کد خبر: 11698 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۵۴ - دوشنبه ۱۱ خرد ۱۳۹۴ | ۱ نظر | |

پیشنهاد فروش ساختمان کمیته امداد توسط رئیس جدید

حسین انواری سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) و عضو فعلی هئیت امناء کمیته امداد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا فروش ساختمان مرکزی کمیته امداد در سوهانک در دستور کار مسئولان امداد قرار گرفته است، یا خیر، اظهار داشت:آقای فتاح ریاست محترم کمیته امداد موضوع فروش ساختمان سوهانک را در هیأت امناء مطرح نمود که مقرر شد ایشان موضوع را جامع الاطراف بررسی و مطالعه و نتیجه را به هیأت امناء منعکس نماید.
وی در خصوص علت طرح موضوع و فروش ساختمان سوهانک توسط فتاح در هیأت امناء ، نامناسب بودن مکان برای امداد دانست.
انواری بیان داشت: ساختمان سوهانک جدید الاحداث نیست و بیش از 15 سال قدمت دارد، بنده زمانی که مسئولیت سرپرستی را عهده دار شدم خدمت عزیزان در دفتر مقام معظم رهبری رسیدم و درخواست اذن شرعی داشتم که آیا مقام معظم رهبری امر می‌فرمایند که دفتر مرکزی امداد به مکان دیگری منتقل گردد یا در همین مکان باقی بماند ، که اجازه داده شده در همین مکان سوهانک دفتر مرکزی امداد باقی بماند و توسعه عمرانی ندهد.13940305000639_PhotoA

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد:ضمناً مقام معظم رهبری دستور دادند یک مسجد مناسب در کنار ساختمان سوهانک جهت استفاده اهالی منطقه ساخته شود که انشاء ا… به زودی بهره برداری خواهد شد.

عضو هئیت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به تاریخچه احداث ساختمان سوهانک گفت:علت ایجاد ساختمان بر می‌گردد به ابلاغ سیاست‌های دولت وقت و شورای عالی اداری مبنی بر خروج ادارات حتی الامکان به خارج از محدوده ترافیک.
وی ادامه داد:دفتر مرکزی کمیته امداد قبل از استقرار ساختمان سوهانک در 14 ساختمان پراکنده و عمدتاً فرسوده در محدوده طرح ترافیک با فاصله نسبتاً زیاد از یکدیگر قرار داشت.
انواری تصریح کرد:محدودیت فضای مورد نیاز ، مناسب نبودن فضای ادارای بعلت فرسودگی بیش از حد ساختمانها ، ضرورت تأمین نیازهای جدید و همچنین ترددهای زائد بین واحدها ، مراجعات و ارتباطات زمان بر ، مکاتبات غیر ضروری ، هزینه بالای نگهداری ساختمانهای مذکور ، سیستم حفاظت از آنها ، هزینه بالای ترابری درون شهری کارکنان به این ساختمانها موجب گردید گه شورای مرکزی وقت امداد پس از مطالعات انجام شده تصمیم گرفتند زمین بلااستفاده و ناهموار مصادره شده در سوهانک تبدیل به دفتر مرکزی امداد شود.که با فروش ساختمانهای 14 گانه هزینه ساخت سوهانک با صرفه جویی 40% کاهش هزینه ساخت نسبت به ارزش ساختمانها صورت گیرد و مازاد درآمد حاصله صرف مددجویان شود.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد: یک نکته قابل دقت آنکه زمین سوهانک قرار بود به پارکینگ اتوبوسرانی شرکت واحد شود که معضلاتی را برای منطقه بهمراه داشت.

عضو هئیت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: بهر صورت ساختمان سوهانک با هدف صرفه جویی در بیت المال ، کاهش هزینه های نگهداری ، دسترسی آسان از طریق اتوبانهای هم جوار ، کاهش تردد در محدوده ترافیک و تأمین فضاهای ضروری و موردنیاز ایجاد شده است.

انواری گفت: مجموعه ارتباطات الکترونیکی مرکزیت امداد با کل واحدهای امداد کشور از طریق ایجاد «مرکز داده های الکترونیکی» مجهز که در سوهانک مستقر است صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره دیگر محاسن ساختمان سوهانک بیان داشت: در طراحی فضای آموزشی در سوهانک ، فضای آموزشی برای تیزهوشان و استعدادهای درخشان تحت پوشش ، خوابگاه دانش آموزی و دانشجویی ، و فضای عرضه کالاهای تولیدی مددجویان پیش بینی و اجرا شده است.

انواری افزود:نکته قابل توجه آنکه مراجعات مددجویی امداد در تهران و استانها و شهرستانها از طریق دفاتر مربوطه انجام می‌شود و مرکز خدمات مددکاری امداد در مرکز شهر تهران بصورت شبانه روزی پاسخگوی مراجعات مددجویی است و دفتر مرکزی امداد در سوهانک صرفاً جهت امر برنامه ریزی ، هدایت و نظارت ، آموزش کادر سراسر کشور اختصاص دارد و پذیرش مددجو در دفتر مرکزی صورت نمی گیرد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱ دیدگاه مطلب براي " پیشنهاد فروش ساختمان کمیته امداد توسط رئیس جدید " ارسال شده است.

  1. کامبیز عوض زاده :

    با سلام شما حتی میتوانید سرقلفی صندوق های کمیته امداد در خیابانها را به اشخاص واگذار کنید، جهت کوچک سازی

ارسال نظر


آخرین موضوعات