کد خبر: 12066 | تاریخ انتشار: ۸:۵۱:۵۷ - یکشنبه ۲۵ مرد ۱۳۹۴ | ۲ نظر | |

۷۰درصد دختران فراری با انجام خدمات مددکاری به خانواده برمی‌گردند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: ۷۰درصد دختران فراری با انجام خدمات مددکاری به خانواده برمی‌گردند.

حبیب‌الله مسعودی‌فرید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص اقداماتی که در خصوص دختران فراری انجام می‌شود، اظهار کرد: دختران فراری در بحث آسیب‌های اجتماعی برای ما موضوع بااهمیتی است.

وی ادامه داد: ما در سراسر کشور در 31 استان، خانه سلامت داریم که سالانه 500 نفر پذیرش دارند؛ پذیرش این دختران از طریق خودمعرف، نیروی انتظامی، قوه قضاییه، شهرداری یا همکاران اورژانس اجتماعی است که به‌طور مثال این موارد را بر اثر تجربه در پایانه‌های مسافربری تشخیص می‌دهند.13930829134923034120623

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی همچنین گفت: این افراد با حکم قضایی در خانه‌های سلامت پذیرش می‌شوند و خروج آنها نیز به همین منوال است اما با خدمات مددکاری و بررسی شرایط خانوادگی 70درصد آنها به خانواده برمی‌گردند، این دختران به‌دلایل متعددی از جمله خشونت خانوادگی، اعتیاد والدین، مسائل عاطفی، عدم عزت نفس، مسائل اقتصادی و عموماً به‌امید زندگی بهتر از خانه خود خارج می‌شوند.

وی افزود: حدود 85 درصد از این دختران تحمل استرس یا فشار روانی را ندارند و به دو دلیل «فرار از» یا «فرار به» شرایط فعلی خود در خانواده را ترک می‌کنند.

مسعودی‌فرید تصریح کرد: رویکرد ما در این موارد پیشگیرانه است که تا حد ممکن از بروز چنین پدیده‌ای جلوگیری کنیم اما اگر به هر دلیلی یک دختر از خانه خارج شد باید در 6 ساعت پس از خروج حتماً از طریق مراکز بهزیستی جذب شوند تا درگیر آسیب‌ها نشوند لذا اطلاع‌رسانی در مورد خدمات اورژانس اجتماعی یا خط 123 یکی از اقداماتی است که می‌تواند کمک‌کننده باشد.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم که این دختران را به خانواده برگردانیم، اما اگر به هر دلیل صلاحیت این مورد وجود نداشت، اگر دختران زیر 18 سال باشند در مراکز شبه‌خانواده و اگر بالای 18 سال باشند در مراکز حرفه‌آموزی نگهداری می‌شوند تا در نهایت در تعامل با مراجع قضایی تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام/*

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " ۷۰درصد دختران فراری با انجام خدمات مددکاری به خانواده برمی‌گردند " ارسال شده است.

  1. ... گفت:

    تورا خدا امار همین جوری ندهید چند تا دختر ، کدام شهر وچه کار هایی بهزیستی کرده که هفتاد درصد قابل برگشت هستند با این کارشناسان بدون تخصص در بهزیستی هست امکان ندارد تازه اگر تخصصی کار شود بودجه اش را ندارد برگشت دختران فراری یک پروسه طولانی است یک ماه بعد از فرار در خانه ماند انرا برگشت به خانواده می دانید مددکارم وبا این دختران کار کردم یک بار فرار از خانه اغاز بدبختی است که همان خانه اورا پذیرا نیست اما خانه هایی است که از انها پذیرایی می کند حقوق می دهد واورا روز بروز در منجلاب خلاف فرو می برد بهزیستی حاضر نیست پول توجیبی به او بدهد .

  2. کوچیکه شما گفت:

    سلام بانظراین دوستم موافقم.انتظارچنین چیزی رانمیتوان داشت وقتی که مددکاران راجامعه آنگونه که بایدنمیپزیردوخیلی هاشایدبیشترمردم
    اصلااطلاعی ازکارمددکاری ندارند تاوضع این گونه است نه تنها مشکل
    دختران فراری بلکه بقیه مشکلات هم حل نخاهندشد

ارسال نظر


آخرین موضوعات