کد خبر: 12023 | تاریخ انتشار: 15:33:08 - پنج‌شنبه 6 آگوست 2015 | بدون نظر | |

بهزیستی: ۸ هزار کارتن خواب در کشور وجود دارند

وی اظهار کرد: کارتن خواب ها بر اساس جنسیت، سن و نوع مشکلات خود، آسیب های متفاوتی از بیماری هپاتیت تا معضلات اجتماعی ایجاد می کنند.
رییس سازمان بهزیستی گفت: هشت هزار کارتن خواب در کشور وجود دارند که سبب بروز ناهنجاریهای اجتماعی شده اند.انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به آثار منفی کارتن خواب ها بر جامعه افزود: رفع معضل کارتن خواب ها نیازمند تلاش و برنامه ریزی مدون علمی و تخصصی است.

وی اظهار کرد: کارتن خواب ها بر اساس جنسیت، سن و نوع مشکلات خود، آسیب های متفاوتی از بیماری هپاتیت تا معضلات اجتماعی ایجاد می کنند.
2L3A28055
رییس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند نگرش فراگیر دولت و حمایت همه جانبه است.

وی با اشاره به ضرورت جمع آوری کارتن خواب ها گفت: این امر نقش اثرگذاری در امنیت اجتماعی دارد.

محسنی بندپی با بیان اینکه کاهش آسیب های اجتماعی زیربنای داشتن جامعه سالم و توانمند است، بیان کرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و دیگر آسیب های اجتماعی رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران برای کاهش این معضلات است.

* یارانه معلولان مراکز نگهداری توان بخشی افزایش می یابد

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: یارانه معلولان مراکز نگهداری توان بخشی از اول مهر امسال افزایش می یابد.

وی افزود: یارانه مراکز توان بخشی شبانه روزی ۲۰ درصد و یارانه مراکز توان بخشی شبانه روزی ۲۵ درصد افزایش می یابد.

محسنی بندپی اظهار کرد: اکنون معلولان مراکز شبانه روزی چهار میلیون ریال و مراکز روزانه دو میلیون و ۶۰۰ هزار ریال یارانه دریافت می کنند.

وی با اشاره به این که یک میلیون و ۱۰۰ هزار معلول در کشور زیر پوشش خدمات بهزیستی هستند، بیان کرد: در زمان حاضر ۱۸۵ هزار نفر از این تعداد از خدمات مراکز شبانه روزی خصوصی بهره مند می شوند.

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: توانبخشی معلولان مبتنی بر جامعه برای پیشگیری از انزوای آنها از رویکردهای اصلی بهزیستی کشور است.

وی بر حمایت از ایجاد فرصت های شغلی برای معلولان در دولت یازدهم تاکید کرد.

محسنی بندپی از فعالیت ۱۸۷ مرکز اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر در مناطق مختلف کشور خبر داد و افزود: این مراکز با هدف ارایه خدمات مشاوره آسیب های اجتماعی شکل گرفته اند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات