کد خبر: 11870 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۱:۵۸ - جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

رئیس انجمن بیماران کلیوی درگذشت

معاون ارتباطات و امور بین الملل انجمن حمایت از بیماران کلیوی از فوت مصطفی قاسمی رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران پس از ۳۵ سال رنج بیماری و سه بار پیوند ناموفق کلیه خبر داد.

داریوش آرمان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به درگذشت مصطفی قاسمی رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران عنوان کرد: مرحوم قاسمی از حامیان اصلی بیماران کلیوی کشور بود و در نهایت پس از 35 سال رنج بیماری و سه بار پیوند کلیه در روز جمعه 5 تیرماه بر روی تخت بیمارستان درگذشت.

تارا: جامعه کلیوی کشور به‌مانند وی ندیده و نخواهد دید

در این راستا دکتر سید احمد تارا مدیرکل سابق دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت و یکی از فوق‌تخصصان نفرولوژی در حوزه کلیوی کشور نیز با ابراز تاسف از درگذشت مرحوم مصطفی قاسمی به تسنیم عنوان کرد: مصیبت بسیار بزرگیست، جامعه کلیوی کشور به‌مانند وی ندیده و نخواهد دید، شایسته است تمام آن بیماران و مردمی که از تلاش‌های مظلومانه وی بهره مند شدند در سوگ آن عزیز شرکت کنند.

به گزارش تسنیم، مرحوم مصطفی قاسمی از بنیانگذاران و موسسان انجمن بیماران کلیوی کشور بود که سالها برای پیشبرد اهداف انجمن صادقانه تلاش کرد. وی سه بار تحت عمل جراحی پیوند کلیه قرار گرفته بود اما از چندی قبل سومین پیوند کلیه وی نیز پس زده بود.

مرحوم مصطفی قاسمی از حامیان اصلی بیماران کلیوی کشور به حساب می‌آمد بطوریکه با وجود بیماری که خود داشت همیشه صدای نخست اعتراض نسبت به کمبودهای دارویی و مشکلات بیماران پیوند کلیه و دیالیزی بود و در این راه بارها مورد بی‌مهری مسئولان قرار گرفته بود و حتی شکایت‌ها از وی شده بود، زیرا در اکثر مواقع انتقادات به حق مرحوم قاسمی به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آمد.

 

وبسایت تخصصی مددکاران اجتماعی این مصیبت را به خانواده آن مرحوم و کلیه فعالان دلسوز حوزه سلامت و اجتماعی تسلیت عرض می نماید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات