظر


آخرین موضوعات