کد خبر: 12014 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۷:۰۹ - یکشنبه ۱۱ مرد ۱۳۹۴ | ۱ نظر | |

توصیه های دایی به جوانان برای معتاد نشدن

سرمربی تیم صبا گفت: ورزش می تواند یک نقش اصلی در پیشگیری از اعتیاد داشته باشد.
کاپ: به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، علی دایی،اظهار داشت:اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر یک رویکرد مناسب جهت پیشگیری از اعتیاد در سطح کشور است و نتایج اثر بخشی را در این حوزه به همراه دارد.

او گفت: کل جامعه برای مبارزه با مواد مخدر باید همکاری کنند و در این راستا بپاخیزند. اعتیاد یک معضل اجتماعی بسیار جدی است که این مساله در نقاط پایین شهر پایتخت بیشتر به چشم می‌آید. همه در مبارزه و پیشگیری از اعتیاد سهیم هستند و لازم است به نقش خود در این زمینه عمل کنند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال با تاکید بر اینکه همه وظیفه مبارزه با مواد مخدر را برعهده داریم، ادامه داد: یک یا چند دستگاه به تنهایی نمی‎‌تواند با این معضل بزرگ اجتماعی مبارزه کند و در صورتی که همه با هم باشیم می‌توانیم بر این مشکل فائق آییم.7413443232161344323216_6917

دایی با اشاره بر لزوم تشکیل کارگروهی ویژه و مناسب برای مقابله با اعتیاد گفت: در صورتی که برنامه ریزی مناسب در زمینه پیشگیری از اعتیاد در کشور انجام شود، شاهد کاهش تعداد معتادان و پیشگیری از اعتیاد خواهیم بود.

او با بیان اینکه ورزش با اعتیاد بیگانه است، گفت: ورزش می تواند یک نقش اصلی در پیشگیری از اعتیاد داشته باشد. لذا به همه جوانان توصیه می‌کنم به این مساله توجه داشته و با پر کردن اوقات فراغت خود با ورزش شادی و سلامتی را برای خود رقم زنند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,


۱ دیدگاه مطلب براي " توصیه های دایی به جوانان برای معتاد نشدن " ارسال شده است.

  1. عیسی نیک بخت :

    سلام
    واقعا مسخره و خنده دار که ما خودمون تمام مشکلات و علت های اعتیاد رو میدونیم بعد میایم از توصیه و نصیحت استفاده می کنیم . ما نیازمند توصیه و نصیحت نیستیم جناب اقای دایی . ما بعنوان مددکار اجتماعی از دولت بزرگوار تقاضا داریم جلو افتادن خانواده ها رو با ارائه برنامه ها و طرح های مالی، مشاوره ای ، درمانی بگیره . متاسفانه ما یاد گرفتیم با فرد کار کنیم و ریشه اعتیاد را در فرد و ساختار شخصیتی اون جست و جو کنیم اما متاسفانه باید اقرار کنیم ریشه اعتیاد در ساختار ناهمگون اجتماعی و اقتصادی کشور نهفته است که جز با ارائه راهکارهای همچون پیشگیری از افتادن افراد زیاد در این دام ان هم شناسایی خانواده های در معرض فقر و فقیر. ارائه خدمات به روستائیان و شهرستان های کوچیک ، رفع معضل بزرگ بیکاری، ایجاد شرایط استقلال خانواده ها و نسل جوان و هزاران طرح دیگه نهفته است که متاسفانه اسما در کشور ما اجرا میشه و هیچ مداخله واقعی و با هدف کمک واقعی صورت نمیگیره . هنرمندان و بزرگان فوتبالی و طبقه بورژوا جامعه ما بجای نصیحت اگه فقر خانواده ها، اعتیاد نسل جوان براشون مهمه کمی از اون پول هایی که از بیت المال و حسابی بانکی همین طبقات ضعیف برداشته میشه پس بده و نزارند جامعه ای به ظاهر سالم داشته باشن.

ارسال نظر


آخرین موضوعات