کد خبر: 11824 | تاریخ انتشار: 13:06:48 - دوشنبه 22 ژوئن 2015 | ۲ نظر | |

۱۷ مسئله اساسی جوانان ایران کشف شد

رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان از انتشار شاخص‌های ساماندهی امور جوانان خبر داد.

محمدتقی حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ۱۷ مساله اساسی جوانان گفت: اشتغال و مهارت آموزی، اخلاق و تربیت، خانواده، جمعیت، اوقات فراغت، تربیت‌بدنی و ورزش، آموزش و پژوهش، فضای مجازی، ابتکار و خلاقیت از جمله این مسائل است.

وی گفت: شاخص‌هایی برای پایش عملکرد دستگاه‌های مسئول حوزه جوانان با محوریت ۱۷ مساله و موضوع اساسی جوانان تدوین و منتشر شده و در آن یک هدف که شامل رشد و پیشرفت همه‌جانبه جوانان می‌شود را مدنظر قرار داده‌ایم.علاوه بر آن سه راهبرد اساسی نیز شامل هویت، توانمندسازی و توجه به مسایل رفاهی و اجتماعی جوانان و غنی‌سازی دوره جوانی توأم با نشاط و شادابی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: شاخص‌ها نقشه راهی فراروی برنامه‌ریزان برای تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت و پایش عملکرد دستگاه‌های مسئول در حوزه جوانان است. این شاخص‌ها به عنوان یکی از بندهای ماده ۴۱ برنامه سوم توسعه از سوی مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان براساس منابع غنی، مطالعات انجام شده، نظریه‌های علمی و دیدگاه‌های صاحبنظران تدوین و در شورای عالی جوانان تصویب شده بود البته تدوین این شاخص‌ها ۳ سال متوقف بود.

وی اضافه کرد: این تحقیق در راستای اجرای برنامه ساماندهی امور جوانان است و با توجه به مبنای قانونی سند چشم‌انداز، منشور تربیتی نسل جوان، برنامه ملی ساماندهی امور جوانان، قوانین برنامه‌های توسعه انجام شده است.

رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: وظایف دستگاه‌ها در حوزه جوانان مشخص شده است. دستگاه‌ها جزو ستاد ساماندهی امور جوانان هستند و در این ستاد کمیته راهبردی و هماهنگی بین دستگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

حسن‌زاده پایان گفت: کارگروه مشخصی شاخص‌های حوزه جوانان را در ۱۷ حوزه سنجش و پایش می‌کند. وظیفه کمیته راهبردی تقسیم کار ملی، جذب منابع برای اجرای برنامه‌ها و کمک به تولید اطلاعات و آمار است. کارگروه تخصصی آمار و اطلاعات از عملکرد دستگاه‌ها در حوزه جوانان ۶ ماه یک بار و سالانه گزارش تهیه می‌کند. با توجه به تقسیم وظایف بین دستگاه‌ها در حوزه جوانان، آن‌ها باید کارگروه تخصصی خود را تشکیل بدهند و نتایج تصمیماتشان را جهت بازنگری و اصلاح این طرح اعلام کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " ۱۷ مسئله اساسی جوانان ایران کشف شد " ارسال شده است.

  1. ... گفت:

    اگر وزارت ورزش منتظر است با همکاری دستگاهها برای جوانان اشتغال ودیگر برنامه ها را اجرا کند وجوانان به سراغ انها بیایند که همانی خواهد شد که بود ولی اگر وزارت ورزش جوانان قصد دارند برنامه ای مشارکتی داشته باشند وبه سراغ جوانان بروند وبا انها همکاری کنند شاید کمی از مشکلات جوانان را با اراده جوانان حل کنند ..

  2. 20 گفت:

    خدایا عاقبت جوانانمان را بخیر کن. آمین

ارسال نظر


آخرین موضوعات