کد خبر: 11934 | تاریخ انتشار: ۹:۴۰:۵۵ - شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

بهزیستی 5 میلیون نفر را تحت پوشش دارد

انوشیروان محسنی بندپی شامگاه جمعه همزمان با نخستین روز از هفته بهزیستی در سفر به شهرکرد در ضیافت افطار خانواده بهزیستی استان افزود:پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی در سه مرحله آگاه سازی، غربالگری و مداخله از رویکردهای مهم بهزیستی کشور است.
2L3A28055
وی گفت:این سازمان در برنامه ششم توسعه،برنامه های خود را بر روی شش بند، ارتقاء رفاه اجتماعی و بهزیستی جامعه، الزام قانونی به پیوست سلامت اجتماعی، پیشگیری از بروز آسیب اجتماعی در گروه های آسیب پذیر، ارتقاء کمی و کیفی خدمات، گسترش مشارکت های مردمی و خیرین و مستندسازی فرآیندها برای الگوسازی برای آیندگان تدوین می کند.

رییس سازمان بهزیستی کشور، افراد تحت پوشش بهزیستی را پنج میلیون و هشت هزار نفر عنوان کرد و گفت: امسال برنامه هایی مختلفی با هماهنگی و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در قالب برنامه های راهبردی با اولویت پیشگیری از بروز و شیوع آسیب اجتماعی و معلولیت ها، نظیر پیشگیری و غربالگری شنوایی سنجی و توسعه مراکز ژنتیک و غربالگری در دست اجراست که توسعه این برنامه ها در برنامه ششم توسعه نیز الزامی است.

محسنی بندپی افزود: برنامه رشد و تکامل همه جانبه کودکان در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی گفت:در این برنامه از دوران ابتدایی نسبت به رشد و آموزش و سطح سلامت ، تغذیه واشتغال و مسکن کودکان باید یک نگاه همه جانبه ای وجود داشته باشد.

وی، در ادامه از تصویب طرح بازنگری برنامه جامع حمایت از معلولان توسط هیات دولت خبر داد و گفت: مقرر شد این طرح در قالب 10بند و26 ماده در قالب یک لایحه با امضاء وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی و رییس جمهوری به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:در این طرح مابقی مواردی که احتیاج به قانون نداشت، نیز در دستورکار هیات وزیران قرار گرفته تا پس از تصویب، برای اجرا به دستگاه های اجرای ابلاغ شود.

محسنی بندپی اظهار کرد:با اجرایی شدن این طرح، ایران یکی از کشورهای پیشرو در زمینه رفع مشکلات معلولان و فرآیند حضور آنان در مجامع عمومی، معیشت و اشتغال و بحث حمایت بیمه ای در بیمه پایه و تکمیلی، مناسب سازی معابر خواهد بود.

وی گفت: توجه به مشکلات جامعه هدف ،به صورت کلی و جامع در این قانون دیده شده و یکی از نقاط ارزشمند این طرح، تعهد دولت در اجرا این قانون و رفع نقص های قانونی برنامه جامع حمایت از معلولان که در سال 83 نوشته شده است،می باشد.
منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات