کد خبر: 11946 | تاریخ انتشار: ۲۲:۲۹:۲۳ - دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

آمادگی برای جمع‌آوری تمام معتادان متجاهر تهران تا پایان سال

به گزارش ایلنا، رحمانی فضلی در حاشیه هفتادو پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور  در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره جمع‌آوری معتادان با اجرای طرح انضباط شهری در منطقه 12 تهران گفت: ما زمانی که ستاد مبارزه با مواد مخدر را تحویل گرفتیم در مجموع گنجایش و ظرفیت نگهداری از 400 نفر از معتادان متجاهر را داشتیم، اما با برنامه‌ریزی که انجام دادیم تا پایان امسال قرار است؛ این ظرفیت به 10 هزار نفر افزایش یابد.

وزیر کشور ادامه داد: در حال حاضر ستاد گنجایش نگهداری از 4 هزار معتاد را دارد و  امیدواریم ظرف یکی دو ماه آینده این ظرفیت را به شش هزار نفر برسانیم و تا پایان سال نیز به 10 هزار نفر افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه با گنجایش 10 هزار نفری ستاد، کل معتادان متجاهر تهران جمع‌آوری می‌شوند، اظهار داشت: در حال حاضر تخمین زده شده که معتادان تهران بین 13 تا 15 هزار نفر هستند و ما با این ظرفیت همه متجاهران را ساماندهی خواهیم کرد و علاوه بر نگهداری، امر درمان و صیانت از آنها را انجام خواهیم داد.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه معتادان منطقه 12 نیز در ستاد نگهداری می‌شوند، گفت: شهرداری تهران، منطقه 12  را به صورت پایلوت انتخاب کرده تا در آنجا مجموعه‌ای از اقدامات را برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی که یکی از آنها بحث مبارزه با مواد مخدر است را انجام دهد.

وزیر کشور با بیان اینکه چند روز گذشته شهردار تهران پیش من آمد و گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده در منطقه 12 ارائه داد، گفت: این گزارش مبین آن بود که در این مدت شهرداری موفق عمل کرده و اگر بتوانند یک الگوی مناسب و موفقی را در منطقه 12 ارائه دهند، این الگو قابل گسترش است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات