کد خبر: 1182 | تاریخ انتشار: ۲۱:۴۲:۴۹ - یکشنبه ۲ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

مددکاران در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثرند

خبرگزاری فارس: مدیرکل زندان‌های آذربایجان غربی گفت: مددکاران به عنوان رابطان حرفه‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثرند.

خبرگزاری فارس: مددکاران در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثرند

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، جبار باقری شامگاه امروز در جمع مددکاران اجتماعی زندان‌های استان اظهار داشت: مددکاران رابطان حرفه‌ای موفق بین زندانی، خانواده وی و مراجع قضایی هستند و در این راستا در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر سازنده‌ای دارند.
وی با تاکید بر حفظ اسرار مددجویان توسط مددکاران افزود: اگر مددکاران با دقت و بصیرت در راستای رفع مشکلات و حفظ اسرار مددجویان وارد شوند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که ممکن است در زندان برای مددجویان پیش بیاید حل می‌شود.
باقری مددکاری را یکی از حرفه‌های مهم و کلیدی در جامعه خواند و گفت: مددکاران اجتماعی  با مسائل و مشکلات سروکار دارند از این رو باید از دانش وعلم لازم در این زمینه برخوردار باشند.
جباری با بیان اینکه مددکاران از اجر بالایی در نزد خداوند برخوردار هستند اضافه کرد: انسان‌ها به طور فطری نیازمند محبت و توجه هستند و این قداست حرفه مددکاری را در زندان‌ها دوچندان کرده است از این رو نمی‌توان زمان مشخصی برای کار مددکاری تعریف کرد و این نشان از حساس بودن شغل مددکاری دارد.
وی در ادامه به کمبود مددکار در زندان‌های استان اشاره و بیان کرد: در استانداردهای تعریف شده برای هر 100 زندانی باید یک مددکار وجود داشته باشد که در زمان حاضر ما برای هر 400 نفر یک مددکار داریم.
جباری زندانیان را نیازمندان اجتماعی خواند و تصریح کرد: مددکار اجتماعی در زندان با برقراری ارتباط بین زندانی و خانواده وی فضای نظم و آرامش در درون زندان و زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان را به بستر اجتماع فراهم می‌کند.
مدیرکل زندان‌های آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: افرادی وجود دارند که به خاطر مشکلات جزیی از قبیل نبود وثیقه زندانی شده‌اند که اگر مددکاران در بندهای پذیرش این افراد را شناسایی کنند، این افراد از آثار منفی حضور در زندان‌ها در امان می‌مانند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات