کد خبر: 11820 | تاریخ انتشار: 12:21:17 - یکشنبه 21 ژوئن 2015 | بدون نظر | |

معاون معاون رئیس جمهور : زنان نباید سر بار جامعه باشد

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: زنان نباید سر بار جامعه باشد بلکه باید همراه نیروی انسانی جامعه و بهره بردارباشند.
زنان خراسان جنوبی از نظر اقتصادی رتبه یک ایران را دارند/ زنان نباید سربار جامعه باشند

به گزارش زن امروز،  اطهره نژادی، معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دیدار با استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: پایش برنامه ها تفاوت دولت تدبیر و امید با سایر دولت ها است و این دولت سعی کرده است در حوزه زنان برنامه هایی را برنامه ریزی و بررسی کند.

وی با بیان اینکه نگاه جامع و دقیق استاندار خراسان جنوبی را به حوزه زنان خیلی خاص دیدم، گفت: امیدوارم این نگاه سرمایه ای، امیدی برای استان باشد.

 معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما باید با تحلیل وضعیت زنان در استان و کمک از مشاوران، استانداران و مسوولان بخواهیم مشکلات حوزه زنان را ریشه یابی و مورد بررسی قرار دهد.

نژادی اضافه کرد: دولت‌مردان دولت تدبیر و امید به حضور زنان در عرصه های مختلف اعتقاد دارد و زمانی که کاری با اعتقاد انجام شود بسیار متفاوت از کارهای تشریفاتی است که مثلا ما تنها زنان را برای پای صندوق های رای بخواهیم.

وی یادآورشد: همین زنانی که به پای صندوق های رای می آیند مطالبات خاص خود را دارند و همین زنان محورهای اصلی کانون های خانواده هستند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: اگر قرار باشد بین یک زن و مرد توان افزایی کنیم قطعا پیامدهای توان افزایی زنان خیلی مثبت تر در جامعه است.

زنان نباید سربار جامعه باشند

نژادی با تاکید بر اینکه اگر خانم ها نیمی از جامعه باشد این نیمی قرار نیست سر بار جامعه بوده و تنها بهره بردار باشند بلکه باید همراه و هم پوش نیروی انسانی جامعه باشند، تصریح کرد: الان در فضایی نیستیم که توان افزایی زنان در جامعه را در نظر نگیریم.

وی تصریح کرد: نگرانی جامعه ایرانی کمبود جمعیت است و این در آینده پتانسیل کاری را کم می کند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با تذکر به اینکه الان فضایی نیست که بگوییم آیا معتقدیم و آیا اجازه می دهیم زنان وارد جامعه شوند، گفت: بهترین فرصت است برای مدیران که هم از توان زنان و هم مردان استفاده کنند.

نژادی با تاکید براینکه توان زایی زنان و همراهی مردان را باید مد نظر قرار داد، متذکر شد:  نباید از حضور زنان در اجتماع نگران باشیم بلکه بخشی از نگرانی تان به این برگردد که اگر مردی مجبور است سه شیفت کار کند نه وظایف همسری، نه پدری و نه خانوادگی خود را انجام می دهد.

وی به هجمه رسانه ای اشاره کرد و گفت: بخشی از این هجمه رسانه ای ماهواره ها، تکنولوژی و گوشی هوشمند هستند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یادآورشد: اگر قرار باشد ما مسوولیت تحکیم بنیان خانواده را تنها برعهده زن ببینیم از آن طرف آسیبی می زنیم که پیامدش به شدت جامعه را درگیر می کند.

نژادی تاکیدکرد: در خصوص روند افزایش طلاق در جامعه خراسان جنوبی پیگیری شود چرا که طلاق اثر نیست بلکه پیامد است باید دنبال ریشه یابی باشیم و این ریشه یابی ما از مرکز نمی توانیم انجام دهیم چراکه هر استان شرایط فرهنگ و اجتماعی سیاسی خاص خود را دارد.

وی با بیان اینکه بالارفتن سن ازدواج دغدغه بسیار جدی است، ادامه داد: ما در برنامه دو سال آینده معاونت دو بخش جدی اشتغال زنان و سیاست های دوستدار خانواده را در دردستور کار داریم.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: ما هیچ اصراری نداریم خانم ها به بیرون بروند و خانواده ها را رها کنند بلکه اصرار داریم اگر زمینه برای بهره مندی از توان زنان فراهم می شود به گونه ای باشد که به خانواده آسیب نزند.

نژادی افزود: در مسائل خانواده و جامعه اگر میخواهیم مشکل ۳۰ تا ۴۰ ساله زنان مملکت را حل بکنیم باید مشکلات را در چند سال قبل جستجو بکنیم.

وی گفت: برخی فرهنگ ها را باید از مهدکودک ها به فرزندان آموزش دهیم و آموزش برای حقوقی که برای انسان ها قائل هستیم از مهدکودک، دبستان دبیرستان باید آغاز کنیم.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به طرح روانشاسی دختران دبیرستانی در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از استان‌های پایلوت این طرح خراسان جنوبی بوده است و طی این طرح ما می‌خواهیم اطلس وضعیت روانشناسی دختران جوان داشته باشیم و امیدورایم این کار برای جوانان پسر نیز انجام شود.

اگر از حضور زنان در ورزشگاه میترسید نگران عدم وجود امنیت باشید

نژادی با تاکید بر اینکه نگاهی که متاسفانه وجود دارد از جوان تنها پسر جوان دیده می شود، تصریح کرد: اگر از حضور زنان در ورزشگاه ها میترسید، نگرانی تان از جایی دیگری باشد که شما نتوانستید امنیت و فرهنگ را ایجاد کنید.

وی تاکید کرد: دختران را محدود کردن تا یک حدی جواب می دهد من نمیخواهم بگویم الان شرایط خوب است اما ورود زنان به ورزشگاه ها اولویت اصلی زنان ما نیست گرچه اگر خواسته یک نفر هم باشد برای ما مهم است.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: اگر همه بخش های نظام به هم کمک کنید و یک مسئله را با نگاه سیستمی به آن بپردازید قطعا نگران وجود دختران در ورزشگاه نخواهیم بود.

نژادی خاطرنشان کرد: واقعا دردآور است که در یک استان کشور به من اعلام می شود که ما پارک بانوان برای تفریح ایجاد کردیم اما مراسم مذهبی در آن برگزار می شود و گریه می کنند این مراسمات بد نیست ما هم استقبال می کنیم اما افسردگی یک جاهایی دارد بر زنان غلبه می کند.

وی افزود: در بحث اعتیاد ما مهارت آموزی زنان بهبود یافته را راه اندازی کرده ایم تا شرایط آنها بررسی شود و دوباره به عنوان آسیبی برای جامعه نباشند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یادآورشد: در بحث اشتغال یک جلسات را با معاون علمی فناوری و میراث فرهنگی داشتیم و در حوزه صنایع دستی باید زمینه هایی برای کارآفرینی ایجاد شود و در این زمینه با بانک های مختلف رایزنی کردیم تا در برخی استان ها با کارمزد دو درصد تسهیلات پرداخت شود.

نژادی گفت: یکی از نگرانی ها توانمندسازی خانواده زندانیان است چرا که خانواده زندانیان کانون آسیب هستند و این باعث متلاشی شدن خانواده می شود.

وی ادامه داد: در این خصوص یک طرحی با سازمان حمایت از زندانیان امضا شده است که یکی از استان های پایلوت در این خصوص خراسان‌جنوبی است که امروز بررسی می شود اگر نتیجه بخش باشد این طرح ملی می‌شود.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: الان در خراسان جنوبی تعدادی از کودکان به همراه زنان زندانی هستند که این کودکان آینده ندارند و ما باید تلاش کنیم تا شرایط این کودک ها بهبود یابد.

زنان خراسان جنوبی از نظر اقتصادی رتبه یک ایران را دارند

نژادی با بیان اینکه زنان خراسان‌جنوبی از نظر اقتصادی در ایران رتبه یک ایران را دارند، گفت: متاسفانه این استان از نظر آسیب ها نیز رتبه دارد اما این پتانسیل وجود دارد که این آسیب ها با کمک و نگاه شبکه ای کم شود.

وی تصریح کرد: ما در حوزه صنایع دستی اگر لازم باشد از دانشگاه صنعتی شریف می خواهیم تا در عرضه محصولات کمک کند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: اگر سازمان های مردم نهاد در این استان طرحی داشته باشند ما اعلام حمایت می کنیم.

دیگر زمان نمایشگاه برگزار کردن مشاغل سرآمده است

نژادی با تاکید براینکه دیگر زمان نمایشگاه برگزار کردن سرآمده است، یادآورشد: الان کشور در شرایطی است که به کار احتیاج داریم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات