کد خبر: 12087 | تاریخ انتشار: ۲۲:۱۹:۳۵ - یکشنبه ۱ شهر ۱۳۹۴ | ۲ نظر | |

مشاوره و مددکاری؛ راهکاری مناسب برای حل پرونده‌های قضایی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علیرضا خزاعی” درخصوص علت ایجاد دوایر مشاوره و مددکاری، گفت: دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها به دلیل کاهش بار انتظامی و قضایی پرونده‌ها، استحکام بنیان خانواده، پیشگیری از آسیب‌های روانی- اجتماعی در جامعه و ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های ارجاعی این دوایر راه‌اندازی شدند.

وی در خصوص ارائه خدمات این دوایر نیز، گفت: این دوایر در تمامی کلانتری‌های استان فعال است، فعالیت این مراکز به طوری بوده است که 84 درصد پرونده‌های ارجاع داده ‌شده به این دوایر به مصالحه رسیده‌اند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: فعالیت‌های این دوایر، کار نهادهای قضایی و نیروی انتظامی را کم می‌کند و هزینه‌های زیادی را از دوش دولت برمی‌دارد.IMAGE11440325349433

خزاعی درباره نحوه فعالیت‌های مرکز مشاوره «آرامش» که زیر نظر نیروی انتظامی استان فعالیت می‌کند، توضیح داد: این مرکز کاری با پرونده‌ها ندارد و یک مرکز مشاوره روان‌شناختی و روان‌سنجی محسوب می‌شود که هدف آن ارائه خدمات مشاوره فردی، خانوادگی، انجام تست‌های روان‌سنجی، مشاوره انتظامی، اعتیاد، ازدواج، تربیتی، اجتماعی، راهنمایی و رانندگی و حوزه وظیفه است، این خدمات توسط مشاوران مجرب، دوره ‌دیده و متخصص که سالانه در کارگاه‌های مهارت شرکت می‌کنند، به مراجعان ارائه داده می‌شود.

وی ادامه داد: دریافت این خدمات برای کلیه اقشار رایگان است و در این مرکز به روی همه افراد باز است و نیروی انتظامی هیچ محدودیتی در این زمینه ندارد.

خزاعی با بیان این‌ که هدف این مرکز فقط مشاوره فردی نیست، ادامه داد: نیروی انتظامی پا را فراتر از مشاوره فردی گذاشته و کارشناسان ما با حضور در مدارس، مساجد، مناطق حاشیه شهر و آسیب‌پذیر و برگزاری کلاس‌های آموزش همگانی برای اقشار مختلف سعی در پیشگیری از انواع آسیب‌ها و تحکیم بنیان خانواده را دارند؛ موضوع تحکیم بنیان خانواده نیز برای ما بسیار مهم است چون معتقدیم تحقق این مسأله جلوی بسیاری از آسیب‌ها را می‌گیرد و اعتقاد داریم باید روی خانواده‌ها بسیار کار کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تأکید کرد: هرچه بصیرت اجتماعی مردم بالاتر برود و مهارت‌های زندگی را بیاموزند، آسیب‌ها کمتر خواهد شد، به همین دلیل بروشورها، فصلنامه آموزشی، گاهنامه‌ها و کتابچه‌هایی با تیراژ بالا تهیه و در اختیار شهروندان قرار گرفته است، تحلیل آمار مراجعان و تحلیل جرایم، برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی از دیگر وظایف این مرکز است.

وی افزود: تهیه مقالات علمی توسط کارشناسان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف برای مشاوران در طول سال و نشست‌های علمی تخصصی با موضوع تحلیل آسیب‌های اجتماعی نیز در این مرکز صورت می‌گیرد.

خزاعی به گسترش فعالیت‌های این مرکز با همکاری مسئولان اشاره کرد و گفت: ما انتظار داریم با حمایت مسئولان خدمات بیشتری به شهروندان ارائه دهیم.

انتهای خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۲ دیدگاه مطلب براي " مشاوره و مددکاری؛ راهکاری مناسب برای حل پرونده‌های قضایی " ارسال شده است.

  1. اراز :

    پس چرا نیرو برنمیدارن.

  2. پدرام :

    سلام چرا با این همه مشکلات که میدونید در جامعه هست . چرا لیسانس مددکاری دارم ولی الان بیکارم ..

ارسال نظر


آخرین موضوعات