کد خبر: 1198 | تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵:۵۲ - دوشنبه ۳ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

66 کودک در فارس به فرزندخواندگی گرفته شدند

شیراز – خبرگزاری مهر: معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس گفت: از ابتدای سال تاکنون 66 کودک در این استان به فرزندخواندگی گرفته شدند.

محسن یوسف زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فرزندخواندگی در استان فارس افزود: در مدت مشابه سال گذشته 48 کودک به فرزندخواندگی گرفته شده اند و در سال جاری این آمار به 66 کودک رسیده از این رو با افزایش روبه رو بوده ایم.

وی ادامه داد: بیشتر این کودکان در سنین بین شش ماه تا یک سال بوده و 50 درصد دختر و 50 درصد پسر بوده اند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس اظهار داشت: این کودکان در سلامت کامل بوده و پس از طی شدن مراحل قانونی و مشخص شدن سلامت خانواده ها با شرایط خاصی به فرزندخواندگی سپرده شده اند.

وی بیان کرد: در استان فارس بیشتر افراد متقاضی دختر برای فرزندخواندگی بوده که پس از طی شدن مراحل قانونی و تائید خانواده کودک به آنها سپرده می شود.

یوسف زاده در بخش دیگری از سخنان خود به قانون حمایت از زنان و کودکان اشاره کرد و گفت: براساس این قانون یکی از متولیان حمایت از زنان و کودکان بهزیستی است که در راستای حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست 23 مرکز خدمات رسانی در استان فارس فعال است.

وی ادامه داد: در این راستا خدمات رسانی به این گروه هدف در تمامی زمینه ها از جمله آموزش و پرورش، خدمات تخصصی مددکاری و روانشناختی همه جانبه صورت می گیرد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس در ادامه با بیان اینکه توانمندسازی سرلوحه کار است، بیان کرد: به منظور توانمندسازی افراد اقدامات موثری انجام شده تا زمانیکه افراد به سن 18 سالگی می رسند به راحتی جذب بازار کار شوند.

یوسف زاده با بیان اینکه کودکان حداقل امکان به بستگان سببی یا نسبی سپرده می شوند، گفت: در این راستا 365 کودک در استان فارس نزد بستگان سببی یا نسبی خود بوده که شرایط لازم را داشته و ماهیانه مبالغی به این کودکان داده می شود.

وی اظهار داشت: علاوه بر این در سال گذشته 30 نفر از این افراد دانشجو بوده در حالیکه این رقم در سال جاری به 47 نفر رسیده از این رو با افزایش 50درصدی رو به رو بوده ایم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات