کد خبر: 11614 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۲۰ - شنبه ۲ خرد ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

مددکاران، پیش‌قراولان حوزه سلامت اجتماعی

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان از مددکاران به مثابه پیش‌قراولان حوزه سلامت اجتماعی یاد کرد و گفت: هدف مددکاران اجتماعی تحکیم بنیان خانواده و مقابله با فروپاشی آن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سمنان، سرهنگ حسین پیوندی، تحکیم بنیان خانواده و مقابله با فروپاشی آن را هدف بزرگ و البته سخت مددکاران اجتماعی دانست و تصریح‌کرد: خانواده در دنیای امروز به‌ویژه در کشور ما با چالش‌های فراوانی روبرو است و از جهات مختلف مورد هجوم قرار گرفته است.

وی مددکاران را پیش‌قراولان حوزه سلامت اجتماعی نامید و تأکید کرد: مددکاری اجتماعی رشته‌ای است پیچیده که تخصص‌های گوناگونی را در برگرفته و بر تعهدات اخلاقی و انسانی استوار است.Multimedia_pics_1386_3_Photo_1256

پیوندی یک کانون منسجم و سالم خانوادگی را تضمینی برای تربیت صحیح نسل آینده و نهاد خانواده دانست و افزود: پایه‌های این نهاد مهم و حیاتی با ترویج تجردگرایی، بی‌بندوباری، آیین طلاق و جشن‌های آن از سوی دشمنان تهدید می‌شود.

وی مأموریت اساسی مددکاران اجتماعی و مشاوران خانواده را دفاع از حریم خانواده و آموزش مدیریت بحران به اعضای این نهاد مهم اجتماعی دانست و تصریح‌کرد: در همین راستا مرکز مشاوره آرامش نیروی انتظامی با استفاده از سرمایه‌های اجتماعی پلیس و حضور در لایه‌های اجتماعی، برخورد صحیح و مقابله با آسیب‌های اجتماعی را به اقشار مختلف آموزش می‌دهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اظهارداشت: با تلاش کارشناسان مشاوره و مددکاران اجتماعی مرکز مشاوره آرامش استان سمنان در سال 93 تعداد 2 هزار و 973 نفر از خدمات رایگان این مرکز و دوایر مددکاری اجتماعی کلانتری‌های استان بهره‌مند شده و سه هزار و 720 نفر در قالب طرح مشاوره فعال در سطح جامعه مورد آموزش چهره به چهره قرارگرفته‌اند.

پیوندی از ارجاع یک هزار و 159 فقره پرونده از مراجع قضائی به دوایر مددکاری اجتماعی‌های استان خبر داد و گفت: تعداد 719 مورد آن با اقدامات تخصصی مددکاران اجتماعی پلیس به صلح و سازش منتهی و از چرخه رسیدگی خارج‌ شده است.

وی افزود: مددکاری اجتماعی با تأکید بر توجه و رعایت منزلت انسان و با هدف کنترل مسائل و آسیب‌های اجتماعی بنا شده تا ضمن کمک به افراد گرفتار با توانمند ساختن آنان آسیب‌های اجتماعی را کاهش و زمینه‌های جذب و همنوایی آنان با افراد و گروه‌های اجتماعی را فراهم کند.

این مسئول انتظامی تأکید کرد: مددکاران اجتماعی خود را وقف رفاه و خود شکوفایی انسان‌ها کرده و تلاش می‌کنند تا گامی برای حق حقوق شهروندی و عدالت اجتماعی بردارند.

وی اظهار امیدواری کرد: تلاش مددکاران و مشاوران اجتماعی در معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان بتواند مانعی هر چند کوچک از مسیر حرکت خانواده‌های ایرانی به‌سوی خوشبختی بردارد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات